Şerif Önay

Şerif Önay

Çevirmen
7.4/10
5 Kişi
·
23
Okunma
·
0
Beğeni
·
8
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
160 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
Romantik dönem Alman şair ve yazarı Eduard Mörike iki kitabı ile bilinir: "Mozart Prag Yolunda" ve şimdi yorumladığım "Suttgart Cücesi".

Bu eserde Alman masalları tadını çok iyi alıyorsunuz. Seppe adında bir kunduracı işinden ve patronundan pek memnun değildir. Bu yüzden işinden ayrılıp başka bir işe başlamak istemektedir. Ama Seppe ne yapacağını bilememektedir. Kendisi de tam da çalıştığı yerden ve çalışma arkadaşlarından ayrılırken karşısında bir cüce görür. Cüce kendisine yardım edeceğini söyler. Cüce ona bir çörek verir ki bu çörekten ne kadar yersen hemen kendini yeniden tamamlar. Bu çöreğin bitivermesinin tek sebebi bir kerede yenmesidir. Bir de ona 2 çift pabuç verir. Pabuçlardan bir çifti istediği yere bırakmasını, diğerini de giymesini ister. Bu pabuçların kendisine uğur getireceğini söyler. İşte böylece macera başlar.
102 syf.
·6/10
Hayranı olduğum Wolfgang Amadeus Mozart'ın hayatına dair ipuçları paylaşan bir kitap. Arada tempo düşse de hızlıca okunabilecektir. Amadeus filminden de sahneler gözünüzün önüne gelecektir.
160 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kitap, diyar diyar dolaşmak isteyen bir kunduracı kalfası olan Sappe'nin işini bırakıp gideceği sırada bir cüceyle karşılaşmasıyla başlıyor. Sappe'nin maceralarını anlatıyor.
Yer yer, yirmi-otuz sayfada bir şiirlere yer vermiş yazarın dili ağır değil. Her ne kadar çocuk kitabı gibi görünse de, okunması gereken bir kitap. Yazarın diğer kitabı olan Mozart Prag Yolunda' yıda şiddetle tavsiye ederim.
102 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Mozart'ın eşiyle yaptığı Prag yolculuğunda verdiği mola birçok insanın hayatına dokunan bir anıya dönüşür... Mozart'ın kişiliği, hayata bakış açısı, eserlerinin hazırlanma aşamaları hakkında ufak anektodlar içeren bu kitap bir Mozart playlistiyle okunduğunda enteresan bir deneyime dönüşüyor... Kitap bir gün bir şekilde elinize geçerse bir kenara koymamanızı öneririm.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 23 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 43 okur okuyacak.