Giriş Yap

Tuğba Turan

Yazar
6.7
18 Kişi
Unvan
Yazar
Doğum
Ankara, 1972
Yaşamı
1972, Ankara doğumlu. Eczacı. 2008’den beri Karabük Eflani ilçesinde serbest eczacılık yapmaktadır. Zaman zaman on veya fazla kedi, üç köpek ve on dört yaşında bir erkek evlat annesidir. Saftanbolu’da yaşamaktadır. Zalifre Yazıları isimli basılı dergide yayınlanmış makaleleri mevcuttur. Eylül 2017’de 120. sayısına ulaşacak Gölge Dergi’de, son 19 sayıdır aralıksız yazmaktadır. Bu e-derginin son altı sayıdır editörlüğünü de üstlenmiştir. Dedektif e-Dergi’de, ilk üç sayıdır devam edegelen polisiye macerası yayınlanmaktadır.

İncelemeler

Tümünü Gör
266 syf.
·
306 günde
·
Beğendi
·
6/10 puan
Adı Cemre Olacak
Kitap kalabalık bir ailede büyüyen Cemre’nin aile büyükleri yüzünden zor bir hayat yaşamış olduğu ve geçirdiği kaza sonucunda dayısı Orhan ile birlikte yaşamaya başlayışını anlatıyor. Kitabın kalan kısmında kazadan önce neler oldu kaza sonrasında neler değişti şeklinde ilerliyor. Kitabın giriş kısmı gelecekten bir kısa bir bölüme ev sahipliği yapıyor. Ve sonrasında geçmiş ani bir dönüş yapıyor. Ve aslında mesele o zaman başlıyor. Kitaptaki zaman kavramını tam anlayamadım desem yeridir. Olayları tam anlamıyla anlamak için kitabın bazı yerlerini tekrar tekrar okudum. Sakin ve boş bir kafa ile okunması gereken bir kitap bence. Diğer türlü kitabı okusaydım bir şey anlamazdım. Sade bir anlatıma sahipti kitap ama konular karışıktı biraz. Okurken yorulmadım desem yalan olur ama kitabın konusu güzeldi.
Adı Cemre Olacak
6.5/10 · 26 okunma
Reklam
266 syf.
·
Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar sizlere kitap yorumuyla geldim. . . Cemre kalabalık bir ailede büyüyen biridir.Tuaf bir ailesi vardır.Evlenmeyen halalar,birkaç kez evlenen teyzeler.Ve tabikide en önemlisi cemreyi ezmek istemeleri. . . Cemre yıllar sonra bulduğu dayısı orhanın yanına yerleşir. Ve sonra ne mi oldu gerisi kitapta. . . Aslında ilk defa bir kitap beni kendine çekemedi ben anlamakta güçlük çektim kaç Cemre var hangisi nerdeydi hangi olaydaydı çok karıştırdım.Hatta kuzenim cemrekuşla sohbet ettik kitap hakkında oda okudu Ve malesef oda pek oturtamadı kafasında. . . Ama tabi sevip okuycaklar vardır.
Adı Cemre Olacak
6.5/10 · 26 okunma
266 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Bir anda okunan kitaplardan biri değil bu eser. Okurken sizi sorgulatacak, aynı zamanda neler olacağını merak edeceksiniz. İlk başta size karışık gelen anıların toplamı, en sonda bir bütünlük oluşturacak kafanızda. Kadın olmak hakkında düşündüren, sorgulatan ve en önemlisi sizi harekete geçirme isteği uyandıran olayların içinde bulacaksınız kendinizi. Bir aileye konuk olacaksınız.Cemre'nin ailesine. Bu ailedeki her insan birbirinden farklı kişilikleri temsil ediyor. Kimisini sevecek, kimisinden nefret edecek, kimisine de acıyacaksınız. Zaten her insan farklı değil midir? Ancak ataerkil yaşanan bir toplumda kadın olmanın ne demek olduğunu buram buram hissedip kitabı bitirdikten sonra etrafınızda olanlara bakacaksınız. Bence yazar da bunu istemiş: Okuyucunun kendini sorgulamasını. Bilindik bir hikaye gibi görünse de aslında aile sırlarını içinde barından bir yaşam. Tabi o sırlar bir süre sonra gün yüzüne çıktığında yaşam da eskisi gibi olmayacaktır. Suskunluklar gürültüye dönüştüğünde artık kimse duymamış gibi yapamayacak. Kitaptaki zaman olgusu karışık bir şekilde ilerliyor. Bu da sizi okurken yorabilir ancak her taş yerine bir bir oturduğunda bir bütünlük sağlayacak. Bölüm başlarındaki Roma (Romen) Rakamlarına ve numaralara dikkat ederek okumanız gerekiyor. O zaman hikayeyi daha net anlarsınız. Hayatta kalmak için direnen kimisi mutsuz, kimisi mücadeleci, kimisi yorgun, kimisi ayaklarının üzerinde durmaya çalışan kadınları okuyacaksınız bu kitapta. Cemre'nin içindeki alevlerinden patlayıp dünyaya çıkışına şahit olacaksınız. Peki dünyada neler olacak? "Herkes kendi acısıyla baş başa bu dünyada." Yazarın dilini baya beğendim ben. Kelimeleri ustalıkla kullanmış. Özellikle olaylardaki bağlantıları çok beğendim ben. Belki tesadüf, belki de kader bilemiyorum ancak kitabın sonunda yeniden yaşananlara baktığınızda ilmek ilmek düşünüldüğünü net bir şekilde anlıyorsunuz. Eğer bu tarz sizi etkileyen bir roman okumak istiyorsanız bu kitaba bir şans verebilirsiniz.
Adı Cemre Olacak
6.5/10 · 26 okunma
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42