Volkan Sümbül

Volkan Sümbül

Çevirmen
6.7/10
13 Kişi
·
26
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
206 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Ayrıntı yayınlarını pek severim ve Kara Ayrıntı serisine de tutulacağım gibi gözüküyor. Ne hoş bir polisiye idi. Komiser Brunetti'nin diğer hikayelerini de okumalıyım kesinlikle. Üstelik Brunetti kendi ülkesinin tarih kitaplarını okuyan bir karakter ki bu özelliğiyle de kalbimi fethetti. Ayrıca Agatha Christie polisiyelerinin naifliğini buldum Donna Leon'un kaleminde. Polisiye severler okumalı bence.
190 syf.
·Beğendi·9/10
Güzel bir Guido Brunetti polisiyesi.
Bir doktor, İtalya'da aldığı bir arazi üzerinde tarlayı düzenletirken bir iskelet bulunur.
Ve yapılan araştırmalar sonucunda bu iskeletin 2 sene önce kaçırılan ve fidye istenen İtalya'nın en zengin ailelerinden birinin oğlu olan Roberto'ya ait olduğu tespit edilir.
Davayı gönülsüzce(!) alan Gudio Brunetti, bir yandan olayı çözmeye çalışırken, bir yandan da ailevi ilişkilerini gözden geçirir.
Polisiye severlerin mutlaka okuması gereken bir kitap
çok ağır ilerliyordu. dayanamadım.
adamların aile içi ilişkilerine, restoranda ne yediklerine, nasıl yediklerine, yemeklerin yağına, tuzuna kadar anlatılmış ama konu hakkında bir gelişme yok.
206 syf.
·Beğendi·9/10
Bir Guido Brunetti polisiyesi daha.
Karısı Paola'nın gecenin bir yarısı bir turizm acentasının camını çerçevesini indirmesi üzerine olaylara dahil olan Brunetti, turizm acentası sahibinin öldürülmesi üzerine kendisi ve karısının üzerindeki ithamları kaldırmak için cinayet soruşturmasını üzerine alır ve olaylar gelişir.
Kendine ait bir mizah anlayışı olan bu yazarın bu kitabı da bir solukta okunacaklardan.
Polisiye severlerin okuması gereken bir kitap

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 26 okur okudu.
  • 14 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.