Ümit Özkan

Ümit Özkan

Editör
9.2/10
6 Kişi
·
Okunma
·
0
Beğeni
·
1
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
250 syf.
·9/10
Pedagojiye, psikiyatriye ve hatta kendisine ilgisi olanların okuyabileceği zevkli bir kitap. Bölümler halinde ilerleyen kitapta çeşitli travmalar yaşayan çocukların iyileşme süreçleri, yetişkinliğe yansımaları ve çocuk psikiyatrisinde uygulamaların geçmişten günümüze değişimini içeren kitabın dili oldukça akıcı. Kim bilir belki de bazı vakalar içinizdeki yaralı bir tarafla hemdem olur sizi iyileştirir.
250 syf.
·Puan vermedi
Spoiler içerir!
Gerektigi şekilde beslendigi halde Aydan gelişemiyordu. Önüne vitamin ve minarel bakımından zengin yiyecekler konmasına rağmen, bir deri bir kemik kalmıştı. Aydan, biraz sonra ölmek üzere olan bir insana benziyordu. Psikiyatrist, Aydan'nın geçmişini araştırdığın da acı bir gerçekle karşılaştı. Aydan'ın yeme, içme gibi ihtiyaçları giderildigi halde, dokunulma ihtiyacı giderilmemisti. Ve şimdi karşımızda, sevgi açlığının acı neticesinin somutlaşmış hali vardı. Peki ya İki kızcagiza tecavüz ettikten sonra, bu kızları hunharca katleden Rüzgar'ın, öldürülen kızların ağlayan anne ve babası hakkında sorduğu soruyu nasıl açıklayacaktık? "Hapise girecek olan benim. Onlar niye ağlıyorlar ki?"
Bu ve bunun gibi normal olmayan çocuk ve ergenlerin çocukluğuna inen Psikiyatristimiz, onları bu hale getiren geçmiş yaşantılarını günlüğünde paylaşmış. Yolunda gitmeyen davranışların kaynağını daha iyi anlayabilmek için bu günlüğü okumak, resmi veya gönüllü egitimciler, anneler, babalar için gercekten iyi olacak.