Şükran Günay

Şükran Günay

Yazar
8.0/10
1 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
5
Gösterim
Adı:
Şükran Günay
Doğum:
Aydın, 1949
Aydın İli’nin Germencik ilçesinde dünyaya geldi.
Denizli Kız İlk Öğretmen Okulu’nu 1966 / 1967 öğretim yılında bitirdi.
1967 / 1972 yılları arasında köy okullarında ilkokul öğretmeni ve Yönetici olarak çalıştı.
1972 yılının ağustos ayında Almanya´ya işçi olarak geldi. Halk okullarında Almanca öğrendi. 1975 / 1976 öğretim yılında çok sevdiği öğretmenlik mesleğine Nürnberg şehrinde yeniden başladı.
1990 / 1991 yıllarında, Anadolu Üniversitesi Eskişehir (A.Ü.A.Ö.F.) İktisat Fakültesi’nden Lisans Diploması aldı. Türkçe ve İslam Dersleri Öğretmeni olarak Nürnberg şehrinde, bir Alman ilkokulunda görevine devam etmektedir. İki kızı, bir oğlu var.
Şükran Günay’ın, Bavyera Öğretmenler Birliği (BLLV) Yabancı Öğretmenler temsilcisi, Nürnberg Türk Veliler Birliği Dernek Başkanlığı, Nürnberg Türk Dernekleri Koordinasyon Kurulu Eğitim Görevlisi olarak üstlendiği birçok sosyal faaliyetleri vardı.
Çeşitli Antolojilerde, yurtiçi ve yurtdışı yerel dergi ve gazetelerde şiirleri yayınlandı. Genel ağ sistemi içinde de şiir ve öyküleri okurlarıyla buluştu. Yayınlanmamış, beklemekte olan çalışmaları var.
Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Merkezi Kütüphanesi’nde kullanılmak üzere ÇILGIN TÜRKLER / Turgut Özakman’ın eserini (2006) bilgisayarında sesli okudu. Yetkililere CD olarak ulaştırdı.
İslam’da Kadının Rolü, Türkiye’de Kadın / Prof. Dr. BEYZA BİLGİN´in eserini yine aynı amaçla sesli okudu.
Şükran Günay; “Öğretmenim, öğrenenim, öğrenmenin eşiğindeyim.” diyor.
Şükran Günay'ın Kitapları