1000Kitap Logosu
Willi Heinrich
Willi Heinrich
Willi Heinrich

Willi Heinrich

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.8
20 Kişi
46
Okunma
10
Beğeni
738
Gösterim
Tam adı
Willi Heinrich Heidelberg
Unvan
Alman Yazar
Doğum
1920
Ölüm
2005
Yaşamı
Willi Heinrich Heidelberg, Baden-Württembergde doğdu ve İkinci Dünya Savaşında bir Nazi askeri olarak Doğu Cephesinde 1. Alman taburu içerisinde Rusyaya karşı savaştı. 101. Öncü Bölüğünde geçirdiği yıllardaki karakterler, ünlü eseri Das Geduldige Fleisch adlı romanında piyade karakterler halini aldı. Savaş sırasında Heinrichin savaştığı bölük büyük kayıplar yaşadı ve Heinrich beş kez yaralandı. Savaştan sonra kendini edebiyata veren Heinrich, ilk kitabı olan In einem Schloss zu wohnen adlı romanı 1950-52 yılları arasında kaleme aldı. Ancak 1976ya kadar bu eseri yayınlamadı. Yazar ilk mesleki romanı olan Das Geduldige Fleisch romanını 1955te yayın dünyasına sundu. Kitap edebiyat dünyasında önemli bir etki bıraktı. Bunun sayesinde 1956da kitabın İngilizce çevirisi yapıldı. Heinrich yazın yaşamına bir savaş tarzı roman yazarı olarak girmesine rağmen 1970li ve 80li yıllarda yığın edebiyatına dönük ve tamamen ticari kaygılar güdülen kitaplar da yayınladı. Son kitabı Der Gesang Der Sirenen 1994te basılan Heinrich; bu yıldan sonra herhangi bir kitap çıkarmadı. Yazar, 2005te Karlsruhe yakınlarında vefat etti.
Hüseyin Kartal
Kelebekler Ağlamaz'ı inceledi.
431 syf.
·
7/10 puan
İncelemem:
Baş kahraman, 50 yaş üstü, fabrikatör, evli, iki yetişkin oğlu bulunuyor. Çocuklarından da küçük Cilly adında bir kıza aşık olur, kız da ona.Aileleri , arkadaşları ve birbirleri arasındaki ilişkileri, ruhsal sıkıntı ve mutlulukları sürükleyici ve edebi yön ihmal edilmeden aktarılmış. Tavsiye ederim.
Kelebekler Ağlamaz
7.3/10
· 17 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
15
Deniz Düzgün
İnsan Postu'yu inceledi.
608 syf.
·
13 günde
·
10/10 puan
"İnsan Postu"... Ana-baba günlerini yaşayana savaş meydanlarının en değersiz eşyası. "İnsan Postu"... Savaşı yapan kazanan kaybeden ama hiç değeri olmayan tek mal. İkinci Dünya Savaşı'nın en korkunç günleri Rus cephesinde yaşandı. Beyaz cehennemde bıraktı bür sürü genç postlarını. Herkes Rus cephesinde bir Almanya ideali için çarpışıyordu, aç savaş tanrısını hürriyetle doyurmaya çabalıyorlardı. Ama sonunda, Steiner ve emrindekiler Hitler uğruna dövüşmeyi bırakıp postlarını, umutsuz hayatlarını kurtarmaya çabaladılar. "ARKA KAPAK TANITIM YAZISI"
İnsan Postu
8.9/10
· 13 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5