Tony Abbott

Tony Abbott

Yazar
7.9/10
22 Kişi
·
63
Okunma
·
2
Beğeni
·
466
Gösterim
Adı:
Tony Abbott
Unvan:
Çocuk kitapları yazarı
Doğum:
Cleveland, Ohio, ABD, 26 Ekim 1952
En İyi Çocuk Kitabı Dalında Edgar Ödülü sahibi yazardır.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
151 syf.
·52 günde·6/10
Serinin şu ana kadar ki en sıkıcı kitabıydı. Biraz da klişeleşti belki benim için. Noel Şarkısı güzel bir hikayeymiş. Uyarlaması da güzel olmuş. Hoştu.
143 syf.
·3 günde·8/10
Çok hoş bir kitaptı.Tom Sawyer'ı okumamıştım hiç.Bunu okuyunca okumak istedim.Serinin diğer kitaplarını da okumayı istiyorum.Çok farklı bir dünyası vardı bu birleşimin.
167 syf.
·12 günde·8/10
1.Kitapta erkek olan Devin 2.kitapta kız olarak karşımıza çıkıyordu.Bu kitapta da 1.kitapta erkek olan ve ikinci kitapta da erkek olduğu düşünülen Frankie'de kız olarak karşımıza çıkıyor.Bu cinsiyet sorularının sebebi yazar mı çevirmen mi bilmem ama durumu karıştırıyor.Neyse kitap gerçekten eğlenceli ve güzel bir kitaptı.80 Günde Dünya Turu'nu okutabilecek bir kitaptı.Seride genel olarak bahis edilen kitaba kaynaştırma oluyor.Tabii bütün hikayeyi bildiğimiz için zaman geçmesi lazım.
143 syf.
·3 günde·6/10
Bu kitapta karakterler diğer kitaplara göre farklı bir yol izlese de yine de bana aynıymış gibi geldi. Romeo & Juliet'i işleyişlerini falan beğensem de Klasiklere dahil olan ana karakterlerin buradaki varlıkları diğer kitaplardan daha mantıksız ilerledi bana göre. Yine de hoş bir kitaptı.
Seri genel olarak iyiydi. İlk üç kitabı çok beğenmiştim. Diğer üç kitap ise "eh"ti. Ayrıca her kitapta ayrı bir cinsiyet karşamasının amacını da hala anlayamadım ki pek anlaşılabilir değil.
Klasikleri daha az sıkıcı bir şekilde tanıtan seriyi sevdim genel olarak.
135 syf.
·2 günde·6/10
Başroller bu kitapta da farklı bir cinsiyetle karşımıza çıktı. Yazar diğer 4 kitaptaki fanstastikliğin sırrını bu kitapta biraz açmıştı ama çok azıcık. Gelecek ve son kitapta Romeo & Juliet'te ne olacağını merak ettim.
Define Adası klasiğini daha önce okumadım ama pek ilgi çekici gelmedi ve serinin içinde en sönük kitaptı. Ya da artık yazar hep aynı yolu çiziyor diye bana sıkıcı gelmeye başladı. Fena değildi. Long John Silver karakterinin ise sevilmesini pek anlayamadım. Pek sevilesi değildi.
144 syf.
·3 günde·8/10
Devin erkek olarak seriye başlamış ama ikinci kitaptan sonra kız olarak devam etmiş.Bu da başrol seçimlerini sıradan hale getirmiş.Bunun dışında hikayenin dili ve karakterleri beğendim.Neşeyle okuduğum bir kitap oldu.Serinin de aynı şekilde devam ettiğini düşünüyorum.
167 syf.
·Puan vermedi
Kitap gayet güzel; sonuçta güzel ama benim çok hayran kaldığım bir eser olmadı. Bu kitabı yargılamamdan ötürü değil benim tarzım olmayan bir kitap ama çok güzel ders çıkarılacak yerleri var tavsiye ederim

Yazarın biyografisi

Adı:
Tony Abbott
Unvan:
Çocuk kitapları yazarı
Doğum:
Cleveland, Ohio, ABD, 26 Ekim 1952
En İyi Çocuk Kitabı Dalında Edgar Ödülü sahibi yazardır.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 63 okur okudu.
  • 16 okur okuyacak.