Tolga Birler

Tolga Birler

Çevirmen
9.1/10
36 Kişi
·
75
Okunma
·
0
Beğeni
·
21
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Merilayn
Merilayn Canım Kardeşim - Evden 677 Kilometre Uzakta'yı inceledi.
264 syf.
·4 günde·7/10
Bu kitaba başladığımda açıkçası umduğumu bulamayacağımı düşünmüştüm. Sade ve akıcı bir kitap olduğu için okuması kolaydı ve belirli bir kısma kadar okuduğumda tavsiye etmeyeceğim kitaplar arasına girmişti ta ki gezinin amacının ortaya çıkmasına kadar. Bu kısımdan sonra kitabı çok çabuk bitirdim çünkü sonunu öğrenmek istedim ve ilgimi çekti. Kitabın arkasında "iyiliğin ve kaybın fevkalede öyküsü." Yazıyor, bu cümle kitapla birlikte anlam kazandı.
272 syf.
·21 günde·10/10
Sihirli Uyumsuzlar benim keyifle okuduğum kitaplardan çocuklar ise çok daha keyif alacaktır eminim. Bitmesini istemediğim bir kitap olduğunu çok net bir şekilde söyleyebilirim. Akıcı ve eğlenceli bir kitap arayanların keyifle okuyacağını düşünüyorum. Ancak asıl amacının çocuklara hitap etmek olduğunu da unutmamak lazım.

Yazarın aralarda küçük illüzyon numaralarının nasıl yapıldığını öğretmesi ise çok güzeldi. O büyülü dünyanın ve o büyülü numaraların nasıl bir mantıkla ilerlediğini görselleriyle birlikte anlatıyor ve bu bölümlerde yazar sanki karşınızdaymış hissine kapılıyorsunuz. Kitabın kendi içinde şifreleri küçük küçük kodları vardı birde. Bu bölümlerde bir o kadar eğlenceliydi.

Kitap tasarımı ise hikayeyi tam olarak yansıtıyor ve özenle hazırlandığı öylesine belli ki. Sayfalar ve hatta bölüm geçişleri dahi her küçük ayrıntısına kadar düşünülmüş. Kısacası baskı kalitesini ben çok beğendim. Bir çocuk kitabına göre fazla kalın olduğu izlenimini verse bile asla bir çocuğun sıkılmayacağı kadar eğlenceli olduğunu tekrar tekrar söylemek istiyorum. Üç kitaplık bir seriden oluşacak olması ise ayrıca heyecan verici. Devamını heyecanla bekliyorum.
https://kitapgunesim.blogspot.com/...irli-uyumsuzlar.html
pınar
pınar Canım Kardeşim - Evden 677 Kilometre Uzakta'yı inceledi.
264 syf.
·9/10
Martin ve Charlie’nin yol maceralarına ortak olurken çok sevimli bir kitapla karşı karşıya kaldığıma emindim. Çok akıcı ve hoş bir kitaptı. Okuduğum her sayfada tatlılıklarına karşılık yüzümde oluşan bir gülümseme vardı ta ki son 50 sayfaya kadar.
Son sayfalarda hikayenin modu değişti ve ben gözyaşlarımı tutamadım. Kitap çok güzeldi.

Eğer içinizi yumuşacık yapacak ve biraz da ağlayacağınız bir kitap istiyorsanız Canım Kardeşim’e bir şans verin derim ^^
272 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Sihirli Uyumsuzlar, Neil Patrick Harris'in ilk çocuk kitabı ve söylemem lazım adam nasıl yaptıysa kişiliğini kitaba katmayı başarabilmiş ve önümüze çok da eğlenceli bir kitap sunmuş.

Carter, amcasından kaçıp küçük bir kasabaya kaçmış bir yetimdir. Trenden indikten sonra bir grup sihirbazın garip davranışları onu kasabada kalmaya ve bu garip davranışların sebebini bulmaya iter.

Sanırım kitabı iki günde bitirdim ve doğrusunu söylemek gerekirse hiç bitsin istemedim. Uzun zamandır bu kadar eğlenceli ve içten bir kitap okumamıştım. Kitabı bu kadar çok sevmemin nedenlerinden biri de tabii Neil Patrick Harris oldu. Kitapta araya girip bize karakterler ve olay hakkında bilgi versipi samimi monologları, yarattığı öykü ve arkadaşlık hikayesi... Bu kitabı okuduktan sonra adamı bir daha sevdim.

Sihirli Uyumsuzlar her ne kadar Carter'ı merkeze alsa da çok tatlı bir arkadaşlık öyküsü de içeriyor. Şahsen arkadaşlık öyküsü okumayı o saçma sapan aşk hikayelerinden daha çok seven biri olarak bu durum beni mutlu etti. Altı küçük sihirbazın eğlenceli dostluk hikayesini şahsen çok sevdim ve ikinci kitap için de gayet heyecanlıyım.

Kitapta çeşitli sihir numaralarını nasıl yapabileceğimize dair kısa bölümler var ve şüphesiz ki kitapta en çok eğlendiğim ve dört gözle gelmesini beklediğim bölümler onlar oldu. O bölümleri kardeşlerimle deneyip numaraları düzgünce yapmaya çalışmak kitabı okuma maceramdaki ayrı bir eğlence oldu ve ne yalan söyleyeyim kitaba benim için güzel haritalar ve ayrı duygular da ekledi.

Sihirli Uyumsuzlar'ın genel itibariyle çoğu kitaptan ayrıldığını ve çocuk kitapları kategorisinde apayrı bir yeri olduğunu düşünüyorum çünkü size sadece bir hikaye sunmakla kalmıyor, sizi o hikaye ile ilgili harekete geçmeye de teşvik ediyor.

Bence kitabın tek bir kötü tarafı var o da berbat bir uyumadan önce kitabı olması. Sihirli Uyumsuzlar öylesine heyecan dolu ve sürükleyici ki uykuları geleceği yerde kızları uyanık tutuyor ve daha fazlasını okumam için beni zorlamalarla sebep oluyor. 🤷‍️

Kitap eğer elinizdeyse daha fazla vakit kaybetmeden başlayın derim. Eğer hala kitaplığı mızda yoksa da bir koşu gidip alın artık. @yabanciyayinlari 'nın ikinci kitabı çevirmesini dört gözle bekliyor ve bu yorumu burada bitiriyorum.
264 syf.
·8 günde·8/10
Canım kardeşim hepsinden önce eğlenceli bir kitap.Ben bazen bu tarz kitaplar okumayı da özlüyorum.Arka kapağı okuduğumda özel bir çocuktan bahsediyordu.Ancak kitabın içinde bu özel çocuğa pek rastlayamadım.Charlie den daha detaylı bahsedilebilirdi.Sanki bir yerlerde anlatılmış ve ben orayı atlamışım hissi verdi bu durum bana.Ama kitabın sonu efsaneydi diyorum ipucu vermiyorum.
264 syf.
·31 günde·Beğendi·Puan vermedi
Kitabın arkasında yazıyor ya hani ‘ hem eğlenceli hem de yüreğimizi sızlatacak’ diye, işte sızlattı. Canım kardeşim Okumanızı tavsiye ederim, olaylar kendiliğinden akıyor.
264 syf.
·8 günde·10/10
Bir kitap bu kadar tatlı sıcak ilerlerken sonunun hiç böyle olmasını ummuyordum. Göz yaşlarıma engel olamadım son 50 sayfasında. Gerçekten harikaydı.
264 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Kitabı ilk aldığımda okumaya değer bir derinliği olduğunu düşünmedim doğrusu fakat son 50 sayfasında bunun yersiz bir ön yargı olduğunu anladım. Hikayesi çok sağlam okuyumaya değer bir kitap.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 75 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 35 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.