T. Michael Martin

T. Michael Martin

Yazar
7.5/10
12 Kişi
·
25
Okunma
·
0
Beğeni
·
315
Gösterim
Adı:
T. Michael Martin
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amerika, 1984
“ Al senin olsun.” dedi Patrick. Hıçkırıyordu. “Aptal Hain. Hiçbir şey umrumda değil. Kazanmak bile istemiyorum. Kazanamam. Kazanamam.”
Michael’in gözleri doldu. Hayatımı kurtardı. Patrick, hayatımı kurtardı.
“Tip, teşekkür ede...”
“Senden nefret ediyorum.” dedi Patrick.
“Evet millet,” dedi televizyon programı sunan bir ses tonuyla. “Holly saatine hoş geldiniz! Bu akşam çok özel bir arkadaşımı konuk ediyorum: Holly! Ee, Holly, nasılsın?”
“Fena değilim. Ölülerle felan takılıyoruz işte.
“Ölülerle takılmak nasıl bir his
“Bence çok güzeller
“Gerçekten mi?
“Evet, aman mezar değmesin!“
“Her neyse. Burası baya korkunç bir yer, orası kesin. Ama şimdi biraz daha iyi hissetmeni sağlayacak bir şey anlatacağım.”
“Tamam.”
“Bir hafta önce, bu yaratıklar şehre akın etti ve bir sürü insan öldürdü...”
“Gerçekten de çok iyi hissettim, vay be”
“Ha ha ha ha, tamam. Hainlik yapma.”
Geride bıraktığı her kilometrede kabustan biraz daha uzaklaştığını, kendisini biraz daha bulduğunu ve uyandığını hissediyor.
Aslında yine karanlıkta çığlıklarla uyanmaya gittiğini bilmiyor.
“Bitmesini istiyorum artık! Neden bitmiyor!Neden neden neden?” diye ağladı İbiş.
Kendisine bir yumruk daha attı. İki eliyle bacaklarını vuruyordu, et dövüyormuş gibi bir ses çıkıyordu.
Michael sızlandı. “Patrick...”
“P-Patrick, yapma.” dedi Holly. Patrick’in yanına çömelip çocuğun bileklerini tuttu.
“Dokunma! Hayır! Beni iyi hissettirmeye çalışma!”
“Her şey düzelecek...”
“O da hep böyle söylüyor!” dedi Patrick öfkeyle. Kollarını Holly’den kurtarıp bacaklarını yumruklamaya devam etti.
Pek çok araştırmadan elde edilen sonuç, şizofreni hastalarının yüzde 60’nın kronik bir örüntüsü olduğunu ve yaklaşık yüzde 25’inin hastalık başlangıcından sonra yıllar içinde iyileştiğini işaret etmektedir.
İnsanlar sürekli gelecekleri için bir umutları olduğunu söylüyordu ama öyle bir şey olamazdı. Çünkü umut denen şeyin gelecekle hiçbir alakası yoktu. Umut şuydu: Şu anda daha iyi hissetmemi sağlıyor. Her şeyin yoluna gireceğine söyle hemen. Benim bir şey yapmama gerek kalmadan bir şeylerin değişeceğin, düzeleceğini söyle. Sahte bir geleceğin varlığına inanmaya ve iyi hissederek anı kurtarmaya çalışmaktı umut.

Son Oyun - T. Michael Martin
332 syf.
·17 günde·Beğendi
Ψ Öncelikle kitabımız toplamda 318 sayfa. Çevirisini belkide herkesin aşina olduğu ve bir şekilde ismini duyduyu #muzafferşahin tarafından yapılmış. DSM5 'in öncülüğünde toplamda 22 psikolojik bozuklukları ve kişilik bozukluklarına hatta çeşitli çocukluk ve yaşlılık bozukluklarıyla ilgili vakaları içermektedir.
Ψ Anormal psikolojide vaka çalışmaları kitabının 10. basımıdır ve bu kitabın amacı (a) çeşitli klinik problemlerin ayrıntılı tanımlarını yapmak, (b) bu sorunların değerlendirieceği ve tedavi edilebileceği bazı yolları göstermek ve (c) söz konusu bozuklukların yaygınlığı ve nedenleri ile ilgili mevcut kanıtları tartışmaktır. Bir çok psikolojik bakışaçısıyla da kitap vakaları ele almaktadır.

Ψ Bir psikoloji öğrencisi olarak kitabın dili basit ve bir öğrencinin anlayabileceği şekilde indirgenmiş. Kitabın son kısmında kavramlar var hangi sayfada hangi kavram geçmiş görebiliyorsunuz. Bir çok (yaşanmış) vakayı okumak heyecan verici ve bakışaçınızı geliştirebileceğiniz bir kitap olduğunu düşünüyorum. Kitapta kesinlikle altını çizip, araştırcağınız tanımlar ve cümleler de var o yüzden küçük bir not defteriyle birlikte okumanızı tavsiye ederim.
Kesinlik her psikoloji öğrencisinde olması gereken bir kitap olduğunu düşüyorum .
384 syf.
·3 günde·6/10
Kitap klasik bir dünyanın sonu geliyor kitabı. Okuması keyifli bir kitap. Abi ile kardeşi güvenli bir yer arıyorlarken başına gelen olaylar anlatılıyor. Okurken Patrick’e bir şey olacak diye korkmuştum. Yani çocuk daha beş yaşında.

Yazarın biyografisi

Adı:
T. Michael Martin
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amerika, 1984

Yazar istatistikleri

  • 25 okur okudu.
  • 10 okur okuyor.
  • 19 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.