Sheldon Krimsky

Sheldon Krimsky

Yazar
8.5/10
2 Kişi
·
7
Okunma
·
2
Beğeni
·
12
Gösterim
Adı:
Sheldon Krimsky
Unvan:
Yazar
Doğum:
26 Haziran 1941
Bireylerin bir sorunla ilgili bakış açıları ancak ve ancak diyaloğa katılan diğer bireylerin ifade ettikleri bakış açılarıyla çatışma içine girdiğinde ortaya çıkar.
-Plato-
310 syf.
·Beğendi·8/10
Bugün sizlerle bambaşka bir konuyla, ülkemiz gerçeklerinden çok çok uzakta bir konu ile beraberiz. Dünyada neler konuşuluyor biraz baksak iyi olur. Hem fantastik bir ütopyada hissederiz kendimizi.
Öncelikle embriyonik kök hücre nedir ne değildir onu bir hatırlarsak eğer, bu kök hücre en kıymetli hücre türlerimizden birisi. Her türlü organa dönüşebilme potansiyeli mevcut. Bu yüzden üzerine tonlarca araştırma dönmekte. Ülkemizde dahil. Fakat bu hücreyi elde etmek çok hassas bir iş ve bayağı da maliyetli. Embriyolarla çalışmak ise etik kaygılar sebebiyle oldukça zor ve daha da maliyetli hale geliyor.

Kitabımıza dönecek olursak. Sohbet şeklinde ilerleyerek doğal bir tartışma konusu oluşturarak zihnimizi çalıştıran bir kitap... Okurken hem çok eğlendim hem de bilgilerimi tazelemekle kalmayıp üstüne güzel bir ekleme de yaptım. Konuya çok uzaksanız ve tıp/ biyoloji diline çok hakim değilseniz biraz okumakta zorlanabilirsiniz. Girişte temelden bahsedilmiş.

Kitapta en ilgimi çeken kısım ise embriyoların e-bay üzerinden satılması oldu. Bazı eyaletlerde yasakmış fakat bazılarında değilmiş... Bilimsel araştırmalar için her zamanki gibi bastır parayı yap deneyi dünyanın her yerinde sürüyor.

İnsana farklı bir bakış açısı kazandırıyor... Bilimsel dile hakimseniz okurken zorluk çekmezsiniz fakat eğer ilgisizseniz arkadaki sözlük yardımıyla okurken dikkatinizi dağıtabilir diye düşünüyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Sheldon Krimsky
Unvan:
Yazar
Doğum:
26 Haziran 1941

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 7 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 14 okur okuyacak.