Ulaş Cömert

Ulaş Cömert

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
2
Okunma
·
5
Beğeni
·
128
Gösterim
Adı:
Ulaş Cömert
Doğum:
Karşıyaka, 5 Mayıs 1990
İzmir'in Karşıyaka ilçesinde 1990 yılının Mayıs ayında dünyaya geldi.

Şu an kurumsal bir şirkette Teknik müdürlüğe bağlı Ar-ge ve Kalite Teknisyenliği yapıyor.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Sevgi, sadakat üzere yazılmış bir kitabı yorumlarken söze yazarının
‘’ Neydi aşk? Başlamadan vazgeçiş mi, yoksa kaybederek kazanmak mıydı? ‘’ cümleleri ile
başlasam kızmazsınız değil mi?
Çoğumuzun hayatının bir döneminde derin bir aşkla bağlandığı, şarkıların, şiirlerin anımsattığı bir insanı yok saymamız nasıl imkansızdır değil mi? Ama lütfen yanlış anlaşılmaya sebep olmayayım ; birini sevmekten kastım günümüzde epeyce popüler olan bugün var, yarın yok ise salla gitsin cinsinden olan sevdalar değil elbette.

Freya ile Nordik’in ‘’Yok ya böyle bitmemeli ‘’ dedirten aşkından bahsetsem misal. Ulaş Cömert da kızar mısınız mutlu sonları yazmayan başka yazarlara kızdığınız gibi?
Kitapta ; İsmi Norveçli bir rahibe tarafından verilmiş , yazarın anlatımı ile ‘’ Bu dünyadan değil hissi uyandıracak nitelikte’’ Freya ve karşılaştıkları an birbirlerine ait olduklarını hisseden Nordik’in hikayesi var.
Yerken, içerken, nefes alırken, beraber ya da ayrı iken birbirlerinin ruh ikizi olduklarına inananların ve halen yüreğinde derinden hissedenlerin kendilerinden yaşanmışlıklar bulacağı anlar, anlatılar ve duygular var.

Ulaş Cömert tarafından olarak gönderilen hele de imzalarken 1000Kitap Ailesi notu düşülen bu eseri büyük bir zevkle okudum. Edebiyat eleştirmeni değilim ve bu konuda herhangi bir eğitim de almadım. Okumayı seviyorum ancak yazma ve ifade etme konusunda ise oldukça yetersizim:( Dilim döndüğünce anlatmaya çalışırsam;
Neden Freya ve neden Nordik ya da neden Fareo Adalarında geçen hazin bir aşk öyküsü bunu sorgulamıyorum.
Kahramanlarının ve mekanların betimlerinin yanı sıra acı, özlem, tereddüt, belirsizlik, aşk, sadakat, kayıplar, umut, arzu yani günlük hayatta olaylara verdiğimiz tepkiler, yaşadığımız tüm duygular çok güzel ifade edilmiş.

Okurken birbirlerini çok seven , yaralarına, acılarına, sözlerini içlerine atışlarına ve nihayetinde ayrılmak zorunda kalan yollarına tanıklık ettim.
Böyle de yaşanılıyor bazı sevdalar. Çok severek, birlikte yaşlanmak nasip olmasa da kaderine razı olunarak yaşatılıyor en naif aşklar.
Madem ki söze aşk ile başladık, müsaadenizle aşk ile de bitirelim. Hatırlamaya, hatırlanmaya değecek sevdalarımız olsun efendim. https://www.youtube.com/watch?v=te7b_if_bIs
Keyifli okumalar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ulaş Cömert
Doğum:
Karşıyaka, 5 Mayıs 1990
İzmir'in Karşıyaka ilçesinde 1990 yılının Mayıs ayında dünyaya geldi.

Şu an kurumsal bir şirkette Teknik müdürlüğe bağlı Ar-ge ve Kalite Teknisyenliği yapıyor.

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 2 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 14 okur okuyacak.