Sinem Çelebioğlu

Sinem Çelebioğlu

8.6/10
7 Kişi
·
11
Okunma
·
0
Beğeni
·
328
Gösterim
Adı:
Sinem Çelebioğlu
Unvan:
Editör, Çevirmen, Yazar
Geceleri uykusuz kalacaksam ya kitaplarım ya da level larını yükselttiğim karakterlerim içindi.
Her gün yeni bir başlangıçtır sakın unutma.Neyle karşılaşacağını hiç bilemezsin. Geçmişine takılıp kalmamayı öğrendiğinde geçmişinin bile sana güzellikler getireceğini fark edeceksin. Ve bir gün gelip ileriye bakabildiğinde sen de inanamayacaksın.
#sanskurabiyem #sinemcelebiuglu #dexplus
ŞANS KURABİYEM- SİNEM ÇELEBİOĞLU -DEXPLUS

Kısa bir süre yaşadığı ama yasını upuzun üç sene çektiği aşk acısından kendini kurtarıp yaşadığı hayatından hayatına olumsuz yön veren her şeyi çıkarıp ,aslında nasıl ,ne şekil bir hayat yaşamak istediğinin hayalini kurup bunları yazdığı kitabın temel taşı olarak yazmaya karar veren Mavi nin gerçek ve kurgusal hayatını okuduğum kitap olan şans kurabiyemi bitirmiş bulunmaktayım. Kitabı okurken bu tabiri sevmesem de benim durumum aynen ''ben şok, ben iptal '' modunda idim. Gerek Mavi nin kendi hali,gerek ise yazdığı karakterdeki halinde kitabın o kadar akıcı bir dili hali vardı ki kitabın içinde kitap okuduğunuzu bir süre sonra unutuyorsunuz. Normalden de uzun tuttum okumayı çünkü bitmesin dediğim kitaplardan biri idi. Kitap bana geldiğinde kitabın görselini paylaşırken ''hayatıma 30lu yaşlarımla merhaba dediğim bu hafta şanstan yana kapımı açan kitaplardan biri oldu '' demiştim ve hala aynı düşüncedeyim ama kitapla alakalı yşadığım en güzel tesadüf ise Mavi karakterinin hemen hemen beni yansıtması .Ama kitabı okuyan herkes kendisinden bir parça bulacaklar kendilerine dair. Benim kitapta çok haklı dediğim bir sürü alıntı oldu ama en sevdiğim alıntıda sayfa 177 de yer alan ''Geçmişi de geleceği de bir kenara bırak ve anı yaşa '' idi
kendinize yapacağınız en güzel şey ''benim ruhumu kirlettiler '' dediğiniz her şeyi hayatınızdan çıkarmanız ve en yakın kitapçıdan bir adet #sanskurabiyem almanız .Kim bilir şansın nereden ve ne şekilde geleceği belli olmaz belki de şansınız bu kitapla döner belli mi olur :)
Mavi ve Mavi nin şans dokunan hayatına hoşgeldiniz.....
Bu kitapta iki farklı Mavi var.Bir tanesi gerçek hayatta yaşayan umutsuzluk içinde yaşayan Mavi bir diğeri de hayallerindeki fazlası ile espirili ve şansı dönüp mutluluğu bulan Mavi.
Mavi nin iki halide kendini çok sevdiriyor.
Mavi gerçeklerini yaşamak zorunda kalırken,kurduğu hayallerin peşinden gidip hayallerini gerçekleştiriyor.
Ve asla tesadüfe inanmıyor.
Daha ilk sayfalardan yakın bir arkadaşımı dinliyormuşum gibi hissetim.
Gerçekle hayali karıştıracağınız harika bir kitap.
DİKKAT: Kitabı okurken yaşayacağınız duygu fırtınasına hazırlıklı olun. Kendinizi suratınız düşmüş halde okurken birden kahkahalar atarken bulabilirsiniz.
Mavi keyfine düşkün rahat yaşamayı seven plansız yaşayan tavrı ile azıcık kendime benzetmedim değil. Hayatını ailesini açıklıkla anlattığı mavi ayrı dairede yaşamasına rağmen ailesi ile arası çok iyidir. Kalp acısı yüzünden herkesle ilişkisini keser bundan rahatsız olan üzülen abisinin eşi onu yemek kursuna yazdırır orada farklı bir hayat karşılar onu bir sürprizle karşılaşır. Bu süpriz onu mutlu etti hayalini kurduğu mutluluğa kavuşmuştur.Bu arada kitap yazmakta olan mavi arkadaşı sayesinde bir editör ile tanışır kitap çıkarmasına destek olur.
⭐Bu editor ile maviyi neler beklemektedir..
⭐Mavi eski aşkı ile nerede karşılaşır..
⭐Yemek kursu biriminde verilen partide yediği şans kurabiyeleri mavinin nerede karşısına çıkacaktır..
⭐Kendinden parçalar bulabildiğim aile sıcaklığını sadakatini hissettiğim güzel bir hikayeydi yüreğine sağlık Sinem Çelebioğlu
#sinemçelebioğlu
#şanskurabiyem

Yazarın biyografisi

Adı:
Sinem Çelebioğlu
Unvan:
Editör, Çevirmen, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 11 okur okudu.
  • 14 okur okuyacak.