Üç İnisiye

Üç İnisiye

Yazar
7.6/10
15 Kişi
·
35
Okunma
·
2
Beğeni
·
451
Gösterim
Her şeyin kendi zıtlık çifti vardır. Benzeyen ve benzemeyen aynıdır; zıtların doğası birdir, dereceleri farklıdır...

- Kybalion -
Evrendeki işimiz aşağı planlardan yüksek planlara yükselmek için Yasalar’ı kullanarak, her gün ortaya çıkan şartlar altında elimizden gelenin en iyisini yaparak mümkün olduğunca en yüksek biçimde fikirlerimize ve ideallerimize göre yaşamaktır
'' Her şey ikilidir (dual); her şey iki kutba sahiptir, her şeyin kendi zıt çifti vardır; benzeyen ve benzemeyen aynıdır; zıtların doğası bir, dereceleri farklıdır; uçlar buluşurlar; bütün hakikatler yarım hakikatlerdir; bütün paradokslar uzlaştırılabilir.”

Kybalion
Hermesçi Öğretiler’e göre görünürde taban tabana zıt olan
şeyler arasında yalnızca bir derece farkı vardır. Hermesçi Öğreti “uçlar ve zıtlar uzlaştırılabilir”, “tez ile anti-tez doğa bakımından bir, fakat derece bakımından farklıdır” ve Kutupluluk Prensibi’nin tanınmasıyla “zıtların evrensel uzlaşımı sağlanabilir” diye öğretir.
120 syf.
·3 günde
Kadim felsefenin ana konusu olan evrenin yasalarını içeren bir eser. Bu 7 yasayı genel hatlarıyla, okuru yormadan, bir fikir sahibi olmak amacıyla okunabilecek bir kaynak.
Daha önce okuduğum kitaplardan temel bilgim olduğundan beni yeterince doyurmayan bir eser oldu. Örneğin Michael Talbot’un Holografik Evren kitabı daha bilimsel tabanlı, detaylıca anlatılan, benim için daha faydalı bir eser olmuştu. İlgilenenlere önerim olsun.
Kybalion ise beni yormasın ama çok detaya inmeden fikir sahibi olayım derseniz önereceğim bir kitap oldu.
Youtube kanalım: https://www.youtube.com/user/ayseum
120 syf.
·Beğendi·10/10
3 inisiyenin kaleme aldığı Hermetik felsefenin sadece küçük bir bölümünü ama özünü içeren bir metin. Metin felsefi altyapısı olmayanlar ya da bu tarz okült okumalar yağmayanlar için zor bir metin sayılabilir. Zira okült öğrencileri için ise bir başyapıt olma özelliği taşımaktadır.
120 syf.
·14 günde·Beğendi·10/10
Hermetik öğretinin temelleri ve girişi niteliğinde bir şaheser. Keşke evrensel yasaları daha derinlemesine örnek ve uygulamalar ile de açıklayabilseydi. Evrensel yasalara uyum ve zihnin dönüşümü yani zihinsel simya ile nasıl bir yaşam üstadı olabileceğinizi anlatıyor... Kitabı tekrar tekrar okudum ve sürekli notlar aldım ancak yine de evrensel yasaları içselleştirmek için daha uzun ve sürekli çalışılması gereken kıymetli değil çok kıymetli bilgilerin yer aldığı bir kitap... Bu konulara ilgi duyuyorsanız, kitabın içinde size "işte budur!" dedirtecek bir çok satır bulunmakta. Çünkü kutupluluk, titreşim, ritim yasası gibi bir takım yasaları bilip iradeyle uygulama ile zihinsel dönüşüm gerçekleşirse, sıradan bir insana mucize ve harika gibi görünen şeylerin, sizin gerçeğiniz olması kaçınılmazdır...
120 syf.
·5 günde·10/10
Ilk yayımlandığında kimin tarafından yazıldığı bilinmeyen daha sonraları ise yazarlarının kim olduǧu tespit edilen bu ezoterik kitap kadim hermetik öğretileri içerisinde barındırıyor çok düşündürücü olması adeta insanın zihnini açıyor

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 35 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 67 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.