Umut Yılmaz Sağırlı

Umut Yılmaz Sağırlı

Çevirmen
7.4/10
33 Kişi
·
115
Okunma
·
0
Beğeni
·
23
Gösterim
Adı:
Umut Yılmaz Sağırlı
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
224 syf.
·10/10
Okunması gereken bir kitap.Hafıza ile ilgili önemli bilgiler var.Konsantrasyona ihtiyacı olan (kimin yok ki) okumalı.Ayrıca kursuna da katıldım.Tavsiye ediyorum.
224 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10
Hızlı yaşam temposu içinde hayatından memnun olmayan kişiler için bir nebze yardımcı olabilecek, pozitif düşünce, motivasyon ve konsantrasyon eksenli yazılmış bir kitap. Tabiki hayatta ipler her zaman sizin elinizde değil. Taşı delen suyun kuvveti değil sürekliliğidir mantığıyla yazılmış,faydalı olabilir.
Kitabın henüz 33. sayfasındayım ve çok çok beğendim. Kişinin kendisini keşfetmesini sağlıyor, farkındalık oluşturuyor. Mutlaka okunması gereken bir kitap. Başladığınızda hiç durmadan bitirebileceğiniz, hiç bıkmayacağınız, zevkle okuyabileceğiniz değerli bir kitap.
304 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
İlk okuduğum fantastik kitap. Hem bir an önce sonu gelsin ama bir yandan da bitmesin istedim. Yazarın dili bazen sıksa da her sayfasın da ayrı bir heyecan vardı. Melekler, kurtadam, iblisler ve cadılar ile dolu muazzam bir kitaptı.
Hiç bir işe yaramayacağını düşünüyorum. Çekim yasasından bahsediyor sürekli. Tabi çekim yasası demiyor kitapta üstü kapalı anlatıyor. Sen hayal kur hayat başarıyı getirsin sana demekten başka bir şey yapmıyor yazar. Hiç bir faydası olduğunu düşünmüyorum kitabın. Sondaki egzersizler de rezalet bence.
384 syf.
·3/10
Bazen yolda yürürken bir kitapçı fark edersiniz ve birden içine girip dolaşasınız gelir mi? Ben kitapçı gördüğümde ayaklarım oraya doğru yöneliyor istemsizce birde bakıyorum çoktan içeriye girmiş rafları karıştırmaya başlıyorum. Bu kitapla tanışmam da o şekilde oldu diyebilirim.
Alışveriş merkezlerinde olan kitap stantlarından birinde öyle bakınırken satıcı bu kitabı çok hoş ve sürükleyici olduğunu söyledi. Arkasını okuduğumda düğününden iki hafta önce terk edildikten sonra,kişisel ve profesyonel hayatı altüst olmaya başlamış bir kadını anlattığını gördüğümde bende hoşuma gideceğini düşündüm.

Yanılmışım.

Hem de ne yanılmak sevgili okur. Aslında konu bakımında gayet güzel bir konusu vardı. Yirmili yaşlarının sonunda bir kadın olan Waverly’nin terk edilişinin ardından kendini toparlamaya çalışması, kariyerini sorgulayıp kendine yeni bir hedef belirlemesi, aşkı yeniden arayışı ve babasıyla ilişkisinin gelişimini anlatıyor.
Diyeceksiniz ki gayet güzele benziyor sen neden beğenmedin?
Beğenmediğim şey tam olarak anlatım tarzı. Anlatması gereken o kadar şey varken yazar o kadar saçma ayrıntılar üzerinde durmuş ki asıl dikkat çekecek şey geri plana atılmış.
(İncelemenin devamı sitemizdedir.)

Yazarın biyografisi

Adı:
Umut Yılmaz Sağırlı

Yazar istatistikleri

  • 115 okur okudu.
  • 11 okur okuyor.
  • 45 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.