1000Kitap Logosu
Tayfun Er
Tayfun Er
Tayfun Er

Tayfun Er

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.7
10 Kişi
27
Okunma
2
Beğeni
821
Gösterim
Unvan
Yazar
Doğum
1962
Yaşamı
1962 doğumlu. İlkokulu Bandırma’da, ondan sonraki okulları ise İzmir’de okudu. İnşaat Yüksek Mühendisi. Orta halli bir ailenin çok kardeşli bir çocuğu. 2007’de kitap yazabilmek için mühendisliği bir paranteze aldı. İzmir’de oturuyor.
Hasan Ekrem
Erguvaniler'i inceledi.
355 syf.
·
48 günde
·
Puan vermedi
Kitabın yeni baskısı olmadığı gibi epub olarak da bulamayınca pdf olarak okumak zorunda kaldım. Kitap konusunun gereği ve pdf okumanın benim için zorluğu, kitabı okuyup bitirme süremin uzamasına sebep oldu. Tayfun Er, zorlu bir yola çıkmış ve neredeyse Lâle devrinden başlayarak günümüze kadar uzanan, sanat, edebiyat, sermaye ve siyaset çevrelerinde ülkemizi (Osmanlı devleti ve Türkiye Cumhuriyeti) görünmez bir ağ gibi her yanından sarmış bulunan aristokrasiyi (erguvaniler) yazmış. Okurken "yok artık" diyerek kendi kendime konuştuğum anlar oldu, burada bazılarını başlangıçta paylaştım ancak daha sonra alıntı paylaşmaktan vazgeçtim. Akrabalık ilişkilerini anlatmak kadar anlamak da zor...buna rağmen bu konuya ilgi duyan okurlara, okumalarını tavsiye ediyorum. Hiç bir şey göründüğü gibi değildir biliyordum ama Erguvaniler ayrıbir dünya....
Erguvaniler
8.8/10
· 23 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
23
Z.K
Erguvaniler'i inceledi.
355 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Erguvaniler
Tarihin derinliklerinden günümüze kadar devlet idaresinde bulunmuş kişilerden siyasetçi,asker,yazar, sanatçı,bürokrat,gazeteci hatta eğlence dünyasının isimlerinin birbirleriyle olan bağlarını ve ilişki sarmallarını detaylarıyla ortaya koymuş.Okurken yok artık diyeceğiniz isimler olacak.Romada seçkinlerin rengi olan erguvan rengini de seçkinler sınıfının mensupları ile bağdaştırarak kitabın adı olarak belirlediğini ilk sayfalarda belirtmiş.Kitabı bitirdiğinizde tesadüf diye birşey olmadığını göreceksiniz herkes erguvaniler kadar şanslı değil.Tayfun Er büyük emek sarfetmiş.
Erguvaniler
8.8/10
· 23 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3