Yavuz Selim Erdoğan

Yavuz Selim Erdoğan

ÇevirmenEditör
0.0/10
0 Kişi
·
105
Okunma
·
0
Beğeni
·
26
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
472 syf.
·10/10
Markette kitap görünce dayanamayıp aldım. İtiraf edeyim ki kitabın başından değilde önce doğduğum seneden okumaya başladım.
Kronolojik sekilde yakın tarihimize ışık tutan bir kitap. Kalın olduğu halde bir günde bitirdim. Yaşanmış ve unutulmaya yüz tutmuş binlerce Türkiye gerçeğini tekrar hatırlamış oldum. 2014e kadar tüm olayları detaylariyla yazmışlar
472 syf.
·Puan vermedi
623 yıl,50 kadar ülkeye sahip olan yüce bir imparatorluğun bitişiyle küllerinden doğan Türkiye Cumhuriyeti'nin kronolojik panoraması var kitapta.Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulduğu zamandan bugüne yaşanan olayları,siyasi,sanatsal,sosyal,felsefi ve dini olarak değerlendirilmiş.Tarafsız yazılmış.Kitabı alırken tereddütlerim arasındaydı.Buna sevindim.TBMM'de alınan kararlar,yapılan devrimler,yapılan açıklamalar,gündem sunulmuş.Tarihseverlere tavsiyemdir.Okunası.
Sürükleyici bir kitap. Olayları çözmek Sherlock'un gözünden bakınca daha da kolay oluyor Her bölümde olayların çözümünü tahmin etmeye çalışırken zamanın akışını unutuyorsunuz. Tavsiye edilir
472 syf.
·92 günde·Beğendi·10/10
"Kronolojik Türkiye Tarihi Ansiklopedisi" Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulduğu zamandan bugünr yaşanan olayları, siyasi, sanatsal, felsefi, bilimsel, sosyal, dini gelişmeleri gün gün bünyesinde barındırıyor. Yapılan devrimler, TBMM'de alınan kararlar, çıkarılan yasalar, gündem belirleyen olaylar, yapılan açıklamalar, kronolojik bir sırada okurlarına sunuluyor.
464 syf.
·8/10
Genel bir tarih bilgisi sizlere sunuyor. Derinlemesine akademik bir eser değil ama genel kültür olarak işinize çok yarar. Bir bakmışsınız Fatih'in İstanbul'u fethindesiniz, bir bakmışsınız ki Fransız Devrimlerindesiniz. Siyasi, iktisadi, sosyal ve kültürel olaylara da değinmiş. İnsanlık tarihinin başlangıcından günümüze değin gelişen önemli olayları, kısa ama etkileyici bir anlatımla okurlarına adeta servis edilmiş.
320 syf.
·Beğendi·8/10
Sherlock Holmes olayları müthiş gözlem yeteneği ve yorumlaması ile çözen dahiyane bir dedektiftir. Sıkılmadan okunan müthiş bir eser. Polisiye kitaplara ilgi duyanların beğenerek okuyacağı bir kitap.
472 syf.
·23 günde·Beğendi·7/10
Türkiye'de yaşanan olayları bir fihrist halinde sunması çok hoş. Bir çok gelişme özellikle uçak sanayisinin nasıl kapatıldığı açık net anlatılmış.
320 syf.
Okuduğum ilk Sherlock Holmes kitabı.Birkaç olay ve sonuçlanmasından oluşuyor.Oldukça akıcı kısa bir aradan sonra serinin ikinci kitabına devam edeceğim.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Yazarın biyografisi

Adı:
Yavuz Selim Erdoğan

Yazar istatistikleri

  • 105 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 73 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.