Sinem Işık

Sinem Işık

Yazar
9.3/10
26 Kişi
·
57
Okunma
·
6
Beğeni
·
100
Gösterim
Adı:
Sinem Işık
Unvan:
Yazar
Yaşadığımız her olayın ve karşılaştığımız her insanın hayat yolculuğumuzda bir anlamı olduğuna inanıyorum... Hepsinin karşımıza çıkmasının bir sebebi var. Kimi korkularımızla yüzleştiriyor bizi, kimi varlığıyla ilham veriyor, kimi yolumuzu bulmamıza yardımcı oluyor, kimi hayatı zindan ediyor, kimi ölümden döndürüyor, kimisi ise çok şükür dedirtiyor...
Velhasıl... Kendinizi başarısız hissetmemek için, başarının sizin için ne anlama geldiğini tanımlamanız çok önemlidir.
220 syf.
·10 günde·Beğendi·10/10
İş arama sürecinde sorun yaşayan herkesin okuması gereken kolay anlaşılır,sade bir yol gösterici niteliğinde yazılmış;bir kitap.Yazarın bir İK uzmanı olarak özellikle çalışan haklarını korumaya yönelik destekleyici ve yönlendirici(yasal ve etik çerçevede)tavrı da takdir edilecek ve örnek alınacak bir davranış.Emeğine sağlık.Umarım herkes böyle bir İK uzmanı ile çalışma şansına sahip olur.
220 syf.
·27 günde
Öncelikle engin tecrübelerini ve başına gelen olumlu olumsuz deneyimlerini bizlere ders olacak samimiyette paylaştığı için kendisine çok teşekkür ediyorum :)
Kitabı genel olarak inceleyecek olursam; yazım dili çok sade ve üslubu gerçekten çok samimiydi. Okuma sürecim yazarla sohbet ediyormuş havasında geçti. Kendisinin gençliğinin ilk zamanlarında yaşamış olduklarını, o yaştaki girişimcilik ruhunu ve de başarısızlığından sıyrılıp kendisinin bile beklemediği başarılara erişip güzel yerlere gelmesini okumak bana ilham verdi diyebilirim :)
Kitapta SWOT Analizi gibi birçok açıdan sizi kendinizle alakalı düşündürecek bölümler vardı ve bunlara destek amaçlı paylaşılan tablolar gayet açık ve anlaşılırdı.
Kitabın içeriğinde ise yeni mezunundan tecrübeli çalışanına kadar her kesime hitap edecek birçok sorunun cevabı vardı. Örneğin:
*Mülakata neden çağrılmıyoruz?
*Çağrıldığımız mülakatta neden geri dönüş alamıyoruz?
*Özgeçmişimiz bizi anlatabilecek kadar yeterli mi?
Sadece iş arayanlar için değil iş hayatında nasıl davranılması gerektiği üzerine ve davranışsal beceriler üzerine bilgiler de mevcuttu.
Bir İK'cı gözünden bakmak ve empati yapmak aynı zamanda iki taraflı düşünmek adına bana çok şey kattı. Sorulacak olan bir sorunun cevabı karşıdaki insanda nasıl bir etki bırakabilir diye düşünmeye başlayıp aslında bir sınava hazırlanıyor gibi mülakata hazırlanmamı sağladı ve de yukarıda yazmış olduğum birçok şeyin cevabının kendimizi tanıyamamak ya da aktaramamaktan kaynaklandığını fark ettim.
Mülakat hazırlığı niyetinde olanlara gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Şimdiden keyifli okumalar :)
Yazar Instagram, İK Cafe.net, LinkedIn ve Youtube üzerinden aktif şekilde paylaşımlar yapmakta ve Instagramda düzenli olarak canlı yayınlar gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda Instagram IGTV kısmındaki videolarıyla birçok sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Sinem Işık
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 57 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 24 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.