1000Kitap Logosu
Şennur Kasa
Şennur Kasa
Şennur Kasa

Şennur Kasa

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.3
130 Kişi
253
Okunma
15
Beğeni
470
Gösterim
persephone
Portakal Kokulu Kız'ı inceledi.
416 syf.
·
1 günde
·
3/10 puan
Tam bir Wattpad kitabı! Ama bu kez olumlu, sevdiğim anlamda değil. Hani muhafazakar ergenlerin yazdığı kitaplardan adeta! Anlaşmalı evlilik yaptığı kocası aynı evde imam nikâhsız kalmak istemeyen zengin, modern kızımız sahte eşi istedi diye onun yanında usturuplu giyinir. Sürekli uyuyakalır koltukta ama ne hikmetse hep sabahında yatağında uyanır. 1 kez 2 kez olsa tamam da, hep! Hiç cami gezmemiştir ama yazıldığı dönemde müze olan Ayasofya'ya "cami" der! Kocası namaz kılmaya Bursa'ya gider! Mersin'de büyümüş kızı kadınlar plajına götürür bikini giyecek diye! En yakın arkadaşına kötü davranır, erkek diye! Karadeniz'de açık saç dikkat çeker diye dışardan gelene tülbent taktırıldığını da bu kitapla ilk kez görmüş oldum bir Karadenizli olarak! La havle ! Ah aklım ! Adının, kapağının güzelliğine aldanıp almıştım. Wattpad'de okunurdu da kitap olarak almasam iyiydi.
Portakal Kokulu Kız
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Şeyma Çınar
Portakal Kokulu Kız'ı inceledi.
416 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Portakal Kokulu Kız
Portakal Kokulu Kız - #kitapyorumu Herkese Merhabalar! Bugün sevgili yazarımız @sennur.kasa.official 'nın Portakal Kokulu Kız kitabının yorumu ile geldim. Kurgusunun naifliği ve huzur vericiliği ile insanın keşke bitmesin dediği kitaplardan birisiydi. Karadeniz ile İstanbul arasında yolculuk yaptım resmen! Kapağının güzelliğine söyleyecek söz bulamıyorum! Kitabın içeriği ile tamamen bağdaşmış bir biçimde. Kitabın konusundan bahsedeyim; Defne ve Murat karakterlerimizin nefretle başlayan, aşkla biten hikayesini anlatmakta. Defne zengin, elit bir ortamda büyümüş, Murat ise zengin olmasına rağmen dinine düşkün, has bir Karadeniz erkeğidir. İflas eden şirketleri yüzünden mallarını satmaya başlayan Defne ve ailesi portakal tarlalarını alıcısı olan Murat bey'e satmaktadırlar. Fakat Defne'nin kardeşi'nin ilaç paraları için son hasadı almaları gerekmektedir. Defne, canından çok sevdiği kardeşi için bir işe girişmiştir ve Muratla evlenmektedir. Murat Defne'den ne kadar uzak durmaya çalışsa da kalbi izin vermedi ve kendini onun portakal kokulu saçlarına teslim etti. Daha fazla anlatmayım en iyisi yoksa bookstagramdaki acemiliğime yenik düşeceğim.Sonu konusunda da bir şey söylemek istemiyorum. Pek düşündüğüm gibi bitmedi. İnşallah devamı gelir. Eeee peki okuyanlar varmı? Yorumlara düşüncelerinizi yazabilirsiniz!
Portakal Kokulu Kız
OKUYACAKLARIMA EKLE
18
Derya polat
Elif'in Mim Durağı'nı inceledi.
512 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Elif'in mim durağı adı ve kapağı ile ilk artı puan verdiğim bir kitap. Okurken hiç sıkılmıyorsunuz, akıcı ve edebi yönü, betimlemeleri yormuyor. Ben yüzümde gülümseme ile okudum hep. Aşkın günaha bulaşmadan yaşanılabileceğini ve ebediyete giden mutlu yolculuğunu okudum. Her karakterin ayrı hikayesi. Benim favorim Fatih&Esma çifti Ben çok sevdim, sizlere de tavsiye ederim. Hiç pişman olmazsınız. Okuyun ve okutun.
Elif'in Mim Durağı
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Gamze Yılmaz
Portakal Kokulu Kız'ı inceledi.
416 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Bu aralar evrenin bana 'Yalnızlık.' mesajı verdiği bir başka detay olan Portakal Kokulu Kız kitap yorumu ile geldim. Şatafatlı hayatında sade takılan, annesinin yok saydığı, babasının güvenini yerle bir ettiği ve tutunacak tek dalının kardeşi olduğunu düşünen Defne kızımız ile lanetli diye anılan, işkolik, hayattan ve sevdadan Namaz ile tat alan laz uşağı Murat'ın hikayesi bu. Biraz tesadüfi, biraz entrikayla yolları kesişiyor ve bir yola beraber giriyorlar. Bu yol onlara neler, neler gösterdi.. Güzel seven, gönülden seven adamları okumayı sevmişimdir hep. Ama Murat'ı okumak çok ayrı bir boyutdaydı. Karakter olarak beni bu kadar yanıltmasını beklemiyordum gerçekten. Zamanla başlayan, güzel seven insanların olduğu sevdaları severim ben. Kızımız cesurdu. Hele böyle kızların hastasıyım. Murat kendince haklı, Defne kendince haklı. Neyseki hayatlarını ortada buluşturmaya karar verdiler. Lazca söylenen sözlere, Rizede geçen aile bağlarına ve horon tepmelere hayran kaldım. Hele ki o Din üzerine sohbetleri muazzamdı. Sanki Defne degilde bendim o heyecanla dinleyen. Murat iyi bir öğretmen, Defne iyi bir öğrenciydi bence. Gerçekten 'Her doğuran ana olamaz.' diye boşuna söylememişler. Defne'nin annesi çoğu yerde beni çileden çıkardı. İnsan kendisi için, kendi evlatlarını kullanır mı? Ahh ne desem eksik kalacak. Terbiyem bile o kadının hakkettiğini söyledi resmen! Ne kadar zıt karakterler olsa da Pelin ve Defne'nin arkadaşlığı sevdiğim bir detaydı. Kitabı başladığımda klişelerle dolu olacağını düşünmüştüm. Ama o kadar dingin bir kalemle yazılmıştı ki hiç bir kısmından sıkılmadan okudum diyebilirim. Tam her şey güzel gidiyor derken, sonu güzel olacak derken... Fazlaca ucu açık bir sonla karşılaşmayı beklemiyordum. Ya yazarımız devam kitabı yazacak ya da kalanını bizim hayal dünyamıza bıraktı... Bekleyip göreceğiz.
Portakal Kokulu Kız
OKUYACAKLARIMA EKLE
4