Tamer Karslıoğlu

Tamer Karslıoğlu

Yazar
10.0/10
5 Kişi
·
10
Okunma
·
1
Beğeni
·
165
Gösterim
Adı:
Tamer Karslıoğlu
Unvan:
Türk Yazar
"Ego", kelime anlamı olarak ben demekti. Kendisi olmayan bir insan için oldukça lüks bir hediyeydi, fakat ego, benliği hakimiyetine aldığı taktirde de bir lanetti.
Tamer Karslıoğlu
Sayfa 17 - Dualite
Belki de özgürlük mekandan daha ziyade zihinle ilgilidir. Aksi taktirde dünya denilen hapishanenin mahkumları olarak da görebiliriz kendimizi.
Tamer Karslıoğlu
Sayfa 37 - Dualite
...fedakarlık toplum tarafından yüceltilen bir kavram. Oysa hilesini içinde barındırıyor. Yapilan bir fedadan daima beklenen bir kazanç var ve her fedakarlık bu yönde bir beklentiyi içeriyor. Burada, kendini adamaktan bahsediyorum. Başkalarının var olması için yok olabilmekten.
Ayağa kalkıyor ve var gücümle haykırıyorum.
Çırılçıplak haykırıyorum : "ADAALETTT!"
Senin için, benim için, hepimiz için adalet!
Hatta ve hatta Şeytan için adalet!
Kendimle konuşurken çıkmıştı kanatlarım ve kendimi anladığında artık uçuyordum. Evet, delilik hayatın kanatlarıydı ve özgürleşen ruhumla beraber kanat çırpıyordum artık.
Tamer Karslıoğlu
Sayfa 34 - Dualite
İnsanoğlunun keşfetmekte zorlandığı bir şey vardı: Doğa evrenden aldığı aklı göstermiyor, o aklı sadece ona uyum sağlandığı zaman keşfedilebilecek bir sır gibi koruyordu. Çevremizdeki her varlık, her cisim, canlı yahut cansız her ne varsa, bu aklı içinde saklıyordu. Bir ağaç, bir masa, akarsu, börtü böcek, ne varsa... Kusursuz bir akıldı bu. Evet, doğa içinde cevabını barındıran sorunun kendisiydi.
Oysa doğru bilgi asla aldatmaz. Aldatılmanın söz konusu olmayacağı aşk, bilgiye duyulan aşktı ve koşulsuz sevgi vardı bu aşkta. O yüzden en mutlu aşk, bilgiye duyulan aşktır. Çünkü bilgi asla ihanet etmez.
Tamer Karslıoğlu
Sayfa 41 - Dualite
Biraz daha düşünebilseydik, aslında her insanın farklı bir evren olduğunu, ait olmamız gereken yerinse evrenin ta kendisi olduğunu kavrayabilirdik. İşte o zaman din, dil, ırk,vatan, bayrak, millet tarihin çöplüğüne atılacak, geriye sadece insan ve insanlık kalacaktı. Fakat hangi güç bu şekilde düşünen insaları güdebilirdi ki?
Tamer Karslıoğlu
Sayfa 15 - Dualite
218 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Zor ve yorucu kitap bitti mücadele dolu bir kitap önce anlamakta zorlandım çünkü felsefi yanı çok kitabın kahramanı yüksek rütbeli bir asker mesleğinde çok başarılı tabi Türkiye'de başarılı kimselere yer yok yine böyle bir zamanda bu adamcağızı kötü bir sürpriz beklemektedir ve de açığa alınır ve vazgeçmez mücadeleye devam eder kendini temize cikarttı mı acaba ...??

Yazarın biyografisi

Adı:
Tamer Karslıoğlu
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 10 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.