Tammy Kling

Tammy Kling

Yazar
5.6/10
5 Kişi
·
23
Okunma
·
1
Beğeni
·
392
Gösterim
Biz insanlar duygularımıza çok fazla anlam yüklüyoruz, yaşamlarımızı yönetip onu yakıp yıkmalarına izin veriyoruz.
Kişi, gerekiyorsa umuttan vazgeçebilmeli ve bildiği her şeyi unutabilmeli. Bazen dönüşümün ardından gelen coşkuyu ve güzelliği bulmak için bir mevsimlik üzüntü gerekir. Bulunduğun noktadan, ihtiyacın olan noktaya gidebilmek için.
Sonra, ' O zaman ben kimim?' diye sordum.

Çocuk bana baktı ve sanki bilge bir öğretmenin gözleriyle ruhumun derinliklerini gördüğünü hissettim.

'Sen sadece yedi gündür buradasın' dedi. 'Ama senin yolculuğun, kederle sarılmış herhangi bir adamın yolculuğu gibi. Bir rahip ya da belki yaşamını tehdit eden zorlu bir yükselişle karşı karşıya kalan bir dağcı. Sen, arkadaşı Hazreti Yahya'nın ölümünün ardından tek başına dağa çıkan İsa gibisin.'

Başımı çevirdim. O anda kalbim öyle yarıldı ki sanki kırıldığını hissedebiliyordum.

'Sen,' dedi çocuk, 'kedersin.'
Lacy hiçbir zaman kolay olmadı. Ama değerdi. Bizler karanlığa çekilen ışık, ışığa çekilen karanlık gibiydik. Madalyonun iki yüzü gibi. Geçmişinden dolayı ruh hali çabuk değişirdi. Trajik bir çocukluk yaşamıştı ve bir yetişkin olduğunda o anılardan sıyrılamadı. Bazen gündüzdü, bazen gece.
Gün ve gece aynı 24 saat içindedir.
Edebi yönü zayıf olmasına rağmen, diğer birçok kişisel gelişim kitaplarına göre daha öğretici olduğu noktalar vardı. Yazarın vermek istediği mesajları bir kurgu içerisinde vermesinin bu noktada etkisi olduğunu düşünüyorum. Zira ders kitabı niteliğinde yazılan gelişim kitaplarını açıkçası pek okuyamıyorum. Çok beklentiye girilmeden, hafiflemek adına okunabilecek bir kitap.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 23 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 6 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.