Songül Karakoç

Songül Karakoç

Tasarımcı
7.5/10
13 Kişi
·
30
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Adı:
Songül Karakoç
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
144 syf.
·Beğendi·10/10
BU İNCELEME İNSTAGRAMDA YAZDIĞIM İNCELEMEDİR TEKRAR YAZMAK İSTEMEDİM


|| merhaba!
Aslında bu kitabın fotoğrafını koyunların önünde çekmek istemiştim ammaaa koyun bulamadım.
Sizlere inanılmaz lezzetli bir kitap ile geldim. Öyle böyle değil. Bu kitabı İstanbul seyahatimin dönüşünde tam 80 sayfasını sesli bir şekilde okuyarak bitirdim. İlk 50-60 sayfasını da kendim okumuştum. Samed ‘bana da okusana merak ettim’ demesiyle de sesli okumaya döndü. Normalde okuduğum kitapları hiç merak etmez ama bu kitabı okurken gözlerimden yaş gelene kadar güldüm. Bu sebeple sen neye gülüyorsun diyemedi deeee bana da oku dedi
Kitabımızın baş kahramanı Erdal diye ufak bir çocuk. Yıl 1980-90dır herhalde, toplumdan oldukça izole minik bir köyde geçiyor. Herkes akraba, tam bir yarış, sürtüşme, gösteriş ortamı. Ama sormayın nasıl güzel. Bizim minik Erdal da tutup muhtar olmak istemesin mi? Başlıyor maceralar. Ben bunları yazarken bile yüzümde kocamaaaaaan bir tebessüm var. Günlerce Samedle birbirimize Koçero / Reşo diye seslendik.
Gerçekten okurken kahkahalara boğacak, size dersler verecek, sizi çocukluğunuza ışınlayacak ve hatta o köye, tadını da damağınızda bırakacak bir kitap. Anlatımı, akışı öyle güzel ki; kitabın bir cümlesi bile sizi sıkmıyor. Benden tam 10/10!
Gerçekten çok saf ve temiz bir kitap. Ah bir kere daha okuyasım geldi şimdi!
Akrep hikayesinden, elektrikli süpürge makinesine ve turuncu şekerlere.. Her şeyiyle hep güzel anacağım bir kitap.
Canım sıkılınca döner tekrar okurum muhtemelen.
Tavsiye eder miyiiiiiiim? Hem de hemen alın!
Ellerine sağlık! @erdalsahin__
Kitabın başında yüreğinizi burkacak bir kaç satır da yok değil! Kasap İbrahim Amca seni de bol bol andık, yüreğimizde yer edindin.

Yazarın biyografisi

Adı:
Songül Karakoç

Yazar istatistikleri

  • 30 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 5 okur okuyacak.