Eda Arda Ylmz'ın Kapak Resmi
Eda Arda Ylmz, bir alıntı ekledi.
25 Eki 14:22 · 9/10 puan

Denizkızı
Annem beni sıkı sıkı sardı,hiç bırakmıyor.Bütün anneler kızlarını çok severler çünkü.

Seher, Selahattin Demirtaş (Sayfa 79 - Dipnot Yayınları)Seher, Selahattin Demirtaş (Sayfa 79 - Dipnot Yayınları)
Eda Arda Ylmz, bir alıntı ekledi.
25 Eki 14:19 · 9/10 puan

Temizlikçi Nazo
Uzun süredir evliler galiba,mecburen aynı arabadalarmış gibi duruyorlar.Arada bir,kısa birkaç kelime konuşuyorlar,birbirlerine bakmadan.Evlilikleri de mecburiyete dönmüş.

Seher, Selahattin Demirtaş (Sayfa 37 - Dipnot Yayınları)Seher, Selahattin Demirtaş (Sayfa 37 - Dipnot Yayınları)
Eda Arda Ylmz, bir alıntı ekledi.
25 Eki 14:17 · 9/10 puan

Yaşadığımız anın dolar karşısındaki paritesini ölçmeden tadını çıkaralım.Alaçatı'da bir tek lahmacunun elli liraya satılıyor olmasına değil,alınıyor olmasına küfredelim

Seher, Selahattin Demirtaş (Sayfa 55 - Dipnot Yayınları)Seher, Selahattin Demirtaş (Sayfa 55 - Dipnot Yayınları)
Eda Arda Ylmz, bir alıntı ekledi.
 25 Eki 14:15 · 9/10 puan

Amaçsızca dolaştım birkaç sokakta.Bugün işe gitmemek için geçerli bir sebebim var ,dedim kendi kendime,işsizim çünkü.

Seher, Selahattin Demirtaş (Sayfa 50 - Dipnot Yayınları)Seher, Selahattin Demirtaş (Sayfa 50 - Dipnot Yayınları)

Birinin diğerinden sayıca daha fazla kitap okumuş olması ,onu diğerinden üstün yapmaz.Kimisini dolduran kitap,kimisine hiçbirşey ifade etmez.Sırf bu yüzden kimseyi hor göremezsin.Ama gerçekten(!) okuyorsan tabiki..Saygı,kitaplarda tam yazılamıyor olabilir.'Kişi almak istemedikçe zorla verilmiyor' daha doğru bir tabir sanırım.!

Eda Arda Ylmz, bir alıntı ekledi.
 24 Eki 09:32 · 10/10 puan

Kendinden başka birşey vermez aşk ve kendinden başkasından almaz.Ne sahip olur aşk ne de sahip olunmak ister.Çünkü aşka aşk yeter.

Ermiş, Halil Cibran (Sayfa 7 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Ermiş, Halil Cibran (Sayfa 7 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)
Eda Arda Ylmz, bir alıntı ekledi.
23 Eki 14:13 · İnceledi · 10/10 puan

Beğenmek,sahip olmanın en iyi şekli,sahip olmaksa beğenmenin en kötü şekli olsa gerek.

Bilinmeyen Adanın Öyküsü, José Saramago (Sayfa 29 - Kırmızı Kedi yayınevi)Bilinmeyen Adanın Öyküsü, José Saramago (Sayfa 29 - Kırmızı Kedi yayınevi)
Eda Arda Ylmz, bir alıntı ekledi.
23 Eki 14:12 · İnceledi · 10/10 puan

...en iyisi,kendini emniyete almak,ne de olsa tavşan kümesinin kapısını açıp bir tavşanı kulaklarından yakalamak,tavşanı dağlarda tepelerde kovalamaktan çok daha kolay.

Bilinmeyen Adanın Öyküsü, José Saramago (Sayfa 48 - Kırmızı kedi yayınevi)Bilinmeyen Adanın Öyküsü, José Saramago (Sayfa 48 - Kırmızı kedi yayınevi)
Eda Arda Ylmz, bir alıntı ekledi.
23 Eki 14:10 · İnceledi · 10/10 puan

...Sen kim oluyorsun ki sana bir tekne vereyim,Sen kim oluyorsun ki bana bir tekne vermeyeceksin,Ben bu krallığın kralıyım ve krallıktaki tüm tekneler bana aittir,Bu gidişle onlar sana değil sen onlara ait olacaksın,Ne demek istiyorsun,diye sormuş kral huzursuzca,Tekneler olmasa sen bir hiçsin,oysa tekneler sen olmasan da rahatlıkla denize açılabilirler....

Bilinmeyen Adanın Öyküsü, José Saramago (Sayfa 17 - Kırmızı Kedi Yayınevi)Bilinmeyen Adanın Öyküsü, José Saramago (Sayfa 17 - Kırmızı Kedi Yayınevi)

Bazı incecik kitapların bu kadar derin duygular verebilmesi mutluluk sebebi.Bilinmeyen ada'ya gitmek ister miydiniz?Siz de hiç kimsenin keşfetmediği şeyleri keşfetmek ve 'size özel' olmasını istediğiniz yerler oldu mu??Bu kitabı çok sevdim.Dilek kapısı'nı ve Karar kapısını da öyle..Birkaç alıntı yapayım.Eminim okuyan herkes sever. :) Tavsiye ederim okumanızı .Keyifli okumalar dilerim.