Şeref Düzyatanlar

Şeref Düzyatanlar

Yazar
4.7/10
46 Kişi
·
111
Okunma
·
3
Beğeni
·
341
Gösterim
Adı:
Şeref Düzyatanlar
Unvan:
Sosyal Medya Fenomeni
Toplama renolar gibiyiz yemin ederim. Zoru gören orijinal olmayan parçayı atıyor üçümüzü toplasalar sağlam yerlerimizden bir adam etmez Papaz efendi.
Başkanım iş güç değil de biz açık ata oynadık. Bu kadar fanatik olmamalıydık. Yarın bir gün seçimi kaybedersek bunlar bizi takla attıra attıra severler. İyi kötü bir düzen kurdum eğer seçimi kaybedersek bunlar bu düzeni düzerler beni her gün çok üzerler.
168 syf.
·Puan vermedi
Ben yandım siz yanmayın dostlar. Bu kitabın basıldıgı kağıda yazık. Harcadığım zamana yaZık. Bir noktada açılır diyerek sonunu getirdim. Bir gram güldürmedi.
168 syf.
·3 günde·Beğendi·5/10
Şeref’in doğuşundaki hem trajikomik olayları hem de bazı tesadüflere bağlayarak anlatırır. İçinde mizah öğeleri bulunan sade bir dille kaleme alınmış. Keyifli zaman geçirmek okunabilir
168 syf.
·1 günde·Puan vermedi
1986 yılında geçen romanda; Tokatlı abimiz Nebi belli bir süre önce Almanya'ya abisi tarafından evlendirilip yerleşmiş. Almanya'ya uyum süreci çok ağır olan Nebi her yıl sonu Zdf kanalındaki sunulan dünyaca ünlü Kahin Dagoberto'nun programını izlemeye karar verir. Bira eşliğinde programı izleyen Nebi, Dagoberto'nun kahinlerini dinlerken bir anda 28 Ocak tarihinde Türkiye nin Tokat, vilayetinde karanlık bir olay yaşanacak demesiyle beraber Nebi nin macerası başlıyor. Kitap akıcı ve mizah içeren bir üslubu mevcut enteresan insanlık dersleri ile çılgın kurguların toplandığı bir kitap.
168 syf.
·7 günde·8/10
Söze ilk olarak Twitter’daki hikayelerin tadını veren hava ile başladı. Akıcı, sürükleyici ve yalın diliyle keyif verdi. Kitabın ortalarına doğru Nebi dayının başına gelenler(özellikle otobüs macerası) biraz zorlama gibi görünse de ilerleyen vakitlerde toparladı. Ayrıca dönemin siyasi olaylarına ufak dokundurmaları da ayrıca ilgi çekiciydi. Şeref’ten çok az bahsedilmesene rağmen ilgi uyandırdı. Kolaylıkla, kısa zamanda bitirilesi tadından yenmeyen bir kitap. Şeref Dayı devamını bekliyoruz :)
168 syf.
·24 günde·2/10
Sosyal medyadan beğenerek takip ettiğim yazarların kitaplarını almayı severim. Şeref'te bunlardan bir tanesi. Kendisi gerçekten sosyal medyada beni eğlendiren sayılı kişilerden. Ama kitaba gelince olmamış maalesef. Bazı kısımlar çok zorlama olmuş. Beklentimin çok uzağında kaldı . Zar zor neredeyse 1 ayda bitirdim. Daha iyisini yazabileceğini biliyorum kendisinin.
168 syf.
·3 günde·4/10
Şeref Düzyatanlar sosyal medyada en çok güldüğüm fenomenlerden biri. Kitapta da yer yer beni çok güldürdü, özellikle de diyaloglar çok hoştu. Beklediğim mizahın bir kaç tık altında olmasına rağmen kısa, okunabilir çerez bir kitap.
168 syf.
·198 günde·Beğendi·Puan vermedi
Sanirim 168 sayfalik bir gazete haberi okudum. Kullandigi üslup ve kelimeler bana gazete haberi okuyorum hissini yaşattı.
Bekledigim kadar iyi degildi maalesef.
Sosyal medyada yazdiklarini okumayi umuyordum ama ne yazikki çok sönüktü anlattıkları.
Hele ki sonlara dogru girdigi siyaset beni aşırı derecede sıktı.
168 syf.
·Beğendi·10/10
Kesinlikle karikatürist bir anlatım ve eğlence içeren hatta kahkaha atacağınız olayları anlatan bir kitap. İki gün içinde soluksuz okuyup bitirdim mümkünse toplu taşımalarda okumayın sizi deli zannedebilirler
168 syf.
·9 günde·Puan vermedi
Şerefin dogumundan ziyade etrafında olan kişilerin baglantili olaylarından bahsediyor .Guzel bağlantılar kurmuş yazar . Devamı gelecek bir kitap olduğu için yarıda kalmış. Okurken sesli güldüm :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Şeref Düzyatanlar
Unvan:
Sosyal Medya Fenomeni

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 111 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 23 okur okuyacak.