Senem Şah

Senem Şah

Yazar
8.0/10
2 Kişi
·
8
Okunma
·
1
Beğeni
·
70
Gösterim
Kitap okuyan, kitap seven insanla paylaşırım ben fikrimi ve zikrimi.Kitaplardan habersiz, okumamış,sosyal paylaşımlardan alıntı cümleleriyle kendini okuyan zanneden insanlara bahsetmem bile içimdeki tek bir cümleden.
İncitiyorsam bir yüreği kâfir diye, canını acıtıyor sam inançsız diye,ibadetsiz diye yargılıyorsam,karsimdakini benden ayrı,benden farklı görüyorsam çok acınacak haldeyim.Tek bir nefesten yaratıldığımı unutuyorsam yazık bana!
Deniz kokusuna hasret kalışımızdandır,toprak kokusuna bağımlılığımız.Ciğerimizin dibine kadar çekmeyi sevap biliriz yağmurun,yağışın kokusunu.
Uzun yollarda anlam kazanır şiirler ve şarkılar.Dalıp gittiğim yol değil aslında,hayat.İnişleri ve çıkışları olan, çukurlar ve tümseklerle süslenen, yer yer daralıp yer yer genişleyen hayat.
Kırgındım, üzgün. Hani cesaretim olsa biraz, tutup kendim dolayacaktım kordonumu boynuma. Fakat oyun bahçesine gitmek istiyordu içimdeki çocuklar. İncinmeyi, çırpınmayı ve insanı öğrendim ben o vakit. İnsanoğlunun bir ömür bitmeyenn küskünlüğü hayata değil aslında, en değer verdiklerine...
Parçalanmış aracının içinden çıktığında buna da şükür deme, hastalıklı gününde, sağlığına şükret. Meteliksiz kaldığında bugünüme şükür deme, bolluğuma bereketime şükür de. Beyninin basmadığı günlerde eyvallah deme, aklına fikrine şükret. Her türlü zekâna şükret. Sana zarar geldiğinde, güvenliğine şükret. Bil ki daima korunuyorsun. Bil ki daima güvendesin. Yeteneklerine şükret, henüz bulamamışsan bile. İfadene şükret, mutluluğuna, iç huzuruna şükret. Sevgine, sevişine şükret. Güzelliğine, eşsizliğine şükret.
Senem Şah
Sayfa 55 - Panama yayınları
Nasıl böyle serin kalabilir ki insan aşk ile yanarken? Nasıl böyle aydınlık, nasıl böyle cennet bakar bir göz? Hangi ırmağın hangi ormanın rengi karışmış göz bebeklerine?
Senem Şah
Sayfa 31 - Panama yayınları
Rahat bırak aklını, fikrini. Zorla asılmaya kalkma ardından. Gidecek aklın Varsa zaten, alır götürür seni Hazmettiğin kadar.

       Düşüncenin dibi delilik
Senem Şah
Sayfa 25 - Panama yayınları
272 syf.
·10 günde·Puan vermedi
Şiirsel bir anlatım tarzıyla ordan oraya atlayan, birbirinden bağımsız olarak mekandan mekana, kişiden kişiye duygudan duyguya geçişlerle dolu. Bazı yerlerde kişisel gelişim esintileri bulunan. Genel olarak dini bir temaya batırılıp öyle sunulmuş gibi, hani çaya şeker atıp içersiniz ve çay içtim dersiniz ama aslında içtiğiniz şekerdir, ve siz hiç çayın tadını almamış olduğunuz halde bunun farkında olmazsınız. -Burda 'siz' diyorum çünkü ben şeker kullanmıyorum. :)- işte öyle bir havası var kitabın.

Yazar hakkında biraz araştırma yaptım ama bir şey bulamadım, bir biyografisi bile yazılmamış. Bu ilk kitabı, ama çok ta başarılı bir kitap olmamış. Gerek anlatım tarzı gerek birbirinden bağımsız yazılar olması kitabı okumayı zorlaştırıyor.
Kendisiyle çeliştiğini düşündüğüm pek çok yer oldu.

Sonuç itibariyle yazılanlar kaliteli yazılar ama kurgu ve bağlayıcılık yok. Yazar yazmaya devam ederse daha düzgün eserler vereceğini ümit ediyorum.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 8 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.