Sevil Sarıkaya

Sevil Sarıkaya

Çevirmen
6.7/10
3 Kişi
·
9
Okunma
·
0
Beğeni
·
5
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
286 syf.
#okudumbitti
#kitaptanıtım
#KishwarDesai

Gecenin Şahidi
Kishwar Desai
FENİKS KİTAP
Sayfa Sayısı: 286

Kuzey Hindistan’daki küçük bir kasabada çıkan yangında bir ev tamamıyla harap olur. Görevliler evin içinde inanılmaz bir manzarayla karşılaşırlar: Ciddi şekilde yaralanmış küçük bir kız ve on üç cansız beden.

Hindistan, gerilim, aşk, umut... Hikaye bazı noktalarda çok eksik kalmış. Heyecanla başladım ama sıkılarak bitirmek zorunda kaldım.

https://www.facebook.com/...51282/?ref=bookmarks
SihirliFlut
http://www.ukitap.com/u/SihirliFlut/
https://zebramo.com/users/323273809
286 syf.
·Beğendi
Merhaba arkadaşlar
@fenikskitap 'tan içimi parçalayan bir kitap okudum.
.
. KONUSU Kuzey Hindistan'ın küçük bir kasabasında,bir evde yangın çıkar ve tüm aile yaşamını kaybeder. Yangından tek kurtulan,evin 13 yaşındaki küçük kızı Durga'dır. Görevlilerin araştırması sonucu,aile bireyleri önce zehirlenmiş sonra yangında öldürülmüşlerdir. Durga ise tecavüze uğramıştır. Ancak Durga suçlu bulunur ve Simran isminde bayan Sosyal Hizmet uzmanı, gönüllü olarak bu olayda Durga için çalışmaya başlar. Olayları araştırdıkça,tüyler ürpertici gerçeklerle karşılaşır.
.
. Hindistan'da "kadın"'ların ne kadar değersiz olduklarını bu kitapla ögrendim. Şimdi de öyle mi bilmiyorum. Kız bebeklerin,doğar doğmaz öldürülerek tarlalara gömüldüğü,dolayısıyla erkek nüfusuyla kadın nüfusu arasında uçurum olduğunu da ögrendim.
.
. Kitap,2010 yılında Costa Ödülü almış ve bence bu ödüle kesinlikle layık bir konusu var.
.
. Hindistan'daKadın dayanışmasının eksik olduğu apaçık ortada. Durga şanslıydı ancak,diğer kadınlar için çok üzülüp endişelendim.
.
. Ufak bir eleştirim olacak. Bölüm geçişlerinde , olayı kimin anlattığı belirtilmeli. Yarısına kadar okuyordum, sonra kimin anlattığını anlıyordum. Başa tarih konmuş ama kimi zaman Durga kimi zaman Simran konuşuyordu,bu durum hızımı kesti. .
. Bu kitabı çok beğendim. Teşekkürler #fenikskitap
.
. #pinarinkitapbahcesi
#pinarhocaneokumus
#odullukitap
#tevsiyekitap
#kitapaşkım
#pinarhocaninkitapaşki
#kapağınardı
#izmir

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 9 okur okudu.
  • 6 okur okuyacak.