Sevgi Atlıhan

Sevgi Atlıhan

Çevirmen
8.7/10
390 Kişi
·
587
Okunma
·
1
Beğeni
·
301
Gösterim
Adı:
Sevgi Atlıhan
Unvan:
Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
88 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Yazarın Gizli Bahçe kitabına kısmen benziyor. Sara'nın güzel kalbi beni çok etkiledi. Betimlemeler, anlatış tarzı oldukça iyi. Her çocuk bu kitabı mutlaka okumalı.
48 syf.
·Puan vermedi·Ne Okusam'dan
Bence bu kitap daha çok 1. ve 2. sınıflara bazı durumlarda ise 3. sınıflara uygun bir kitap. Tam olarak fabl değil biraz daha masala kitabı. Zaten yazarı da Andersen sonuç olarak kitabın konusu az çok anlaşılıyor. Keyifli okumalar.
48 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10 puan
Çok sevimli son derece keyifli ve eğlenceli minnak mı minnak çocukluğumun hikayesi tekrarını yine bir hayli beğenerek ve keyif alarak okudum ve bu durumdan son derece mutluyum. :))
72 syf.
·1 günde·6/10 puan
Herkese iyi geceler.
Çocuk kitapları demeden okunmalı bence.
Ben kitap aralarına çerezlik diye birer tane sıkıştırıyorum.
Zaten çabucak bitiyor. Kısacık.
Kafa dağıtmak için tatlı atıştırmalıklar gibi :)
İyi okumalar...
104 syf.
İngiliz yazar Edith Nesbit'in hüzün, yoğun derecede samimiyet ve iyilik barındıran çocuk kitabı.

Durumları oldukça iyi olan, güzel bir hayat süren bir ailenin babalarının talihsiz bir şekilde günün birinde aralarından ayrılmasından sonra yoksulluğa evrilen yaşamlarını konu edinmiş roman. Roberta, Peter ve Phyllis 'in yeni yaşamlarını sürdürmek zorunda oldukları demiryoluna yakın bir köydeki özgür yaşamları içimizi ısıtacak türden. Aslında bir çocuk kitabı olarak anılsa bile yediden yetmişe herkesin okuyabileceği, hayatın zorlukları karşısında nasıl mücadele edilebileceğine dair mesajlar barındıran oldukça sıcak bir eser.
24 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Güzel eğlenceli bir çocuk kitabı olmuş. Doğum günü, doğumgünü pastası, macera, hediye, sürpriz, arkadaşlık-dostluk gibi kavramları içeriyor. Kızım çok sevdi, özellikle sıcak hava balonunun patlaması çok dikkatini çekti. Görselleri çok renkli olmasına rağmen hiç karışık değil.
104 syf.
·2 günde
Ben hikâyenin kısaltılmış metnini okudum. Bence bu yeterliydi çünkü kısaltılmış metninde de yeterince detaylı anlatılmış. Açıkçsı hikaye beni çok sarmadı. Beni sarsaydı uzun metnini de okuyacaktım. Bence okumak isterseniz kısaltılmış metnini okumanızı tavsiye ederim, baktınız beğendiniz o zaman uzun metnini okuyun. Hikâye şöyle:

Zengin bir aile bir olay sonucu yaşadıkları yerden taşınarak bir kasabaya yerleşirler ama babaları yanların da olmaz. Hikayede ailenin üç çocuğun kasaba da yaşadıkları olaylar anlatılıyor...
Okursanız umarım beğenirsiniz :)
32 syf.
·Puan vermedi
Kitap içerik olarak baktığımızda ailenin çağırdığı bir bakıcı teyzenin eve geldiği günü anlatıyor. Ailenin çocuklar ile ilgilenirken yardımcı olsun diye oluşturdu listeyi anlatıyor. Liste de ilgili bir anne babanın söyleyeceği şeyler var aslında. Şekerli ve zararlı şeylerden uzak dursunlar dağınık olmasınlar vs vs. Ama kitabın resimleri bunun tam tersi yönde. Mesela şeker ve zararlı seyler yemesinler dediği sayfada onlarca zararlı ürün ile beslenen teyze ve çocukları, dağınık olmasınlar dediğim sayfada ortalığı yerle bir etmiş çocuklar. Erken uyusunlar dediği sayfada gece geç saate kadar uyumayan çocuk resimleri var. Anlayacağınız içerik ile resimler taban tabana zıt. Ve yanlış. Ailelerin kuralları gereksizdir ve saçma imajı verilmiş...
88 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10 puan
Ben çok beğendim. Herkese tavsiye ederim .Anlatım bozukluğu yok ve kullandıkları kelimeler çok iyi . Kitapta bir kızın babasıyla yaşamını anlatıyor. Dediğim gibi herkes okumalı :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Sevgi Atlıhan
Unvan:
Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 587 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 143 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.