1000Kitap Logosu
Steve Tasane
Steve Tasane
Steve Tasane

Steve Tasane

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.2
71 Kişi
170
Okunma
1
Beğeni
103
Gösterim
Ayça Kurt
Çamur Çocuk'u inceledi.
160 syf.
·
6/10 puan
Gerek konusu, gerek okunuşu olsun oldukça akıcı ve basit. Zaten ince olan kitap bir kaç saat içinde bitebilir. Böyle etkileyici bir konuyu daha derin işlemek varken bence yazar biraz yüzeysel işlemiş ya da o duyguları tam aktaramamış. Yine de okunabilir bir kitap.
Çamur Çocuk
8.2/10
· 170 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Özgür Köktürk
Çamur Çocuk'u inceledi.
160 syf.
·
2 günde
·
8/10 puan
Çamur Çocuk, tamamen gerçek olaylardan esinlenerek yazılan bir kitap olmasının yanı sıra mülteci kamplarında yaşamak zorunda kalan çocukların zorlu yaşamından bir kesit sunuyor bizlere. Burada çocukların adı yok. Burada çocukların kimliği yok. Farklı ülkelerden gelip farklı diller konuşan, farklı yaşlarda ve farklı renklerde çocuklardan oluşan bir kamp var yalnızca. AVM lerde, oyun parklarında, havuzlu lüks sitelerde yaşayan çocuklar yok burada. Burada çamurun içinde yuvarlanarak, şansı yaver giderse bulduğu bir cips paketinin dibindeki kırıntıları yiyerek, bir avuç böğürtlenle karnını doyuran annesiz, babasız, isimleri birer harften ibaret olan çocuklar var. Çocuk olmanın ne demek olduğunu anlayamadan büyümek zorunda kalan çocuklar... Steve Tasane, Çamur Çocuk isimli bu kitabında umut, vicdan ve sevgi taşıyan tüm yüreklere seslenerek bizleri mülteci çocukların dünyasında kısa ama etkisi yıllarca sürecek bir yolculuğa çıkarıyor.
Çamur Çocuk
8.2/10
· 170 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Sümeyra ོ
Çamur Çocuk'u inceledi.
160 syf.
·
2 günde
·
10/10 puan
Mülteci kamplarında yaşanan gerçek olaylardan kurgulanmış bir kitap. Kampta yaşayan çocukların penceresinden kamp hayatı.. Kitabı okurken sahip olduklarım için ne kadar az şükrettiğimin farkına vardım. Hiçbir şey çabalamadan bana verilmiş, bunca şeye ne kadar nankör bir tavır sergilediğimi düşündüm. O çocuklardan biri de ben olabilirdim. Olmamak ya olmak bizim elimizde değil.. Çocuk her yerde çocuk tabi ama heralde kampta çocuk olmayı kitaptaki şu cümle biraz anlatıyor : " Artık on yaşındayım. On, sorumluluk gerektiren bir yaş." . .
Çamur Çocuk
8.2/10
· 170 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
16