Tuba Özkat

Tuba Özkat

Çevirmen
7.6/10
921 Kişi
·
2.415
Okunma
·
0
Beğeni
·
224
Gösterim
Adı:
Tuba Özkat
Unvan:
Çevirmen, Ebe Hemşire
Kocaeli Üniversitesi Ebelik Bölümü'nden mezun olan çevirmen atama beklemektedir.

Ephesus Yayınları, Novella Dinamik, Pegasus Yayınları, Novella Yayınları, Martı Yayın Grubu, Yabancı Yayınları gibi çeşitli yayınevlerinden çıkan kitap çevirileri mevcuttur.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
336 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Normalde bu tür tarihi aşk romanlarını sevmeme rağmen bu kitap gerçekten çok hoşuma gitti, dili oldukça sürükleyiciydi, elime aldığım andan itibaren kitabı masama bırakma fırsatı dahi bulamadan bir solukta okuyuverdim.

Arka kapak yazısında klişe bir konusu var gibi dursa da bana göre romanın derin bir kurgusu vardı. Zavallı Marki'nin yaşamış olduklarına ve onun bunlardan etkilenen küçük öksüz kızına üzülmeden edemedim. Benzer romanlardaki kadın karakterlerin aksine kızımız Lottie, kafasını aşk yada tutku ile bozmuş sığ bir karakter değildi. Aksine güçlü, öngörülü ve tahmin edilemez bir yapısı vardı. Böyle bir kahramanı yaratabilen yazara hayran kalamadan edemedim.

Bu türden kitapları fazla okumuşluğum olmasa da türünün en güzel ve en anlamlı kitaplarından biri olduğuna eminim. Okuduktan sonra fark ettim ki bu roman Fairleigh Sisters Serisinin ikinci kitabıymış, romanın yazarına hayran kaldığım için hiç vakit kaybetmeden birinci kitabına da başlamak istiyorum.
376 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Yazarın campus serisinin 2. kitabı imiş. Ama ben bilmeden ve dikkat etmeden ilk bu kitabı okudum. Şİmdi diğer kitapları da elde ettim. Ve seriyi sırası ile okuyacağım. Kitap fazla olayların olmadığı maceranın biraz eksik olduğu bir kitap ama kendini Kitapta en çok sevdiğim şey karakterler ve diyalogları.
Karakterlerine tek kelimeyle bayıldım. Son derece keyifli, hazır cevap, aklı başında karakterlere yer verilmesini seviyorum. Salyalar akıtan salak bir kız yok, Grace son derece akıllı ve kendine saygısı olan biri. Vs. Vs.
İyi okumalar...
363 syf.
·8 günde·Beğendi·9/10
"Lia Kahn öldü.
Lia Kahn benim.
Ancak, en sonunda şöyle bir şey olduğunu fark ettim.
Belki de değilim."

Yeni bir seri ve yeni bir heyecan benim için. Serinin ilk kitabı olan DONMUŞ hafızamda güzel bir yer edindi.

Fantastik yapısıyla inanç sahiplerinin deyişiyle" deri yüzücüler" yeni bir dünyanın kapılarını aralıyor okurlarına. Teknolojinin hayal edebileceğimiz seviyesinde bir dünya.

İstediğimizi elde etmek bir ağa bağlanmak kadar kolay. Yeteri kadar kredin varsa zenginsin. Şehirlerde yaşanmıyor artık. Şehirlerde radyoaktiften dolayı değişik şeylere dönüşen insanlar var.

Tekno-kafalar onlara kısaca org diyor. Organik, kanlı canlı ve en önemlisi de ölümlü varlıklar.

Kendileri ise beyinli robotlar. Gerçek bir insanın bedeninin yerleştirildiği mekanikler.

Kitabımızın ana karakteri de bunlardan biri. Hiçbir zaman kabul etmek istemedi. Diğer insanlar gibi davranmaya çalıştı ama tamamen dışlandı.

Ve kitabın diğer karakteri: Auden. Arada sinir olsam da aslında tam bir kahraman. Umarım ikinci kitapta da onu görürüz.

Bu konulara ilgili olanlara tavsiye edilecek bir kitap.
232 syf.
·4 günde·Beğendi·6/10
Basit, esprili, neşeli bir kitap. Edebi bir değer beklemeden, boş günlerde, yazın sıcak günlerinde gölgeye uzanılarak okunabilecek bir kitap.

Klasik sevmeyenler için ideal.
312 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Julia Quin her yazdığını beğeniyorum zaten. Bu kitabı da beğendim...
Kitabın konusuna gelince; Olivia Bevelstoke, yeni komşusunun nişanlısını öldürdüğünü duyunca buna inanmayıp gülüp geçer. Ama yine de merakına yenik düşerek casusluk yapmaya karar verir. Böylece yatak odasının penceresinde, perdelerin arkasına gizlenip karşı evi izlemeye başlar.
Sör Harry Valentine, Savaş Bakanlığı’na bağlı bölümde çalışıp, ulusal güvenlik adına önem arz eden belgelerin çevirisini yapmaktadır. Bu yüzden de onu gizlice gözetlemeye çalışan muhteşem sarışının anında farkına varıyor.
İkisinin birbiriyle olan diyaloglarını okurken çok eğlendim, maceranın, tutkunun, heyecanın bol olduğu bir kitaptı.
İyi okumalar....
464 syf.
·3 günde·6/10
Kitabın başlarında çok sıkıldım,hatta bırakmayı düşündüm.Fakat genelde yarım bırakmam ve ısrarla devam ettim.Devam ettikçe kitap akmaya başladı.Başlangıçta sıkılsanız da az sabredin.Konuyu kavradıkça güzelleşiyor.Bir serinin ilk bölümü olan kitap ilginç bir yarışmayla başlıyor akıcı ve çabuk bitiyor.
376 syf.
·Puan vermedi
Aslında Hata'ya başlarken çok tereddüt etmiştim. Çünkü Anlaşma'yı çok sevmiştim. Bu kitapta hayal kırıklığına uğramaktan korktum biraz. Ama hiç öyle olmadı. Bu kitaba da bayıldım. Galiba Buz Hokeyi oyuncularını ayrı bir seviyorum. Lisedeyken de böyle bir seri okuyup çok beğenmiştim. Grace ve Logan'ın aşkını da çok sevdim. Hele Grace'in Logan'ı affetmek için hazırladığı yapılacaklar listesi çok iyiydi. Birçok yerde Grace'e hak verdiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Logan birçok konuda sinirimi bozdu.
Kitabın başında Logan'ın Hannah'ya olan duygularını okuduğumda çok üzülmüştüm. Elde edemeyeceğin sahip olamayacağın bir kızı sevmek çok kötü olsa gerek.
Kitabın son bölümünün Grace'in ağzından olmasını sevemedim. Bazı yerlerde de biraz sıkıldım. Ama onun haricinde bir solukta okuyup bitirdim. Yazım hatası da yoktu sanırım. Bu yüzden @yabanciyayinlari'na teşekkür ediyorum.

Hokey oyuncularını seviyorsanız ve kitapların içerdiği cinsellikle ilgili probleminiz yoksa şiddetle tavsiye ediyorum.
400 syf.
·Beğendi·10/10
Bu seriye ba-yi-li-yo-rum yahu !! Karakterler ve enerjileri o kadar guzel ki.Cinselliğik biraz fazla ama isin özünde eğlence,dostluk,aşk ve biecok öğe var.Dean'i hep merak etmistim ve kitabi cok eğlenerek okudum.Tucker'i daha da merakla bekliyorum.Keyifli okumalar ;)
400 syf.
·10/10
Vav. Kesinlikle iyiydi :)
Bu seri ve bu adamlar mı desem çocuklar mı desem bilemedm :D
Her bir kitabı her karakteri bi o kadr sevdim. Bu ikinciden de iyiydi. Dean vay be :) fırlamanın dibiydi kesinlikle. Ben fırlama tipleri seviyorum. Onların o havalarndan cakalarından sonra sırılsıklam aşık olma evrelerini okumak çok hoş oluyor :)
Dean zengin bir aileden geliyor. Çok çapkın ve havalı hokey oyuncusu.
Allie ise bir tiyatro öğrencisi. Yeni sevgilisinden ayrılıyor. Sevgilisnn ısrarından kaçarken Dean'a tosluyor. Tam anlamıyla denize düşen yılana sarılır durumu :)
Bazı kısımlarda kahkaha attım. Gerçektn çok eğlenceli bir seri.
Kitabn sonunda bir şok sizi bekliyor. O yüzden ben sabırsızlkla 4.kitabı bekliyorm. Umarım hemen cevrilir :)
448 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Allah'ıM bu kadına bayılıyorum tek kelime ile muhteşemdi nefes almadan okudum yine merak ettiğim sır iblisi harikaydı. Bitmesin diye yavaş okudum ama işte merak insanı deli ediyor mükemmel bir kurgu mükemmel ilerleyiş sonuna kadar merak ettim ne kim nasıl diyerek
Hastasıyım şu kadının mükemmel işlemiş yine Paris ve Strider in hikayeleri de serpistirilince tadından yenmez olmuş
Harikaydı harika ve kaia seni merakla bekleyeceğim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Tuba Özkat
Unvan:
Çevirmen, Ebe Hemşire
Kocaeli Üniversitesi Ebelik Bölümü'nden mezun olan çevirmen atama beklemektedir.

Ephesus Yayınları, Novella Dinamik, Pegasus Yayınları, Novella Yayınları, Martı Yayın Grubu, Yabancı Yayınları gibi çeşitli yayınevlerinden çıkan kitap çevirileri mevcuttur.

Yazar istatistikleri

  • 2.415 okur okudu.
  • 31 okur okuyor.
  • 873 okur okuyacak.
  • 23 okur yarım bıraktı.