Songül Kaya

Songül Kaya

Çevirmen
8.2/10
75 Kişi
·
Okunma
·
0
Beğeni
·
149
Gösterim
Adı:
Songül Kaya
Unvan:
Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
128 syf.
·2 günde·8/10
Yazarın eserlerine baktığımda okuduğum kitapları kadarıyla genel itibariyle hayvanların gözünden, onlara insani özellikler vererek kaleme aldığını söyleyebilirim. Burada ise ince ince işlediği bazı ayrıntılar eseri diğerlerine göre çok daha farklı, sıradışı ve açıkcası ilgi çekiçi kılıyor. O ayrıntılar olmasa (insanın evrimsel sürecinden bahsetmesi, ağaçların üzerinden toprak zemine geçilmesi, daha dik durması, kol ve bacaklardaki değişimlerden felan bahsetmesi gibi) bu eseride bir maymun ya da bir şempanze gözünden insanlarla olan yerleşim yeri mücadelesi olarak gürülebilen bir anlatım olduğunu söyleyebilirdim.
Değişmeyen bir şey vardı o daha yazarın sade ve akıcı anlatımıydı. Hiç takılmadan, hiç sıkılmadan bir solukta bitiveriyorsunuz eseri.
128 syf.
·7 günde·Puan vermedi
Kitapta bir çocuğun farklı rüyalar görmesi ve bunun normal yaşamını etkilemesiyle başlıyor. Normal hayatında binada yaşayan çocuk, rüyalarında milattan önceki yıllarda yaşaması farklı bir bakış açısı yaratıyor. Kitaba göre bu çocuğun böyle rüyalar görmesi geçmişte yaşayan birinin izlenimlerini kendi soyundan gelen bir çocuğun zihnine yerleştirmesiyle olduğunu söylüyor. Kitapta insanların evrim ile değiştiğinden bahsediyor.
128 syf.
·5 günde·5/10
Kitap oldukça beğenilen ve okurlar tarafından sevilen bir kitap . dili akıcı olmasına rağmen ben bir türlü sevemedim İnce bir kitap olduğu için kendimi zorlaya zorlaya okudum.

Konuya gelecek olursak bir bakıma birden fazla kişilik yaşayan bir çocuğun ikinci kişiliğine odaklanan ve bu ikinci kişiliği kapsamında yaşamış olduğu insanlığın ilk dönemlerine odaklanan bir bakıma evrimi sorgulayan bir yaşamı anlatan bir kitap. Meraklısı sevebilir muhtemelen .
Ayrıca kitabı okuyan okurlar çocuğu bipolar rahatsızlığı olan biri olarak görüp şizofren de diyebilir.
128 syf.
·Puan vermedi
Bu ve Yıldız Gezgini kitabı hayat içinde hayat formatında kitaplar. Aklıma Klebek Etkisi filminin ilki geliyor bu tarz romanlarda. Ademden Önce evrim vurgusu üzerine inşa edilmiş bir kitap. Bu kitabı okuyunca insan geçmişine gitmiş gibi oluyor ve tüm canlılara sarılası geliyor :))
128 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Bir prehistorya öğrencisi olarak bu kitabın bende çok ayrı bir yeri var. O dönemlerde ki yaşanmışlıkları yalın ama sürükleyici bir şekilde anlatıyor. Jack London'un ilk okuduğum kitabı diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum.Gerçek anlamda ÇOK beğendim.
124 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Çok akıcı ve sürükleyici bir kitaptı. Sonunda ne olacak, bir sonraki sayfada ne tür olaylar yaşanacak diye heyecanla okudum. İnsanın insanlaşmasını, öğrenme sürecini ve ilkelliğini, bir insanın düşleri üzerinden anlatan akıcı bir kitaptı. İnsanın insanlaşması, öğrenme eğilimleri, kaydedilen aşamalar ustalıkla işlenmiş. Özellikle son sayfaları çok heyecanlıydı. Tavsiye üzerine okudum ve gerçekten çok beğendim. Oldukça güzel bilgiler aktardı bana. Güzel bir kitaptı.