Yağmur Çelebi

Yağmur Çelebi

Çevirmen
8.7/10
3 Kişi
·
13
Okunma
·
0
Beğeni
·
18
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
144 syf.
·4 günde·7/10
İnceleme yapmayı pek beceremesemde birşeyler yazasım geldi. Belki kitabın yeni okuyucular kazanmasına yardımcı olurum:)) o zaman başlıyim bariğğ :)

Bu yazarın okuduğum ilk kitabı. Kitap, çocuk dünyasını anlatan denemelerle dolu. Ele aldığı konular bakımından beğendim. Anlatmak istediği şeyleri yazılarında gayet açık bir şekilde belirtmiş. Sayfaların arasında dolaşırken farketmeden küçük bir gülümseme dokunuveriyor dudaklarınıza. Bunda resimlerin de payı var tabiğğ :) Kitaba ayrı bir hava katıyorlar. Hatta resimler olmasa bu kitabı merak edip okumazdım sanırım:)
Ama gerçekten saçma buldugum yerlerde var. Mesela

* adam olmak veya çim adam olmak önemli değil
* susam sokağında değiliz susmayalım
Vs. :///
Espri mi yapmaya çalışmış yoksa bir şey mi anlatmaya çabalamış anladım:/
Çim adamla adam arasındaki bağlantıyı da çözemedim:/

Neyse, bu kadar sanırım :)
Bir incelemenin daha sonuna geldikk, herkese buradan sevgilerimi fışkırıyorum:))
144 syf.
·Puan vermedi
"Öyle bir dünyadayız ki ayakta durmak için kalbimize tutunmak zorundayız.Kalbimiz derinlerde. Derinliklere bir taş at ve gelecek sesi dinle. Bu kitabı aç ve okumaya başla. Bir ses duymadınsa kitabı kapattıktan sonra defterini aç ve sesini duyabileceğin bir kitap yazmayı dene." diye başlıyor kitap. Ben de bir taş attım derinlere, yıllar yılı büyümeye başladı benimle.Hep bir ağızdan "Vay canına" dedik vahşi kalabalıklara, vurdumduymaz insanlığa, açlığa, yoksulluğa, savaşa,kuraklığa.Masum çocukların canına susamış kızıl göze haykırdık cesurca "vay haline". Bedenimiz bir cüce, ruhumuz koca bir devdi.İşte bu dev yüreklerin dünyaya yeniden huzur getireceğini inanıyordu Mevlana İdris.Su kitapları yazıyor,su gibi aziz olun diye fısıldıyordu geceleri tüm çocukların kulaklarına.Yoksa siz de mi o çocuklardan birisiniz?
144 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Çocuk dünyasına uygun resimlerle renklendirilmiş bir kitap. Resimler olmasa belki yavan kalabilirdi. Kitabı genel olarak ele aldığı konular bakımından beğendim.
Ancak bir denemesi var ki, Andımızın kaldırılmasını güzel bulması, bunu da biraz garipsedim. Bir çocuk kitabı yazıyorsun ama içine bir görüş yerleştiriyorsun filmlere yerleştirilen 25. Kareden bir farkı kalmıyor bunun.
Gereksiz bulduğum bir dipnot oldu açıkçası.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yağmur Çelebi
Unvan:
Ressam

Yazar istatistikleri

  • 13 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.