Surendra Verma

Surendra Verma

Yazar
8.2/10
5 Kişi
·
10
Okunma
·
0
Beğeni
·
192
Gösterim
"Şans öngörülemeyen biçimde meydana gelen bir şeydir. Olasılık da bir olayın gerçekleşme şansıyla ilgilenen matematiksel kavramdır."
"Normal vücut sıcaklığı 37°C kabul edilir ama sağlıklı bireylerde bu değer 24 saatlik döngü boyunca 35,5 °C ile 38,5 °C arasında değişir. Vücut sıcaklığı sabahın erken saatlerinde en düşük düzeyinde olup, ikindi sonlarında ve akşamın ilk saatlerinde en yüksek noktasına ulaşır."
"Dikkat alışkanlığını yerleştirin ve bilge kadınlar ile erkeklere kulak verin. Duyarsızlık ve dikkatsizlik, hayatta karşılaşacağınız en tehlikeli canavarlardır. Eğitim ancak ilgi ve dikkat sayesinde mümkündür."
218 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Bu kitapta antik yunan medeniyetinden günümüze kadar gelen bilimsel gelişmeler özet şeklinde sunularak bilime bakış açımızın nasıl değiştiği konusunda fikir vermek amaçlanmış. Kitap amaçlandığı gibi fikir veriyor fakat ötesine gitmiyor. İçeriği ise gayet zengin, bir çok bilimsel disiplinin oluşumunu kronolojik olarak inceliyor.

Bence bu kitap büyüklerden ziyade 10-15 yaş aralığına daha çok hitap ediyor. İleride bilimle alakalı bir meslek edinmeyi isteyen gençlere fikir vermek için ilginç bir kaynak olarak değerlendirilebilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Surendra Verma
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 10 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 7 okur okuyacak.