1000Kitap Logosu
Ecnebi
Ecnebi
Ecnebi

Ecnebi

Şeref'in Doğuşu

OKUYACAKLARIMA EKLE
5.4
57 Kişi
164
Okunma
37
Beğeni
809
Gösterim
168 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 4 sa. 46 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Kırmızıkedi · Mayıs 2019 · Karton kapak · 9786052085021
Dünyaca ünlü kâhin Baldemar Dagoberto’nun Türkiye’yi ve dünyayı ilgilendiren kehanetleri nelerdi? 28 Ocak 1986’da Tokat’ta neler yaşandı? Gurbetçi Nebi’nin karşısına çıkan işaretlerin anlamı neydi? Bu işaretlerin bugüne etkileri neler oldu? Behiye, Hacı Vasfi, Basri, Gülfidan, Kör Necip, Nebi, Lütfü, Mestan, Asile, Lalik, Manuşak, Papaz Dimitri, Teslime, Bülent Ecevit ve Süleyman Demirel’i aynı hikâyede bir araya getiren kader neyle açıklanabilir? Macera, Şeref’in doğuşuyla başlıyor! “Şeref Düzyatanlar, hayal âlemleri kapılarının menteşelerini söküyor. Ecnebi, naif bir sempati, tuhaf insanlık dersleri ile çılgın düşlerin ve uçurumlardan düşüşlerin harmanı bir ders kitabı.” - Ayhan Sicimoğlu
5.4
10 üzerinden
57 Puan · 15 İnceleme
İsmail ds
Ecnebi'yi inceledi.
168 syf.
·
16 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Almanya'da başlayıp Tokat'ta devam eden bir hikaye. Nebi, Latif Hoca, Kör Necip ve Ecnebi Şeref... Başlarından geçen her olay ana haber bültenlerine şenlik niteliğinde.
Ecnebi
5.4/10
· 164 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Nabi Çelebi
Ecnebi'yi inceledi.
168 syf.
·
7 günde
·
8/10 puan
Söze ilk olarak Twitter’daki hikayelerin tadını veren hava ile başladı. Akıcı, sürükleyici ve yalın diliyle keyif verdi. Kitabın ortalarına doğru Nebi dayının başına gelenler(özellikle otobüs macerası) biraz zorlama gibi görünse de ilerleyen vakitlerde toparladı. Ayrıca dönemin siyasi olaylarına ufak dokundurmaları da ayrıca ilgi çekiciydi. Şeref’ten çok az bahsedilmesene rağmen ilgi uyandırdı. Kolaylıkla, kısa zamanda bitirilesi tadından yenmeyen bir kitap. Şeref Dayı devamını bekliyoruz :)
Ecnebi
5.4/10
· 164 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Huzur
Ecnebi'yi inceledi.
168 syf.
Eğer gerçek hayattan birazcık da olsa uzaklaşmak, kafa dağıtmak istiyorsanız ve samimi, sıcak, gerçek olamayacak kadar güzel karakterlerle tanışmak istiyorsanız okuyabileceğiniz bir kitap. Benim için hayalini yaşadığım ama hep ütopya olarak kalacak bir hayat..
Ecnebi
5.4/10
· 164 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
13
Aspasia
Ecnebi'yi inceledi.
168 syf.
Kitap başlarda iki farklı konuyu ve ülkeyi ele alıyor. Asıl konuya gelene kadar biraz hikaye uzatılmış gibi geldi bana. Bu iki hikayenin buluşacağı noktayı beklemek sabırsızlandırdı beni. Ama anlatılan mahalle ortamı çok samimi ve içten hissettirdi. Herkesin birbirine saygılı olması farklı ırka, farklı dine ve siyasi görüşe sahip kişilerin birbirlerine her zaman arka çıkması, beraber aile gibi olması kitabı okumamı kolaylaştırdı diyebilirim. Kitapta Şeref Düzyatanlar ile ilgili çok fazla olay yok. Daha çok Şeref'in doğumuyla birlikten ailesi ve tanıdıkları etrafında gelişiyor olaylar. Ama kitapta siyasi olaylar gereksiz şekilde uzatılmış. Birlikteliği anlatmak istemiş olabilir ama konu birden çok farklı alana sapmış ve sonra yine Şeref'in ailesine dönmüş. Sonu da çok tatmin edici değildi. Kitabın devamı gelecek gibi algıladım sonundan. Bundan dolayı da havada kalmış gibi olmuş. Okunur mu? Çok ağır bir kitap sonrası kafa dağıtmak için okunabilir. Ama okunmasa da pek bir şey kaybedilmez.
Ecnebi
5.4/10
· 164 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7