Serkan Çabuk

Serkan Çabuk

Çevirmen
8.8/10
11 Kişi
·
Okunma
·
0
Beğeni
·
8
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
91 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Bir Halil Cibran kitabına inceleme yazabilecek yeterlilikte görmüyorum kendimi.. Bu bir tavsiye yazısıdır..

Birbirini çok seven fakat kavuşamayan iki gencin yürekleri burkan, "kahrolsun yaşanamayan birlikteliklerin sorumlusu olan habis ruhlu insanlar" dedirten bu kitabı okuyun..

Sıradan aşk hikayelerini bayat ve ruhsuz bir şekilde anlatan yazarları bırakıp, söz üstadı, her satırı ayrı kıymetli olan, sık sık bunlar nasıl ifadeler diye hayretler içinde bırakan Halil Cibran'dan okuyun aşkı ve ulvî insanî duyguları..
71 syf.
·85 günde·9/10
Halil Cibran kitaplarının bana göre insanı mest eden bir yönü var nedendir bilmem belki tanışmama sebep olan kişiden belki sözcüklerin insan içine işlemesinden. Kitabı açar açmaz ilk sayfadaki güzelliği tarif edeyim ötesini siz getirin '' Her genç adamın yaşamında, hayatının baharında birdenbire ortaya çıkan, yalnızlığını mutlu anlarla dönüştüren ve geçirdiği gecelerin sessizliğini dolduran bir ''Selma'' vardır' (bendeki kitap Zeplin yayın evine ait )
91 syf.
·2 günde·10/10
“Kavuşamayan her sevgilinin kırıktır kanatları.”
Cibran bu romanında gençlik aşklarının acılı ve tatlı hatıralarına götürüyor okurlarını. Her diyalogda kendinizi bulacak ve aşkı tadacaksınız.
Bir solukta okuyabileceğiniz ama tekrar tekrar okumak isteyeceğiniz bir eser. Neredeyse tüm satırlarının altı çizilesi şairane bir anlatım.
Kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum.
91 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Bir aşk hikayesi bu kadar mı güzel anlatılır be kardeşim.halil cibranın muazzam eserlerinden bir tanesi.eseri okurken duygulanmamak mümkün degil.karakter arasındaki uyum eserin bütünselliğini üst düzeye cıkartıyor