1000Kitap Logosu
William Davis

William Davis

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.1
39 Kişi
109
Okunma
5
Beğeni
249
Gösterim
Yaşamı
Doğum tarihi: 1957 Mezun olduğu okul: Saint Louis Üniversitesi Konut: Amerika Birleşik Devletleri Adaylıklar: Goodreads Choice Awards Best Food & Cookbooks Alanlar: Tıp, Kardiyoloji
qizem
Buğday Göbeği'yi inceledi.
352 syf.
·
259 günde
·
Puan vermedi
Buğday Göbeği'nde de aslında Tahıl Beyin kitabı ile hemen hemen paralel bilgiler işlenmiş. Buğdayın atalarımızın tükettiği buğday olmayıp geninin değiştirildiği, reklamlarla bazı buğdayların sağlıklı gösterilip kapitalist sistemde bazı firmaların yükselişe geçmesi, insanların sadece kilo alımı değil diğer birçok hastalıklara sebep olduğu bilgisi işlenmiştir. Yazar kardiyolog olup Tahıl Beyin kitabında bahsedilen beyin hasarlarından ziyade daha çok beden hastalıkları hakkında bilgiler işlenmiştir. Önerim; iki kitabın eş zamanlı okunmasıdır.
Buğday Göbeği
8.2/10
· 97 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
8
Zehra San
Buğday Göbeği'yi inceledi.
352 syf.
·
21 günde
Deneyip Görebileceğiniz Bir Kitap
Buğday Göbeği, üzerine okuma yapmayı çok sevdiğim iki alanı bir potada eriten bir kitap. Bu iki alan insan sağlığı ve yiyeceklerin güvenilirliği ya da içeriği olarak özetlenebilir. Bu bir diyet kitabı değil ama kilo vermek isteyen ya da birden fazla sağlık sorunuyla uğraşan insanlar bir göz atarsa akıllarına şimdiye dek gelmeyen ama hastalıklarına sebep olan şeyleri öğrenebilir ve buğdaydan uzak kalarak nasıl iyileşme sürecine girdiklerini görebilirler. Genetikle alakalı bir kitap okurken ya da daha bilimsel bir dil tercih eden bir yazar söz konusu olduğunda tam anlamıyla kitabı özümsemek ya da okumanın hızlı bir şekilde gerçekleşmesi söz konusu olamayabiliyor. Buğday Göbeği'nde Dr. William Davis, bölüm başlıklarından verdiği örneklere ve birçok şeyi kendi üzerinde denemiş olmasıyla çok farklı bir konuma getiriyor bu kitabı. Evet, yazarın kendi vücudu üzerinde yapmış olduğu deneyleri siz de evinizde yapabilirsiniz. 2 dilim tam buğday ekmeğini yemeden önce ve aradan 2 saat geçtikten sonra kan şekerinizi kontrol etmek için evde glukometreniz olmasına gerek yok. William gibi ben de denedim bunu, üstelik ben kendisinden farklı olarak diyabet hastasıyım bu da demek oluyor ki tam buğday ekmeğinin etkilerini 2 saat içinde en net ve çok az hatayla (her zaman stres, ufak hastalıklar ya da tahmin edilemeyen ve şekeri etkileyen durumlar olabilir) gözlemleyebilecektim. Gördüğüm kan şekeri William'ın söylediklerini doğruluyor ve uzun zamandır buna benzer sorular sorduğum diyetisyenlerin güncel çalışmaları hiç takip etmediklerini de ortaya çıkarıyordu. Denemiş olduğum ve doğru çıkan tek gözlemim bu değil ama hepsi bu inceleme içinde yer almak zorunda değil. William'ın kitap içerisinde vermiş olduğu Buğdaysız Bir Hafta, içerisinde yer alan tariflerini de en kısa zamanda denemeye başlayacağım. Kişiden kişiye değişir ama ben buğdayı aşamalı olarak hayatımdan çıkartmaya çalışıp en iyi noktaya gelebilmek istiyorum.
Buğday Göbeği
8.2/10
· 97 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
13