1000Kitap Logosu
Umut Kısa
Umut Kısa
Umut Kısa

Umut Kısa

Yazar
Çevirmen
BEĞEN
TAKİP ET
7.9
104 Kişi
237
Okunma
26
Beğeni
4.513
Gösterim
Unvan
Yönetim Danışmanı, Yazar
Yaşamı
Umut Kısa, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuş ve yüksek lisansını Yönetim ve Organizasyon alanında tamamlamıştır. Umut, Harvard Business School "Leadership Essentials" sertifika programını bitirmiştir. Bugün itibariyle Bilgi Üniversites'nde iletişim alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir . Çalışma hayatını Koç Finansal Hizmetler, Deloitte ve Alstom gibi şirketlerde sürdürmüş olan Umut Kısa, bir Sabancı Şirketi’nde icra kurulu üyesi olarak görev yapmştır. Kurumsal tecrübeleriyle birlikte Profesyonel koçluk hayatına başlayan fakülte liderimiz, Gestalt temelli Süper İletkenlik ve İçsel Direnim konularında uzman ve ICF akredite okul olan Coachville mezunudur. Ayrıca İngiltere Merkezli Excellence Assured Okulu’ndan NLP Uzman Uygulayıcısı (NLP Master Practitioner) eğitimini tamamlamıştır. 2011 yılında Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından akredite koç ünvanını almış ve 2012 yılında Para dergisi tarafından Türkiye’nin en etkili koçlarından biri olarak gösterilmiştir. Bugün itibariyle ICF'in Türkiye'de MCC ünvanını verdiği sadece 5 koçtan biridir. Pennsylvania ve North California Hellinger Institute’den -Kalıtsal Aile Travmaları- eğitimi almıştır. Kendisi 2009 yılında Kanada’nın en iyi koçu seçilen Adria Thorwill, Peak Performance Coaching’in sahibi Pete Walsh, ve Sue Sheldon’dan eğitimler almıştır. Ayrıca Power of Groups’un yaratıcısı Ginger Cockerham’da takım koçluğu eğitimlerini tamamlamıştır. Umut Kısa ayrıca Paul Ekman İnternational'ın ESaC (Emotional Skills and Competencies) ve ETaC (Evaluating Truthfulness and Credibilty) FACS (Facial Action Coding System) eğitimlerini tamamlamış ve Manchaster'de bulunan Paul Ekman labaratuarlarında görev alarak Paul Ekman onaylı eğitmen statüsüne yükselmiştir. Doğu Kültürlerine ilişkin kişisel ilgisi nedeniyle, Yi Jin Jing, Ruhen İçe Döndürülmesi (Hun), ve Song Fa Gong çalışmaları yapmaktadır. Sola Unitas Koçluk Eğitim Hizmetleri’nde koçluk görüşmeleri ve koçluk eğitimleri düzenlemenin yanısıra Unibusiness Dergisi'nde ve solaunitas.com web adresinde makaleler yazmaktadır. Aile Dizimi (Family Constellations), Hipnoterapi, NLP, Meta Modeller üzerinde araştırmalar yapmakta, ebeveynlerle ve yönetici koçluğu alanında da kurumlarla çalışmaktadır. Bugün itibariyle Uluslararası Koçluk Federasyonu ve Uluslararası Koçluk Derneği’nin üyesidir. Kendisi Uluslararası Koçluk Derneği’nin (IAC) Türkiye’deki tek yetkili lisanslı mentor koçudur. Umut Kısa'nın "Us'ta Yol" ve Ahuna adlı iki kitabı bulunmaktadır.
aslhngrmn
Aziz'i inceledi.
240 syf.
·
36 günde
·
Puan vermedi
Attığınız bir adımla kaç kişinin kaderini değiştirebilirsiniz? Uzun yaşamak mı daha zor yoksa pişman yaşamak mı? #ahlaktanbirazsapmayoktur
Aziz
8.0/10
· 36 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
sinem
Mutluluktan Ölen Adam'ı inceledi.
72 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Daha önce Umut Kısa'nın çevirilerini okumuştum ve çeviride kullandığı betimlemeleri,Türkçe'ye aktarış şeklini beğeniyorum. İlk defa kendi kitabını okudum. Yalın,anlaşılır,akıcı bir dili var. En güzel yanıda birkaç saati gayet net yaşayarak özetlemiş olması. Okurken ben sanki yazıyordum o veda mektubunu,ürpererek hissederek okudum.Kesinlikle zaman ayırmaya değer.
Mutluluktan Ölen Adam
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
192 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Siz bu sınıfa kusurlarınızla geldiniz. Kiminiz, doğuştan sahip olamadığı gibi; sonradan da sahip olamadı diğerlerinin sahip olduklarına.. . . Ancak benim bildiğim bir şey var ki, o da kusurlarına odaklananların içlerindeki hazineyi görmekte daha fazla zorlandıkları. Diğerlerinin kusurlarına odaklananlarınza yaşamı cehenneme çevirdiği... #ahuna . . Bu satırları okumam ile beraber kitaba daha da bir yoğunlaştım. Ahuna kardeşlik demek. Bu zamana kadar okuduğum kitaplar arasında beni en etkileyen kitap desem yeridir. Hani biriyle konuşursunuz, kötü bir olay anlatırsınız ve "işte şurama bir yumru oturdu" dersiniz ya, kitabı bitirince aynen öyle oldum ben de. Ağladım.. Okurken bir sonraki sayfaya geçmeye korktum kimi yerlerde. . . Kime üzüleyim ? Yüzbaşıya mı? Ahuna'ya mı? Ahmet'e mi? Fırat'a mı? Kime, hangisine? . . Ahmet tarih öğretmeni. Askere gidiyor ve orada yaşadıklarını anlatıyor.. . . Beni derinden etkileyen bir kitap oldu. Bundan sonra "kitap önerir misin?" diyenlere AHUNA diyeceğim.. . . "Bilmediğimiz şeylerden korkmuş, bildiklerimize ise üzülmüştük."
Ahuna
8.4/10
· 52 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
9