Sin Eren

Sin Eren

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
6
Okunma
·
0
Beğeni
·
113
Gösterim
Adı:
Sin Eren
Unvan:
Yazar
"Küçük bir çocukken bana kitapların arasında olmanın; binlerce insanla konuşmak gibi rahatlatıcı olduğunu söylerdi. "Çünkü onlar hiç taraf tutmadan, kin gütmeden her derdine cevap verecek kadar yakınındadırlar, sevdiğini ya da sevmediğini çekinmeden söyler." Derdi.
Sin Eren
Sayfa 11
250 syf.
·Puan vermedi
İfşa #starkyorumluyor
İfşa, bir kızın doğduğundan beri gördüğü muamelelerin anlatıldığı bir kitap. Meli’yi önce babası bırakıp gider, sonra annesi. Daha sonra bir süt anne ile büyürken öz annesi yanına alır. Bir terkediliş daha Meli’nin hayatında. Üvey baba ve üvey kardeşlerle, sevgisiz bir şekilde büyürken farklı bir şehirde okumasına karar verilir. Lisede gittiği okul ve yurtta da hep talihsizlikler bulur onu. Yurttan haksızca atılır, aşık olur. Aşık olduğu adam gördüğü adam değildir. Başına bir sürü şey gelir yani. Sonuysa hiç beklemediğim bir şekilde bitiyor. Kitap çok sürükleyiciydi. Arka kapağı okuduğumda “Nasıl yani? Aşık olduğu adam nasıl başka birisi çıkar?” diye fikir yürütmüştüm ve kitapta çok farklı bir şey çıktı. Bu gizem sayesinde kitabı okurken sabahladığımı farkettim. Çünkü o kadar çok merak ediyorsunuz ki elinizden bırakamıyorsunuz. Yazarın kalemi de gayet akıcıydı zaten. Benim tek sinir oluşum Meli’nin aşırı saf oluşu. Yani insan yaşadıklarından asla ders almaz mı? Bir sürü sinyal alırken neden hala safça herkese güvenir. Bu rahatlık nerden geliyor? Ayrıca aşık olduğun adamın tanımadığın bir adam olduğunu anlıyorsun. Hala nasıl bir güvenebiliyorsun tanımadığın insanlara? Engin’e de çok üzüldüm ya. Son dakika hissediyor gibi arayışı. Ah ah. Yine sinirlendim sana Meli. Değişik bir hayat sancısı ve gizem dolu bir kitap okumak istiyorsanız, öneriyorum.
250 syf.
·Puan vermedi
Romanin genc kahramaninin dilinden yazilmis satirlari bazen fazla abartili bulsam da genel olarak yazarin tarzini sevdim ve kendime yakin buldum..Konusuyla da akilda kalan ve kendinden bahsettiren bir kitap bana gore.. Devami gelirse okumak isterim..

Yazarın biyografisi

Adı:
Sin Eren
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 6 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.