Tammy Kling

Tammy Kling

Yazar
6.4/10
8 Kişi
·
40
Okunma
·
2
Beğeni
·
425
Gösterim
Biz insanlar duygularımıza çok fazla anlam yüklüyoruz, yaşamlarımızı yönetip onu yakıp yıkmalarına izin veriyoruz.
Kişi, gerekiyorsa umuttan vazgeçebilmeli ve bildiği her şeyi unutabilmeli. Bazen dönüşümün ardından gelen coşkuyu ve güzelliği bulmak için bir mevsimlik üzüntü gerekir. Bulunduğun noktadan, ihtiyacın olan noktaya gidebilmek için.
" Biz bu dünyaya sanki kontrol bizdeymiş gibi hissederek geliyoruz. Sanki bize bir yaşam rehberi ve yanında yüz yıllık hayat garantisi verilmiş gibi hareket ediyoruz. Gerçek şu ki hepimiz sonsuza kadar ya da en azından yüz yıl yaşamayı umuyoruz, ama bize böyle bir şey garanti edilmiyor. Her günü en iyi şekilde değerlendirin! Yeryüzünde geçireceğimiz yıllar üzerinde hiçbir kontrolümüz olmadığının farkına varın."
"Her zaman bir şeyleri anlamamız gerekmez. Bazen yaşam gizemlidir ve biz bilmediğimiz gerçeğini kabul etmek zorunda kalırız."
Tammy Kling
Sayfa 171 - Butik yayın
"Bazen yaşamınızı değiştiren biriyle tanışırsınız ama bu, yaşamınızın değişmesi gerektiği anlamına gelmez."
"Kaç yazın ya da sonbaharın kaldı? Belki yirmi? Ya da otuz? Duygularla savaşacak kadar zamanımız yok. Hayallerimiz tükense de mutlu olmak için kararlı olmak zorundayız. Yeni hayaller yaratmayı istemek zorundayız."
184 syf.
·6 günde·5/10
Edebi yönü zayıf olmasına rağmen, diğer birçok kişisel gelişim kitaplarına göre daha öğretici olduğu noktalar vardı. Yazarın vermek istediği mesajları bir kurgu içerisinde vermesinin bu noktada etkisi olduğunu düşünüyorum. Zira ders kitabı niteliğinde yazılan gelişim kitaplarını açıkçası pek okuyamıyorum. Çok beklentiye girilmeden, hafiflemek adına okunabilecek bir kitap.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 40 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 8 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.