Susan Dennard

Susan Dennard

Yazar
7.9/10
7 Kişi
·
10
Okunma
·
0
Beğeni
·
534
Gösterim
Adı:
Susan Dennard
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
ABD, 25 Şubat 1984
"Noden, Nubrevna dalgalarının tanrısı..."
"Bence o bütün dalgaların ve her şeyin Tanrısı, Safi."
Safi gözlerini devirdi. "Bütün dalgaların ve de her şeyin tanrısı. Bizi kimsenin takip etmediğine dikkat eder misin? Özellikle de o şeyi bizden uzakta tut. Venaza şehrinin muhafızlarını da uzak tutarsan iyi olur."
Iseult, "Bugüne kadar duyduğum en kötü dua," dedi.
"Sansarlar işesin üstüne, Iz. Henüz bitirmedim." Safi burnundan yavaşça nefes alıp duasına yeniden başladı. "Lütfen o ve Habim, yolculuklarından dönmeden paramızı bana geri getir. Sana şükürler olsun, kutlu Noden." Sonra aceleyle ekledi. " Şu yakışıklı dolandırıcı hak ettiğini bulsun, lütfen."
Iseult bu son isteğe kahkahalarla güldü. Dışarıda, bir dalga ani ve sert bir şekilde kayalıklara ve deniz fenerine çarpınca sular Iseult'un yüzüne kadar sıçradı. Iseult sinirlenmişti, yüzünü silerken suyun soğuk değil, ılık olduğunu hissetti.
Alnındaki damlacıkları temizlerken, "Lütfen, Noden, bizi buradan canlı çıkar," diye fısıldadı.
İlk başta garipsedim hatta vasat gibi gelmişti. Ama yine de merak uyandırıcı olduğu için sonuna kadar okudum. Ve düşündüğüm gibi olmadığını gördüm. Akıcı, fantastik dünyasına yeni bir kan diyebilirim.

Ayrıca ciltli ve kusursuz bir basım. Seri kitap ama henüz ikinci kitap çıkmadı. Berakla bekliyorum
Öncelikle kitabın Türkçe çevirisinden mi yoksa yazarın orijinal dilindeki yazım tekniğinden mi bilmiyorum dili aşırı pürüzlüydü. Gözüme sürekli isimler çarptı, bunun yanında şu ana kadar gördüğüm en çok yazım yanlışı ve imlâ hatası olan kitaptı açıkçası. Bir redaktörün gözünden bu kadar hatanın kaçması da biraz absürd olmuş. Neyse, tam anlamıyla içeriğe gelecek olursam konu gerçekten özgündü. Kısa bir zaman dilimini anlatan, kurgu dünyasının farklı olduğu ve karakterlerin de iyi işlenmiş olduğu çok açıktı. Yazar bu konuda gerçekten uğraşmış. Olay akışında paragraf başı durduran isimler dışında bir sıkıntı da göremedim. Sonu zaten ikinci kitaba kocaman bir kapı açmış. İkinci kitabı satın alma konusunda üzerinde düşünmem gerek, umarım bu kadar göze takılan bir dili olmaz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Susan Dennard
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
ABD, 25 Şubat 1984

Yazar istatistikleri

  • 10 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 16 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.