Utku Ceren Deniz

Utku Ceren Deniz

Yazar
8.8/10
12 Kişi
·
8
Okunma
·
5
Beğeni
·
40
Gösterim
Bir insana yapılabilecek en büyük işkence onu belirsizliğin ortasına atmaktır! Belirsizlik öyle bir araftır ki; bir taraftan cehennemin sıcaklığın hisseder de kaçamazsın, diğer yandan cennetin kokusunu duyar da içine çekemezsin!
Babasının sevmediği insanlar, köksüzdür. Toprağından atılmış bir çiçek düşünün. Başka topraklara dikilmesi sadece solmamasına çaredir, açmasına değil!
Yaşamını bir apartman katında bir aptal kutusuna bakıp geçirenlerden olma. Gezemediğin kadar oku, okuyamadığın kadar gez. Vakti geldiğinde ölüm döşeğinde pişman olmamak için feragat et ayaklarından.
Utku Ceren Deniz
Sayfa 137 - instagram.com/utkucerendeniz
Kendini çok önemseyenlerin dünyasında “bir hiç” olabilmek ve “bir hiç” gibi davranabilmek, özenti marjinalliklerin yanında sıradanlığı ile fark yaratmaktır.
Rutubetli bir çocukluktan geliyorum. Hayallerimde bile simli elbiseleri yamarım ve üstü teras villalarımın bile çatısı akar. “Merhaba” dedim ve hamam böcekleri arasında buldum kendimi. Hızla gelir, bir anda dönerim onlar gibi. Sokakta yakar top oynarken bulurum kendimi ve o top beni hep yakar!
Kendini kabul etmek, yaşamanın ilk adımıdır. Bazıları acılı, sancılı geçirdiği bu dönemde kendilerini bulmaya çalışırken kaybeder. Bulunduğunda, kabul etmesi de bir o kadar zordur. Kendini bul ve kabul et. Yoksa yaşayamazsın.
Okyanuslardan geçeceksin. Renkleriyle gözünü
boyayan, aldatıcı, rengarenk balıkların olduğu
okyanuslardan... Zehirlerini fark edince öğreneceksin;
görünene aldanmaman gerektiğini.
Ya yem olacaksın ya da büyük balık!
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Utku Ceren Deniz
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 8 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 2 okur okuyacak.