Socrates Dergi

Socrates Dergi

YazarDergi
8.2/10
121 Kişi
·
227
Okunma
·
39
Beğeni
·
414
Gösterim
Adı:
Socrates Dergi
Doğum:
Nisan 2015
Ama ne zaman bir hedefime ulaşsam içimde bir çeşit hayal kırıklığı hissi doğuyordu; “Peki şimdi sırada ne var?” diye düşünüyordum. CV’nize olabildiğince çok kupa eklemek için gösterdiğiniz bu çabanın, her şeyi anlatmadığını anlıyorsunuz. Ne yazık ki en heyecan verici şeyin, aslında başarıya giden o yol olduğunu genellikle sonradan fark ediyorsunuz.
Her şeyi biliyormuşsunuz gibi davranmayın çünkü her şeyi bilemezsiniz. Yeri geldiğinde bilmediğinizi itiraf etmeye hazırlıklı olun. 'Şu anda hiçbir fikrim yok ama bana birkaç dakika verebilirsen en azından ne yapabileceğimiz hakkında bir ipucu yaratabilirim' demek, sizi 'Biliyorum' demekten her zaman daha ileriye taşır.
Yenilgilerden çok şey öğrendiğimiz yönündeki inanış, tamamıyla yanlış. Bizler yenilgilerimizden çok başarılarımızdan bir şeyler öğreniriz. Başarı, başarıyı doğurur. Aynı zamanda başkalarının başardıklarından bir şeyler öğrenmek ve doğru sonucu çıkarmak da anlaşılabilir bir şey. Gençliğimde ben de bunu çok sık yaptım.
Başaramayanların yıkıcı yenilgileri, kazananların parıltılı zaferleri kadar yer bulamaz. Oysa tam tersi olmalıdır; kişi başına düşen Amerikan rüyasından daha çok, Amerikan kâbusu vardır. Dergilerle, kitaplarla, filmlerle bu gerçek gizlenir, herkese aynı mesaj verilir: "Yapabilirsiniz, hayal edin, gerçekten yapabilirsiniz." Oysa bazen yapamazsınız.
Her insan farklı, her insanın beklentileri ve ihtiyaçları da farklı. Koçluk bir yol göstermedir. En iyi yolu gösterebilirsiniz ama eğer o yolu kat edecek kişiler buna tam olarak ikna olmazsa başarıya ulaşamazsınız.
Socrates Dergi
Sayfa 51 - Egolara Fısıldayan Adam- Kaan Kural
Mükemmel hafızası olan insanlar hakkında konuşurken bu durum sanki onlara doğuştan bir hediyeymiş gibi düşünürüz ama durum öyle değil. Mükemmel hafızalar öğrenilir. En basit seviyede, dikkatimizi verdiğimiz zaman hatırlarız. Bir parça bilgiyi aldığımızda ve onun bizim için neden anlamlı olduğunu anladığımızda, onu beynimizde dolaşan bütün diğer şeylerin ışığında bize anlam ifade edecek bir şeye dönüştürebildiğimizde hatırlarız.
Socrates Dergi
Sayfa 89 - Hatırlamak için oyna- Joshua Foer
Kazanmak her şey değildir ama kazanmayı istemek her şeydir.
Savaşlar her şeyden önce insanların kalbinde kazanılır. Yalnız kalbini kazandığın insanlar liderliğinize yanıt verir ve sizi her yerde takip eder.
Ali Ünal
Ali Ünal Socrates - Düşünen Spor Dergisi Sayı:17'ı inceledi.
176 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Spor ile uzaktan da ilgili olsanız mutlaka takip etmeniz gereken bir yayın. Belli seviyenin üstünde spor meraklısı iseniz zaten takip ediyorsunuzdur. Ülke standartlarının çok üstünde bir dergi.
Ahmet Bolar
Ahmet Bolar Socrates - Düşünen Spor Dergisi Sayı: 57'ı inceledi.
124 syf.
·10/10 puan
Spora ilgi duyanların okuması gereken düşünen spor dergisidir. Sadece futboldan bahsetmeyip birçok farklı sporda kaliteli içerik üretiyorlar. Yeni ilgi alanı bulmak için harika yazılar mevcut. Mesela ben snooker ve F1 e bu dergiden okuyarak ilgilenmeye başladım. Yeni başlayacaklar için bu sayıyı ve 90lar sayısını onerebilirim. Derginin fiyatı pahalı olsa da kalitesi bunu hak ediyor.
127 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Uzun süredir bildiğim bir dergiydi. Ama bu sayı kadar inceleme fırsatım olmamıştı. Magazine diye nitelendirebileceğimiz popüler dergi çeşitlendiren bir tanesi diyebilirim. Futboldan, basketbola, jimnastikten spor kültürüne birçok konuda yazılar mevcut dergide.

Yazarın biyografisi

Adı:
Socrates Dergi
Doğum:
Nisan 2015

Yazar istatistikleri

  • 39 okur beğendi.
  • 227 okur okudu.
  • 40 okur okuyacak.