Zekeriya Çavuşoğlu

Zekeriya Çavuşoğlu

Yazar
6.0/10
2 Kişi
·
5
Okunma
·
3
Beğeni
·
68
Gösterim
Adı:
Zekeriya Çavuşoğlu
Unvan:
Eğitimci, Yazar
Doğum:
Gümüşhane, Türkiye, 1953
420 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Ben tanıdık, yerel yazar abimiz diye destek amaçlı alıp okudum. Hiç tarzım değil. Açıkçası tam da 8 Mart öncesi okumamdan dolayı, diyebilirim ki bence kadınların çok aşağılandığı bir kitap. Olmadı Hocam.
420 syf.
·Puan vermedi
Kitabı çok fazla beğenemedim. Yazar kitapta kadın erkek kavramını ayrıştırmaya çalışıyormuş gibi geldi. Hz. Adem ve Havva’dan vermiş olduğu örnekte kadınları aşağıladığını hissettiriyor bu da bence bir yazar olarak son derece yanlış bir üslup çünkü bu kitabı okuyan insanların ister istemez bilinç altına da bunu işletir. Cennetten kovulmanın suçu madem kadınlar oluyor o zaman dünya da erkekler kadınlardan uzak olsun yani yazar bu kitapta kendiyle çelişiyor gibi geldi bana hem kadınları suçluyor hem de huzuru onlarda arıyor buna da bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler. Birde toplum baskısından aşırı derece de bahsetmiş galiba yazar çok baskılı bir toplumda büyümüş ve bunu da okurlara iletmek istemiş çünkü ne yapmak istese elalem ne der kaygısını gözler önüne serip durmuş. Okurken bana bir şey katacağını düşünmedim. Birde olaylar başında karmaşık bir şey anlamadım olay örgüsünden yani konuyu bağlama şeklini de sevemedim.
168 syf.
·7/10
Milli duyguları yoğun bir insan olarak bazı satırlar gözlerimi doldurdu. Kurtuluş şavaşını anlatan şiirlerden oluşan bir kitap. Ara ara şiirlere ilham olmuş bir ingiliz komutanın söyledikleri gibi olaylara da kısa metinler halinde yer verilmiş. Yer yer Namık Kemal esintileri hissettim ben. Benim Kurtuluş
Savaşında en etkilendiğim hikayeler Gelibolu hikayeleridir. Bu kitapta da aynı şekilde Gelibolu kısmını beğendim. Mutlaka okunmalı diyemem ama okunabilecek güzel bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Zekeriya Çavuşoğlu
Unvan:
Eğitimci, Yazar
Doğum:
Gümüşhane, Türkiye, 1953

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 5 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.