Yasemin Engin

Yasemin Engin

Çevirmen
8.0/10
21 Kişi
·
64
Okunma
·
0
Beğeni
·
53
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
270 syf.
·5 günde·3/10 puan
Cambridge Üniversitesi'nde Kraliyet Akademisi Profesörü olan Rees uzmanlık alanı olan Kozmoloji ile birlikte diğer bilim dallarına da değinerek olası insanlığın sonunu getirebilecek tehlikelere biraz da komplo teorisi ağzıyla değiniyor.

Kapakta yer alan saat aslında Atom Bilimcileri Bülteni kapağında yer alan saatin akrep ve yelkovanı gece yarısına ne kadar kaldığını yani dünya durumunun ne kadar tehlikeli olduğunu gösteren ya da öyle olduğu düşünülen saattir. 1947 den günüdür kadar birçok kez değiştirilmiştir. [ 2018 de gece yarısına 2 dakika var konumuna alınan saat 2020 itibariyle 20 saniye daha ileri alınmış.] Her ne kadar 2003 tarihinde yazılmış ve okumak için ne kadar geç kaldığımı düşünsem de okuduğum sayfalar içinde yer alan, yakın tarihli tahminlerinin bir kısmının tutup bir kısmının hiç gerçekleşmediğini gördüm.

Kitap içerik olarak bilim insanı kafasında yazılan, duygudan uzak, somutlaştırmalar ile ifade edilen olası insanlığın sonunu getirecek tehlikeleri ve bunların insan kaynaklı olan olmayan türlerine değiniyor; Dünya içi, dünya dışı tehlikeler gibi.

Okumasanız da olur diyeceğim kitaplardan

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 64 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 156 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.