Yonca Hancıoğlu

Yonca Hancıoğlu

Çevirmen
8.3/10
37 Kişi
·
97
Okunma
·
0
Beğeni
·
43
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
152 syf.
Yazarın yıllardır süren araştırmalarını resimlerle destekleyerek hazırladığı bir kitap. Kitabı arkadaşımın önerisi ile almıştım ve ister psikolojik deyin ister inanarak uygulayın suyun gizli mesajını duymanız için güzel bir başlangıç olabilir. Yıllardır farklı inançlarda da benzer uygulamalara yer verildiğini hatırlayacaksınız ve bunun bilimsel olarak da tespit edilmiş olması inandırıcılığını arttırıyor kuşkusuz. Beğenerek okudum.
152 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Kitabı okumaya başladığımda içerisinde hayatımızı ve çevremizi etkileyecek bu kadar önemli verilere ulaşabileceğimi düşünmemiştim. Vücudumuzun yaklaşık 3'te 1'i su olarak kabul edilir, kitapta uzun araştırmalar sonucunda suyun buz halinda çekilen fotoğrafların kristallerinin fotoğrafları yer almakta. Suya güzel sözler söylendiğinde harika oluşumlar çıkarması ve kötü sözler söylendiğinde kristal oluşmayıp dağılmasını kanıtlamış. Bu uygulamayı kendimize uyarlarsak herşeye karşı yapıcı davranmamız sonucuna varabiliriz. Kesinlikle okuyun düşünceleriniz değişecektir.
152 syf.
·10/10
Su herhangi bir madde değil, muhteşem doğanın yaşam gücüdür.Bu,suyun temizleme ve bütün canlılara hayat verme gizemli yeteneğini bir kez daha farketmemi sağladı.Ruhun, duyguların ve titreşimin buz kristalleri oluşumu üzerinde bir etkisi olduğunu görebiliyorum ve bu sayede ruhun ve kelimelerin önemini hissedebiliyorum.Bu bilgi çok muhteşem ve eşsiz şekilde etkileyici.
152 syf.
·Beğendi·8/10
Su insanın ağzından çıkan her kelimeye tepki veriyor. Gürültüye, sessizliğe, klasik müziğe, pop müziğe vb. değişik tepkiler gösteriyor. Sevgiyle yaklaşınca harika kristaller oluşturup şov yaparken, onu görmezden gelince gösteride şovun yerini iğrenç bir görüntü alıyor. Peki su bu tepkileri verirken, dünyanın 3/4 ü suyken, insanın çoğunluğu sudan oluşuyorken gelecek için huzur için canlı sağlığı için davranış ve yaklaşımlarımıza dikkat etmemiz gerekmiyor mu ?
142 syf.
·Beğendi·9/10
Kitap çok akıcı bir dille yazılmış. Kitabın içinde; su kristallerinin farklı kelimelere karşı büründükleri görünümlerin fotoğrafları var. Fotoğraflar gerçekten büyüleyiciydi. Eğer bir insana iltifat ederseniz onun size aynı şekilde karşılık verdiğini, ya da kötü söz söylerseniz onun yine size aynı şekilde karşılık verdiğini görürüz, su kristalleride farklı kelimelere karşı aynı insanlar gibi tepki veriyordu ve insan gerçekten şaşırıyor. Sanırım hayatımda gördüğüm en güzel şeylerden biri, güzel bir söz söylenmiş bir su kristaliydi...
152 syf.
·Puan vermedi
Su ile ilgili okuduğum ve fotoğraflarını gördükçe ağzımın açık kaldığı harika bir eser. Suyun ağzımızdan çıkan her kelimeye verdiği tepki inanılmaz. Hepsi tek tek fotoğraflanmış ve kitapta paylaşılmış. İçiceğiniz suya güzel şeyler söyleyin arkadaşlar suyunuz da güzelleşsin kalbinizde :)
152 syf.
·Puan vermedi
Suyun Gizli Mesajı, uluslararası üne sahip Japon araştırmacı Masaru Emoto'nun bütün dünyada büyük yankı uyandıran su kristalleri fotoğraflarını içeren sıra dışı kitabı. Su moleküllerin düşüncelerimizden, duygularımızdan ve kullandığımız kelimelerden etkilendiğini bulgulayan Dr. Emoto, suyun, söylenen sözlere, hissedilen duygulara, gösterilen görüntülere ve dinletilen müziğe göre nasıl bir değişim gösterdiğini birbirinden muhteşem su kristali fotoğraflarıyla gözler önüne seriyor.
142 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Bu kitapla insan var olan her şeyin güzel ve temiz dokunuşlarala iyileşeceğini ve değişimin kendisiyle başlaması gerektiğini kavrar...
Var oluşumuzun bir damla su ile başladığını inkar edemeyiz,ve tam da bu sebeple insanların su gibi aziz olduğunu bilerek herkese aynı değerde kıymet vermeliyiz...
İnanıyorum ki bizde var olan güzelliklerde hep sevgi ve şükran ile bize ulaşıyor...Bu iki kelime bir su damlasını harikulade bir kıristale çevirebiliyorsa her güzellik de bir su damlası ile başlaya bilir...
Şimdi artık her yudeum suya daha fazla şükrediyorum..
Ve bundan sonra dilimde ki yegane iltifat "SU GİBİSİN"olacak..
Çünkü her daim sen neysen suyun sana yansıması da seninle aynı...!...
142 syf.
·Beğendi·10/10
İnsanın mutlu ve sağlıklı bir hayat sürdürmesinin yolu bedeninde bulunan yüzde yetmiş oranındaki suyun saflaştırılmasından geçer.
Suyu bilmek,evreni bilmek demektir;doğanın ve yaşamın mucizesini anlamak demektir.
Şükretmek,sevgiyle dolu bir yürek yaratır.Sevmekse,şükran duygusunu doğru hedefe yöneltmemizi sağlar.Su kristallerinin açıkça gösterdiği gibi,sevmek ve şükretmek bütün dünyaya yayılabilir.Yeterki bir şeyin mümkün olduğunu yüreğimizde hissedebilelim eğer hissederek,yaşayarak yapabilirsek istediğimiz şey ne olursa olsun mümkün olacaktır.
152 syf.
·8 günde·Beğendi·7/10
Su kristalleri üzerine araştırmalar yapmış olan Masaru Emoto'nun bazı çalışmalarını ve düşüncelerini paylaştığı bir kitap. Tüm insanlarında sudan yaratıldığını ve suyun kendi hafızası olduğunu savunan kitap,dünyanın farklı bölgelerinden alınmış su kristallerinin resimleriyle görsel olarak ta zenginleştirilmiş. Suya güzel sözler ve müzik ile bazı deneyler bulunmakta. Araştırmacıya %100 katılmamakla birlikte,okunulması gereken farklı bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yonca Hancıoğlu

Yazar istatistikleri

  • 97 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 123 okur okuyacak.