Yurdal Işık

Yurdal Işık

Yazar
9.0/10
22 Kişi
·
57
Okunma
·
4
Beğeni
·
653
Gösterim
"Çok okursan yalnızlaşırsın, bir süre sonra da insanlarla sohbet etmemeye başlarsın sonra da insanların ne kadar yapmacık davrandıklarını fark eder, yüzlerine taktıkları maskeleri görür onlardan daha da çok uzaklaşırsın."
Yurdal Işık
Sayfa 13 - Uğur Tuna Yayınları
Bazen hayat umduğumuzdan daha acı davranır bize; korkarız, kaçmak isteriz, yüklediği yükü taşıyamayacağımızı düşünüp yaşadığımız mutlu olduğumuz hayatı geride bırakıp kaçarız. Sakın bunu yapma Ali, yaşadığın hayat ne kadar zor olursa ne kadar dayanılmaz olursa olsun sakın kaçma. Kaybedeceksin, ihanete uğrayacak, birçok adaletsizlikle karşı karşıya kalacaksın ama ne olursa olsun karşı durmaktan, insanları sevmekten vazgeçme.
İnsanlar doğduğunda kirlenmeye başlar, yıllar geçtikçe de yüzündeki, bedenindeki çatlaklar ve kırışıklıklar daha da çok belirginleşir. Aslında hepsi birer kanıt gibidir. Yaşadıkça kirlendiğimizin, günaha battığımızın kanıtı gibi... Her acıyla katlanır, kırışıklıklar artar sanki kat kat, kirleniyormuşuz gibi.
Kendi dertlerimiz olduğunda etrafımıza öyle kör oluyoruz ki sanki sadece yaşayanlar bizleriz . Aslında kara bulutlar herkesin üstünde yuvalanmış , sadece bizlere dağılırken isimleri değişiyor
Yurdal Işık / İkinci kış
Yurdal Işık
Uğurtuna Yayınları
Hastanenin bahçesini dolduran; yaşlısı, çocuğu, yüzler silik, yüzler karanlık...
Arabaya binip çalıştırdım. Ne kadar garip hiçbir şey; hissetmiyorum, üzülmüyorum, korkmuyorum.
Aslında unutmaya,yok saymaya çalıştığım hayatım, evimin arka bahçesinin bir görüntüsüymüş gibi hiçbir yere gitmiyor.
Yaptığın bir iyiliğe karşılık beklemek onu iyilikten çıkarıp karşılıklı bir alışverişe dönüştürmek değil miydi bu?
Sonra yerli yersiz gülmeyi öğrendim. Gerektiğinde cebimden çıkarıp yüzüme takmam gereken bir maske gibi. Bir süre sonra o kadar çok kullandım ki artık ayıramıyorum hangisi kendi yüzüm. Ve inan kendi duygularımı yansıtan yüzüm, bir maskeymiş gibi geliyor artık bana.
Aslında ufacık olaylardan bile kendimize büyük mutluluklar çıkartabilirken, biz mutsuz olmak için özel bir çaba harcıyoruz.
368 syf.
Böyle muhteşem bi kitap olamaz.. Çok seviyo sevdiklerini üzmemek için kendinden uzak tutuyor..
Çok sevdiği sevgilisini kanser oldugunu öğrenince o mutlu olsun Die onu terk ediyor.
Annesini babasını her kesi bırakıyor.
Sonra hastalık geçiyor ama tekrar aşık oldugunda ise bu hastalık tekrar canlanıyor..devamı harika bu kitabın sonunu okurken sınıfda cezalıydım;))
368 syf.
·Beğendi·8/10
Aslında bu kitabı okuyalı bir sene oluyor. 1000 kitapta gezinirken İkinci Kış adlı romanı görünce yorum yapmadan geçemedim. Hatırladığım en belirgin kısım kitabı bitirirken hüngür hüngür ağladığımdı. Çok sevdiği nişanlısıyla düğün hazırlıkları yaparken bir anda kanser olduğunu öğrenen ve nişanlısını çok sevdiği için nişanlısına kendisiyle beraber bu acıyı yaşatmak istemeyip nişanlısının hayata devam etmesi gerektiği için ondan ayrılmak istediğini söylemesiyle başlayan ve yıllar sonra karşılaştıklarında ki yaşananları anlatan duygu dolu bir roman...
368 syf.
·94 günde·Beğendi·10/10
kitabı yeni bitirdim ve tek kelime ile muhteşem hala gözlerim ıslak ve son sayfaların yüreğimde açtığı yara hala kanıyor merak ettiğim şey bu kitapta yazılanlar gerçekten yaşanmış mı ?
368 syf.
·81 günde·Beğendi·10/10
Okumaya basladigin zaman anliyorsun duyquyu kendini karakterin yerine koyub aynisini yasatiyor insana. goz yaslarini tutamiyorsun elde deyil sevqiyi en iyi sekilde anlatmis yazar.Emeyine kalemine saglik
368 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
elimden bırakamadım yazarın okuduğum ilk kitabı bu zamana kadar neden hiç denk gelmedim diye dusundum ben umut olsaydım ne yapardım belkide umut gibi kaçar tek başıma ölmeyi beklerdim son çok güzeldi demet hakkını helal edince üstümden büyük bir yük kalktı sanki

Yazarın biyografisi

Adı:
Yurdal Işık
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 57 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 28 okur okuyacak.