Ward Larsen

Ward Larsen

Yazar
7.9/10
19 Kişi
·
41
Okunma
·
2
Beğeni
·
335
Gösterim
CIA şu ana kadar Orta Asya, Kuzey Afrika ve Asya’nın bazı kısımlarındaki sismik sensörlerin ağlarına ulaşmıştı. Eğer bir olay olursa bütün bilgiler uydu yoluyla onlara gidecekti. Tek sorun ses hızının, ışık hızı tarafından hatırı sayılır bir şekilde geciktirilecek olmasıydı.
480 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
O kadar kusursuz yazılmış ki sayfaları çevirmek için sabırsızlık gostereceginiz bir kitap .İnsanı sanki bir film içine alıp karakterleri bir bir yaşatma olasılığına sahip..
480 syf.
·Beğendi·9/10
Ward Larsen'in David Slaton'u gözümde "Myth"leştirdiği çok güzel bir ajan hikayesi. Günümüz Dünya siyaseti üzerine göndermelerin bulunduğu akıcı anlatımı ve nefes nefes geçen temposu ile bir an önce arka sayfayı çevirmek isteyeceğiniz bir roman.

Yazarın konuyu anlatımını başarılı buldum. Polisiye ve ajan hikayelerinden hoşlanıyorsanız kesinlikle sizi tatmin edecek kalitede bir roman olduğunu düşünüyorum. Yazarın araya başarı ile sıkıştırdığı Christine - Slaton diyaloglarını tam yerinde zamanında kullanması benim çok hoşuma gitmişti. Trevanian 'ın İnfazcı kitabından sonra bunu okudum. Eğer Trevanian tarzını seviyorsanız -Ward Larsen vs Trevanian yapmadan yazıyorum bunu- size hitap edeceğini düşünüyorum.

Christine'e not : Seviyorum seni tatlım...
480 syf.
·3 günde·7/10
ntrikalar, dönen dolaplar, heyecan, gerilim üst seviyede bir kitaptı fakat beni bir o kadar da yordu. Özellikle ilk 100 sayfa kadar isimlerle mekanlarla boğuştum. Fazla karakter fazla mekan vardı başlarda biraz beni zorladı. Buna rağmen olay örgüsünde karışıklık olmamasıda gayet güzeldi.
480 syf.
Daha ilk sayfadan itibaren sizi içine çeken bir ajan hikayesi. Hop oturup hop kalkıyorsunuz. Zaman zaman film seyrediyormuş gibi bir hisse kapılıyorsunuz. Kitabın başlarında yer ve isimlere adapte olmak zorluyorsa da vardığınız noktayı beğeneceksiniz.
480 syf.
·19 günde·Beğendi·9/10
Doktor Christine Palmer,Atlantik üzerinde babasından kalan teknesi Windsom ile yol almaktadır.Aniden büyük bir şeyin teknesine çarptığını hisseder.
Atlas Okyanusu'nda tanıştığı ,soğuk sularda hayatta kalan , kurtulmak için ,Doktor Palmer 'e ahtapot gibi sarılan Slaton kimdir ? Christine Palmer'in hayatı nasıl değişecektir?
Ward Larsen 'in ilk olarak 2000 yılında basılan ,temposu yüksek bir aksiyon ve teknik detaylarla süslü , heyecan duyarak okuyacağınız ,benim ne yazık ki , yeni keşfettiğim , iyi bir kitap...
480 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Atlantik Okyanusu’na açılan Christine' nin , batan gemiden sağ olarak çıkan David Slaton' u kurtmasıyla casusluk aksiyon dolu bir macera başlar. Polisiye severlerin beğenerek okuyacağını düşündüğüm bir kitap.
%44 (210/480)
·3/10
İsraillilerin dünyayı kurtardığı, müslümanların terörist olduğu bir kurgusu var. Anlaşılması zor, bir sürü olay bir sürü isim var. Kısa kısa bölümlerde sürekli sahneler,yerler ve kişiler değişiyor. Hikaye klasikleşmiş ajan kurgusu. Bir ajan var masum bir de ajanların içine sızmış hainler grubu. Bir de masum bir kadın var olayların içine çekilen. Çok değişik gelmedi bana kurgusu.
480 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10
#kitapyorum
#kusursuzkatil
#wardlarsen
#görkemdemirbaş çevirmen
#senaekmen çevirmen
#2019
-62.kitap
#sayfasayısı 479
Gelelim ağustos ayının son kitabına kitabım akşam bitsede sabaha dedim birşeyler karalarız.Bol keyifli ,aksiyonlu ,maceralı bir eser olduğunu tahmin ettiğim kitap beni yanıltmadı.Ödüllerin bu kitaba boşuna verilmediğini gördük.Yakın zamanda böyle bir kurgu ile karşılaşmamıştım.Çok güzel bir ajanlı ,başkanlı , polisli kitaptı.Hikayesi zihnimizi hoşetti.Polisiye türü kitapseverlere kesinlikle tavsiyemizdir.
Konusuna gelince : israil hükümeti güney afrikalı bilim adamlarıyla ortaklaşa iki adet nükleer bomba imal ederler.Ancak gemi ile sevkiyat konusunda sorun çıkar ve gemi birileri tarafından batırılır.Batıran kişiler daha oncesinde bombaları nakil etmişlerdir.Gemideki tüm mürettabatın öldüğünü varsaydıklarında işleri bitmiştir.Geminin battıği sıralarda o bölgeden gecen yelkenli bir gemide amerikali doktorumuz cristin ,kahramanımız david slotonu kurtarır.devaminda ki olaylar ise kitabı kesinlikle okutturcak cinsten.Kitapta yaşanan isim bolluğu biraz alısmanızı zorlayabilir.
Bombaların patlayip ,patlamadığını öğrenmek isteyenler kitapla buluşmalı mutlu pazarlar ile kalınız.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ward Larsen
Unvan:
Amerikalı Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 41 okur okudu.
  • 12 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.