Yusuf Yazıcı

Yusuf Yazıcı

Derleyen
9.4/10
5 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
31
Gösterim
Adı:
Yusuf Yazıcı
Unvan:
Yazar
Doğum:
Artvin, Türkiye, 22 Ağustos 1991
22 Ağustos 1991 yılında Artvin'de doğan YAZICI yaşamını Kocaeli’de sürdürmektedir. 2014 yılında Kocaeli Üniversitesinden mezun oldu. Öğrencilik yılları boyunca sosyal medya ve web site yönetimi konularıyla ilgilendi. Şuan Sıradışı Bilgiler markasıyla geniş bir takipçi kitlesine sahip.
Ağladığımızda gözyaşlarımızın kimyasal
karışımları, o an hissettiğimiz duyguya göre değişkenlik gösterir.

Biliyor muydunuz ?
John Steinbeck’in köpeği, dünyaca ünlü roman Fareler ve İnsanlar’ın orijinal taslağını yemiştir.
Gabriel Garcia Marquez, kült romanı olan Yüzyıllık Yalnızlık kitabının film olarak uyarlanmasına izin vermemiştir.
Aşk şiirlerinin unutulmaz şairi ve Türk edebiyatının şüphesiz ölümsüz isimlerinden biri olan Cemal Süreya’yı üvey annesi zehirlemeye çalışmıştır.
168 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Okudum bitti. Bu Kitabı sevgili yazarımız hediye olarak gönderdi. Bunun için teşekkür ederim. Harika bir grupla beraber okuduk. Çok ama çok beğendim. Bilmediğim bir çok şeyi öğrendim. O kadar notlar aldım ki hepsini yazmaya çalışsam kitabı yazarım. Nazım Hikmet ve Peyami Safa dostluğunun neden bozulduğu, Kafka , Sabahattin Ali ile ilgili bilmediklerimi öğrendim. Kesinlikle okuyun..
168 syf.
·Puan vermedi
- Sizce ortalama bir kurşunkalem kaç kilometre yol çizer?
- Solakların, sağ ellerini kullananlardan 9 yıl daha az yaşadıklarını biliyor muydunuz?
- Kemikleri çok ince olduğu için yürüyemeyen hayvan hangisi?
- 1737’de naaşı nakledilen Galilei’nin, taşıma sırasında düşen parmakları, dişi ve omuru, dâhiden bir hatıra saklamak isteyenler tarafından çalınmıştır desek inanır mısınız?
- Büyük filozof Schopenhauer’in hayatı boyunca hep aynı gazeteyi okuduğunu duymuş muydunuz?
- Hangi bilim insanının hâlâ radyoaktif hal deki çalışma defteri saklı tutuluyor dersiniz?

Bu tarz şaşırtıcı bilgileri ve Nâzım Hikmet’le Peyami Safa’nın kavgasından Gelibolu’da hayatını kaybeden İngiliz fizikçiye, kauçuk çiğneyen develerden bilim dünyasındaki kulislere kadar bir sürü sıra dışı hikâyeleri merak ediyorsanız tam olarak doğru gönderidesiniz Bu kitap tam size göre.. Kolayca okuyup keyif alacağınız, hayatınızda büyük değişikliklere neden olmasa da yeni bilgiler öğrenmenin hazzını yaşayacağınız bir kitap Sıra Dışı Bilgiler ve Hikayeler.. Kafa dağıtmalık eğlenceli bu kitabı tavsiye ediyorum, mutlaka inceleyin.
168 syf.
·Beğendi·10/10
Tam kafa dağıtmalık, hatta ara ara açıp tekrar okuyabileceğiniz türden bir kitap. Kimi zaman ilk defa öğreneceğiniz bir bilgiyi okuyacak, kimi zaman aslında yanlış bildiğiniz bilgilerin gerçeğini öğreneceksiniz.
Sizi şaşırtacak çok satır olacak zaten bu şaşkınlık kitabı okutuyor ve keyif aldırıyor bence. Bu hap bilgileri normal hayatta edinmek için çok araştırma yapmak gerekir diye düşünüyorum. Malum Google’a yazdığımızda tüm bilgilerin doğrusu, yanlışı bin türlü versiyonu mevcut bu sebeple böyle bir derlemenin olması çok yerinde olmuş.
168 syf.
·Puan vermedi
Bilgi güçtür ve öğrenmek insanı güçlü kılar. Bakış açımızı değiştirir. Bu kitap da gücümüze güç katacak bir kitap. İçinde o kadar güzel, farklı ve şaşırtıcı bilgiler ve hikayeler var ki okurken heyecan veriyor. Mesela Schopenhaur'in hayatı boyunca hep aynı gazeteyi okuduğunu biliyor muydunuz? Ya da parmak izi gibi her insanı  dilinde ki izleri de farklı olduğunu. Veya ağladığımızda gözyaşlarımızın kimyasal karışımları, o an hissettiğimiz duyguya göre değişkenlik gösterdiğini...
Kitap her konuda araştırma yapılarak en ilginç ve sıradışı bilgileri bir araya toplamış. Hem siz hem de çocuklarınız keyif alarak okuyaksınız.
168 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Son günlerde okuduğum en keyifli kitaplardan biri. Kitabın ilk kısmında büyük ihtimalle şimdiye kadar duymadığınız, öğrenince çok şaşıracağınız kısa kısa bilgiler yer alıyor. İkinci kısmında ise hem bilgilendirici hem de ilginç hikayeler var. Bence çok faydalı ve eğlenceli bir kitap olmuş. Okurken stickerlarla doldurdum sayfaları. Size seçmiş olduğum birkaç bilgiyi paylaşmak istiyorum:
•Su Samurları uyurken birbirinin elini tutar, böylece akıntıya kapılıp birbirlerini kaybetmezler.
•Tom Sawyer daktiloda yazılan ilk romandır.
•Picasso, Mona Lisa'yı çalma şüphesiyle tutuklanmış.
•Hüseyin Rahmi Gürpınar tam bir temizlik hastasıymış, eldivensiz sokağa çıkmazmış.
•İlk bas gitarın mucidi Fender, gitar çalmayı bilmiyormuş.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yusuf Yazıcı
Unvan:
Yazar
Doğum:
Artvin, Türkiye, 22 Ağustos 1991
22 Ağustos 1991 yılında Artvin'de doğan YAZICI yaşamını Kocaeli’de sürdürmektedir. 2014 yılında Kocaeli Üniversitesinden mezun oldu. Öğrencilik yılları boyunca sosyal medya ve web site yönetimi konularıyla ilgilendi. Şuan Sıradışı Bilgiler markasıyla geniş bir takipçi kitlesine sahip.

Yazar istatistikleri

  • 8 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.