Taner Taştekin

Taner Taştekin

Yazar
5.0/10
1 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
13
Gösterim
muallim, sadece bir memur değildir; belki genç ruhları kendilerine mahsus manaları bir örs üzerinde döverek işleyen bir demircidir.
Muallim tüccar değildir. Maaş ve ücretinin, azlığı-çokluğu davası içinde mesleğe kıymet veren insan, bu mukaddes vazifeyi yapıyor sayılamaz. Bu iş, mektepçiliği ticaret edinen, muallimliği esnaflık haline koyan; kültürsüz fukaranın işi değildir. Bu, para değil, ruh işidir.
"Öğrenmek, akıntıya karşı yüzmek gibidir. İlerleyemediğiniz taktirde gerilersiniz." Hangi seviyeye gelinirse gelsin, insan için eğitimin bitiş çizgisi yoktur.
sevmeyenler, yaşamayanlardır. Onlar ölü ruhlardır. Her an taze hayat fışkıran tarlanın üstüne atılmış kuru kütüklerdir.
"Kültürlü insan, kültürsüz insan yoktur; farklı kültürler vardır." Medeni İnsan bu farklılığı sezinleyen, bu farklılıklara değer veren, bu farklılıkların yanıbaşında olmasına tahammül edebilen insandır.
306 syf.
·14 günde·Puan vermedi
23.12.2018 tarihinde Diyarbakır Cigerxwin merkezinde yapılan "Öğretmenlik Vizyon Programı"nda bana hediye edilen bir kitap.

O zamanlar KPSS'ye girmiş, yeterli bir puan almış ve öğretmenlik atamasını bekliyordum.

Güzel bir zamanda güzel bir hediye olmuştu.

Kitapta etkili öğretmenlik ile ilgili farklı yazarlar tarafından ele alınmış yazılar var. Öğretmen iseniz okuyun diyeceğim ama aslında herkes bir öğretmendir. Çünkü öğretmenlik insan yetiştirmektir. Ve herkesin yetiştireceği kişiler elbette vardır. En azından kendisini yetiştirmesi gerekir. Bunun yolunu yordamı öğreten ve bu tür kitapları okumaya sizleri teşvik edecek olan bir kitap.

Dili sade. Bazı yazılar farklı yazarların değindiği aynı konular olsa da okunmaya değer. Son üç yazı ise öğretmenlik anıları. Sırf bu yazılar için bile olunur...

Yazarın biyografisi

Adı:
Taner Taştekin
Unvan:
Şair, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.