Steve Thayer

Steve Thayer

Yazar
8.0/10
6 Kişi
·
14
Okunma
·
1
Beğeni
·
318
Gösterim
Adı:
Steve Thayer
Unvan:
Yazar
Doğum:
St. Paul, Minnesota, ABD, 23 Mart 1953
Eğitim: Amerikan Dramatik Sanatlar Akademisi
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
524 syf.
·Puan vermedi
Mevsimlik Katil- Steve Thayer.
Minnesota eyaletinin başı kötü hava koşullarından çok, bu havalar ile gelen garip cinayetlerle beladadır. Her mevsim geçişinde bir kadın boynu kırılarak katledilir. Dixon Bell havayı resmen koklayan bir hava tahmini sunucusudur. Çalıştığı kanalda Vietnam gazisi, savaşta yüzü yanmış, bir maske ile dolaşan Rick Beanblossom'la rekabet halindedir. Bu rekabet bir zamanlar polis olan güzel Andrea Labore kanalda çalışmaya başlayınca daha da artar. Minnesota polisin sıkı çalışması ve ipuçlarının incelenmesi sonucu Dixon Bell cinayetlerden dolayı tutuklanır. Rick, Dixon'un masum olduğuna inandığı için araştırma yapmaya başlar. Yıllara yayılan bir yargı süreci başlar çünkü elektrikli sandalyede idam cezası vali tarafından onaylanmış ve Bell ölüme mahkum edilmiştir. Kitap gelişim ve mahkeme süreci ile bana yakın zamanda okuduğum Soğukkanlılıkla kitabını, sonu ise Stephen King'in Yeşil Yol kitabını çağrıştırdı. Gerilim romanı okuycam diye beklerken kendimi bir mücadelenin içinde buldum. Çok yönlü ilginç bir roman. Bugüne kadar dikkat çekmemiş olması da ilginç aslında.
524 syf.
·7 günde·Beğendi·Puan vermedi
Şöyle hızlı tempolu vurdulu kırdılı bir polisiye peşinde olanlar benim gibi çok şaşıracaklar. Hayranlık içeren bir şaşkınlık ama bu.

Bu elinizdeki cinayetler de içeren psikolojik-gerilim tarzı bir kitap. Sonu için söyleyeceğim tek şey ise, ŞOK OLDUM ! BAYILDIM!
Kitaptaki ana karakterler;
-Dixon Bell, Kanal 7 Sky High Haber Merkezi´nin meteoroloji uzmanıdır, neredeyse havayı kehanet eder ve kehanetleri gerçekleşir.
- Rick Beanblossom aynı iş yerinde çalışan Vietnam gazisidir ve yüzü savaş esnasında ağır derecede yanmış ve sürekli maskeyle gezmektedir.
- Andrea Labore da kanalda haber sunmakta olan güzeller güzeli eski polistir.

Meteoroloji uzmanı ile yanık yüzlü TV muhabiri, bu güzel kadın için, kadının haberinin bile olmadığı bir rekabet halindedirler.

Kentte her mevsimde bir h-kadın cinayeti işlenmektedir ve havalı meteoroloji uzmanı Dixon Bell bu olaylarla ilgili olarak tutuklanır. Onun dostu bile olmayan Rick Beanblossom ise onu kurtarmak için canını dişine takar.
405 syf.
·Beğendi·8/10
İki ayrı fakat sonunda birleşen bir hikaye kurgusuyla yola çıkmış yazar. Geçişleride gayet iyi yaptığı kanaatindeyim. İlk yarıyı sıkılmadan okuyabilirseniz şayet ikinci yarıyı bir solukta bitirebilirsiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Steve Thayer
Unvan:
Yazar
Doğum:
St. Paul, Minnesota, ABD, 23 Mart 1953
Eğitim: Amerikan Dramatik Sanatlar Akademisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 14 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.