Tuncay Aymelek

Tuncay Aymelek

Yazar
9.5/10
2 Kişi
·
5
Okunma
·
0
Beğeni
·
45
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
224 syf.
·Puan vermedi
#okudumbitti #tavsiyekitap #GitKonuşOnunla @tuncayaymelek 222sayfa
...
Tuncay Aymelek'in ikinci romanı olan Git Konuş Onunla ilk romanı Gölge Hırsızı'nın devamı niteliğini taşıyor. Yazar yine duyguları ön plana çıkararak psikolojik bir eser ortaya koymuş. Gündelik, sade ve akıcı bir dil kullanmış. Ölmüş genç bir kıza yazılan mektuplardan oluşmakta.
Ayrıca yazar kitabı son iki sayfasında gayet güzel özetlemiş ve özetle demiş ki,
"Susmanın bir bedeli var ve bu, çoğu zaman kaybetmek. Söylenmemiş ya da geç kalan sözler yüzünden öyle çok hayat yarım kalıyor ya da hiç başlamıyor ki!"
"Duygularımızdaki yoksullaşmaya, kalbimize batmış bir dikenle yaşamaya ve pişmanlığa katlanmaktansa, bir reddedilme acısına dayanmak daha kolaydır çünkü. Zaten aşk öyle çekici ve kudretli bir şey ki, size bir yüreğin açılabileceğini anladığınız zaman, gözleriniz kör, kulaklarınız sağır fakat dayanma kuvvetiniz tam olur."
480 syf.
·Puan vermedi
#okudumbitti #tavsiyekitap #GölgeHırsızı 473sayfa @tuncayaymelek
...
Romanın içeriğinden bahsetmeden önce kitabın genel bir yorumunu yapmak istiyorum. Beklediğimin çok çok çok üstünde olan bir kitap oldu benim için. Yazarın dili oldukça akıcı, sade ve etkileyici. Üstelik kurgu da harika ve kitap oldukça sürükleyici. Cümleler birbiri ardına harika bir anlam içerisinde sıralanmış. Aralara da ünlü yazarların ve düşünürlerin sözleri ile bazı şarkı sözleri hoş bir anlam içerisinde eklenmiş kitaba. Cümlelerdeki betimlemeler ve tasvirler tam yerli yerinde olmuş. Her bir cümle bir diğerinden etkileyici ve farklı farklı anlamlar barındırıyor. Ayrıca yazarın kendisi ile iletişim içerisinde olup tartışarak okumak da ayrı bir keyif oldu benim için.
Gelelim kitabın içeriğiyle ilgili yorumuma. Kitabın ana karakteri psikiyatr olan Rüzgar. Rüzgar'ın ilk gençlik yıllarından itibaren sevgi ve aşk hayatını okuyoruz ve okurken de şunu anlıyoruz ki insanın hayatına birçok kişi girmiş ve bu kişi birçok kişiyi sevmiş olabilir fakat sadece bir kişi yıldızı olabilir. Psikolojik bir kitap olan Gölge Hırsızı'nda aynı zamanda dejavu, hücresel bellek, ruh göçü, hafıza kaybı gibi birçok kavrama da yer verilmiş bayağı araştırma ve inceleme yapılarak yazılmış bir kitap. "Beyin unutsa bile kalp unutur mu?" bunu düşündürüyor bize. Ölümle birlikte yarım kalmak zorunda kalan bir sevgi bir başkasında aynı şekilde can bulabilir mi? Kalbin de bir hafızası var mıdır? Bu gibi sorulara yanıt alabileceğiniz bir kitap diyebilirim. Rüzgar teyzesinin cenaze töreninde teyzesinin manevi kızı Rüya ile karşılaşır. Karşılaştığında ise bir zamanlar sevgilisi olup trafik kazasında kaybettiği Güneş'e olan unuttuğunu sandığı aşkına, sevgisine duyduğu özlem uyanır içinde. Bu yeni bir aşk, hatırasında kalmış olan eski aşkının izlerini silip süpürebilcek mi? Rüzgar nasıl olur da aradan geçen onca süreden sonra Güneş'e olan sevgisinin tıpkısını Rüya da yaşamaya başlar ve Rüya nasıl olur da Güneş'e bu kadar benzeyebilir?
Aslında yazacak çok şeyim var daha ama çok fazla spoiler olacak. O yüzden alıp OKUYUN bu kitabı. MUTLAKA OKUYUN. ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM. BAYILDIM.

Yazarın biyografisi

Adı:
Tuncay Aymelek
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 5 okur okudu.