1000Kitap Logosu
Resim
Vi Keeland

Vi Keeland

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.8
1.687 Kişi
3.775
Okunma
143
Beğeni
8,6bin
Gösterim
Kitaplarını Satın Al
Sponsorlu
Unvan
Amerikalı Yazar
Doğum
New York, ABD
296 syf.
·
10/10 puan
kitapyorumu 5/5 ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ 10/10 ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ “Bana ne istediğini söyle.” “Seni,” dedim. “Seni istiyorum.” Weston gülümsedi. “Pekâlâ, bu kolay. En başından beri bana sahiptin.” ÇOOOOOK SEVDİM. BAYA BAYA SEVDİM. Vi Keeland’i tek bir cümleyle anlatacak olsam; tam kafa dağıtmalık kitapları var, derdim. Kitabı açıyorsunuz ve kapatana kadar geçen o sürede transa giriyorsunuz resmen. Yetişkin romantik türünde sevdiğim yazarlardan biri. -Penelope Ward ile olan kitapları hariç- o yazarı gerçekten sevmiyorum. Düşününce bile ürperiyorum üzgünüm. Rakipler yazarın en güzel kitaplarından biriydi. Konusundan kısacık bahsedeyim. Kitabımız iki düşman ailede yetişen karakterlerimiz Sophia ve Weston’ın, ailelerine miras bırakılan otelin başına geçmeye giderken uçakta karşılaşmaları ile başlıyor. Miras, iki aileye eşit bölünmüş ama çok minik bir kısmı iki ailede de değil. Bu sebepten karakterlerimiz otele gidip en büyük teklifi yapacak ve hangisinin teklifi daha iyiyse otelde üstünlük kurma hakkı olacak. Sophia ve Weston çocukluklarından beri aynı okulda ya da aynı ortamda sürekli karşılaşmışlar. Birbirlerinden nefret etseler de ikisi arasındaki bariz çekim kitabın ilk sayfalarından itibaren beni etkisine aldı diyebilirim. Kitabın çok bir olayı veya malzemesi yok bakıldığında. Düşmandan aşka olarak ilerleyen sade klişe bir kurgusu var. Kitabı gözümde çok güzel yapan en büyük etken seks sahnelerinin bu kadar iyi yazılması ve karakterlerin duygusal yoğunluklarının bana geçmesi. Ben konu bu derece yetişkin kitap olunca daha fazlasını aramıyorum açıkçası. Örnek vereyim mesela Nefret Oyunu okurken beklediğim şeyleri bu kitaptan beklemiyorum demek istiyorum. Ne derece kendimi anlatabildim bilmiyorum tabii ama. Amacım kıyas yapmak değil. Neyse, ben okurken oldukça keyif aldım. Mutlaka ama mutlaka yetişkin arkadaşlarıma öneririm. Genç arkadaşlarım biraz daha zamanınız var bu kitap için diyorum. Sizi çok seviyorum. ️ #book #bookstagram #bookshelf #booklover #bookworm #books #kitap #kitapkurdu #kitapaşkı #kitap
Rakipler
8.1/10 · 535 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
Sophia Sterling ve Weston Lockwood arasındaki rekabet onlar doğmadan çok öncesinde vardı. Büyükbabaları gençliklerinde yakın dost ve iş ortaklarıyken, paylaşamadıkları kadının aşkı uğruna tüm gemileri yakmışlardı. Bu savaştan galip çıkamayınca da kendi otel imparatorluklarını kurmuş ve ezeli rakipler hâline gelmişlerdi. Sterlingler ile Lockwoodlar arasındaki çekişme sonraki nesillere aktarılmış ve aradan geçen altmış yılda biraz olsun azalmamıştı. Ta ki oteli iki düşman aileye miras bırakana kadar. İkisi de eşit hissedara sahip olan rakipler ihaleyle üstünlük sağlama derdindeydi. Bu göreve Sophia, Weston geçmişti ve ikili mümkün olduğunca uzak durmaya çalışmışlardı. İkisi de aynı otelde kalıyor ve sürekli kavga ediyorlardı. Ancak ikisinin de bildiği üzere her kavgaları tek bir şekilde sonlanıyordu: Yatakta. Bu artık sadece bir hisse savaşı değil, geçmişin rövanşıydı. . . Yazarın en sevdiğim kitabı oldu diyebilirim. Her kelimesine bayıldım. Yüzümde şapşal bir sırıtışla okudum. Başını ayrı sonunu ayrı sevdim. Kesinlikle Elinizden bırakmak istemeyeceksiniz. Yetişkin içeriklerinde olduğunu da belirteyim. Kitapta çok güzel bir kurgu, harika karekterler ve yoğun çekim vardı. Kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum.
Rakipler
8.1/10 · 535 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
312 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
" Bazen bulana kadar neyi özlediğini anlamıyorsun." Yazarın kaleminin hayranı ve hastasıyım net! Karakter kurgusu olsun, olay örgüsü olsun, karakterlerin birbirleriyle tanışması olsun her şeyiyle öyle mükemmel ki... Okumayanınız varsa ki eğer türü de size uyuyorsa hiç kaçırmayın derim net. Chase Parker sen kelimenin tam anlamıyla mükemmel falan mısın nesin acaba? Kitap karakterleri için lütfen rica ediyorum kıyıya köşeye hatta her sayfaya 'kesinlikle hayal ürünüdür, gerçekle uzaktan yakından alakası yoktur.' diye not düşün lütfen. Reese, tanımaya çalıştığı erkek arkadaşıyla randevudayken, sıkıcı olan randevularındayken yakın arkadaşını arayarak ondan yardım ister. Bu konuşmaya kulak misafiri olan Chase, Reese' e bir kaç atıfta bulunarak yaptığının uygun olmadığını söyleyerek onunla uğraşıp masasına döner. Reese her ne kadar sinirlenerek masasına dönse de ister istemez aklı ve gözleri çapraz masa da oturan Chase 'e kayar. Chase dayanamayarak ikilinin masasına gelir ve sanki yıllardır Reese' i tanıyormuş ama uzun bir süredir görüşemiyorlarmış gibi davranır. Ama o ikisi için uydurduğu hikayeler yok mu Allahım Belirtmek istediğim bir şey de var ki, Reese işinde son derece başarılı ve disiplin olan bir pazarlama müdürüdür. Ama ki Reese patronunun oğlu ile yaşadığı ilişkiden ötürü kendisine fazlasıyla kızar ki bununda sebepleri çok farklı şeyler... Bu yüzden işinden ayrılacaktır. Ve iş aramaya ve iş görüşmelerine gitmeye başlar. Kader ya Chase ile de bu süreçte yolları kesişir. Chase, üniversite yıllarında geliştirdiği bir ürünle kendisini kozmetik piyasasına duyurmuş zengin, yakışıklı ve fazlasıyla akıllı biri. Ama ne yazık ki onunda genç yaşında yaşayıpta atlatamadığı yakasından düşmeyen trajik bir durumu söz konusudur. Yaşadığı talihsiz olaydan ötürü aşka kendini kapatan Chase, Reese ile yolları kesişince çok farklı biri olacaktır. ️ Kitabımız genç yetişkin ve tabi ki +18 bölümler mevcut bunu da belirtmek isterim. ️ " Eğer kalbinin nerede olduğunu bilmek istiyorsan, düşüncelere daldığında aklının nereye gittiğine bak. "
Patron
7.6/10 · 893 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.