Zeynep Eski

Zeynep Eski

Çevirmen
8.3/10
17 Kişi
·
25
Okunma
·
0
Beğeni
·
26
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
464 syf.
·Beğendi·8/10
kitap uzun ama söyleyeceklerim kısa. Bu kitabı neden okumalıyız? Aşk,tutku,heyecan,gerilim,polisiye,ihtişam herşey var çünkü içinde. Korku sevmeyen aşk yönüyle, aşk sevmeyen gerilim ve heyacanıyla, sıradanlık sevmeyen hırs ve ihtişamla, macera isteyen polisiyesiyle kesinlikle bu kitaba doyabilir. Her sayfasından ayrı bir tat aldım o nedenle. Bu kitap bir harika dostumm :)
416 syf.
·5 günde·Beğendi·7/10
Yine Tüyap'tan arkadaşımın zorla aldırdığı bir kitaptı. Salon yayınları okuyucuya kaliteli kitaplar sunduğu için biraz tereddüt etsem de şans vermek istedim. Benim için klasik bir polisiye kitabıydı ama yazarın akıcı dilini sevdim. İnsana merak uyandırıyor ve sonunu öğrenmek için can atıyorsun. Kendra Elliot bunu başarıyla yapmış. Mercy Kilpatrick adında başarılı, öz güveni yüksek, karşılaşacağı her felaketle başa çıkan ve sırlarla dolu bir ajanla karşılaşıyoruz. 15 yıldır ailesini görmüyor. Geçmişe dayanan trajedi yüzünden ailesi tarafından dışlanmış. (Sebebi baya iyi okumanız lazım. :) ) Orta Oregon adında bir kırsal bölge var. Kasaba küçük ve herkes birbirini tanımakta. kıyamet hazırlıkçı'arı adında Dünya'nın sonu için hazırlık yapan gruplar var. İçecek olsun, araba olsun özellikle silah olsun bunları belirli gizli yerlerde saklıyorlar ve devlet ile karmaşık bir ilişkileri var. Uzun bir aradan sonra Mağara adamı olarak bilinen bir cani tüm kıyamet hazırlıkçılarını hedef alarak cinayet girişimlerinde bulunur ve hepsinin tedarik ettikleri silahları çalmaya başlar. Bunun üzerine Mercy cinayetleri araştırmak için kasabaya geri döner ve şef Truman Daly ile tanışır. Eddie, Mercy ve Truman birlik olup cinayet olaylarını çözmeye çalışır. Lakin cinayet ortamlarındaki kırık aynalar Mercy'i tam 15 yıl öncesine götürür ve günümüzdeki cinayetlerle geçmiş cinayetler arasında bağ var mı çözmeye çalışıyorlar. Bu sırada acayip olaylar gelişiyor. Entrika, sırlar ve gizemleri seviyorsanız kesinlikle şans verin derim. Karakterlere gelirsek Mercy'i özetledim. Şef Truman da kasabanın biricik şefi ve Mercy ile karakterdeler diyebilirim. İki güçlü karakter.
Aile'ye gelecek olursak; 7 kişilik bir aile'de 5 kardeşler. Owen, Levi, Rose, Pearl ve Mercy. Hepsi birbirinden farklı beş kardeş. Ama kardeşlerden en çok Rose sevdim. Kendisi doğuştan ''Ama'' kendi ayaklarının üzerinde durabilen (hatta dokunmatik telefon kullanıyor!), patates soyabilen, çocukları mutlu etmeyi seven bir karakter. Eminim sizde çok seveceksiniz. Levi, ah levi ah fedakar Levi seni'de çok sevdim.
Aslında tüm karakterleri sevdim ama Baba karakterini sevmedim. Pek bir geri kafalı. Erkeklerin çalışıp, kadınların çocuk doğurup eve bakmalarını ve erkeklere muhtaç olmaları düşüncesini savunuyor. (Hiç adil değil.) Ah başka şeyler yazmak isterdim ama bu kadar yeter diye düşünüyorum. İki okumalar dilerim. Kitabın arka kapak yazısı da şu şekilde;

FBI özel ajanı Mercy Kilpatrick, tüm hayatı boyunca, karşılaşacağı her felaketle başa çıkmak üzere yetiştirilmiştir. Çocukluğundan itibaren bir kıyamet hazırlıkçısı olan Mercy, Oregon’un kırsal bir bölgesi olan Eagle’s Nest’te, toplumdan uzakta, kendi gıdasını yetiştirerek yaşamıştır. Ta ki, başlarına gelen bir trajedi, ailesini parçalayana ve Mercy’nin evi terk etmesine neden olana kadar. Şimdi ise mağara adamı olarak adlandırılan bir cani, Mercy’nin kasabasında yaşayan kıyamet hazırlıkçılarını hedef almakta, onları evlerinde öldürmekte, yıllar boyunca depoladıkları silahlarını çalmaktadır. FBI, yerel bir terörizm eylemi gerçekleştirileceğinden şüphelenmektedir. Ancak olay yerlerindeki detaylar, Mercy’nin geçmişindeki, çözülememiş gizemlere tüyler ürpertici bir şekilde benzemektedir.
FBI tarafından, yerel emniyet güçlerine yardım etmek için görevlendirilen Mercy, onu dışlayan ve görünüşte yasalara uyan ailesi ile yüzleşmek üzere Eagle’s Nest’e döner. Burada, amcası, mağara adamının kurbanlarından biri olan polis şefi Truman Daly ile tanışır. Truman Daly, Mercy’nin umutsuzca saklamaya çalıştığı, hayatta kalma ve kıyamet hazırlıkçısı becerilerini fark eder. Eğer Mercy, Truman’ın, sırlarını öğrenecek kadar yaklaşmasına izin verecek olursa, hayatta kalamayabilir…
416 syf.
·Beğendi·9/10
Merhametli Ölüm / Kendra Elliot

"Hayatta kalmanın tek yolu merhamet göstermemek!"
Kitabı tamamen bitirdiğimde bu cümlenin daha da anlamlı olduğunu anladım.
Polisiye aşığı olarak Merhametli Ölüm kitabını çok sevdim. Bir sonraki sayfayı merakla çevirerek okudum. Heyecanım ise, olayların içine kendimi hapsettiğimde başladı.
Mercy ve Truman romanımızın ana karakteri. Eddie, Levi, Rose, Pearl, Kaylie, Lucas, Mike ve diğerleri. Bu kitapta; cinayete kurban gidenler,
sırlar ve korkular, özlemler ve aşklar ve daha fazlası var

FBI özel ajanı olan Mercy Kilpatrick, bir zamanlar terketmek zorunda kaldığı Eagle's Nest kasabasına işi sebebiyle geri döner. Burası herkesin birbirini tanıdığı küçük bir kasabadır. Bu yüzden tanınıyor olmaktan endişe duyar. Lakin kaçtığımız şeylere nedense daha çabuk yakalanırız. Mazide yaşadığımız kırıntılar korkularımızla daha çabuk gün yüzüne çıkar. Peki Mercy'nin korktuğu şey başına gelecek mi ?

Kıyamet Hazırlıkçılarının bir bir öldürülmesi sonucu, bunu kimin neden yaptığını bulmak Mercy'nin o kasabaya gelmesindeki asıl sebeptir.
Mercy'nin mazide ailesiyle yaşadığı kırgınlıklar da, Onun kasabaya dönmesiyle gün yüzüne çıkacaktır.
O bölgenin Polis şefi olan Truman Daly ise, içlerinde amcasınında olduğu kurbanların katilini/katillerini bulmak için Mercy ve ekibiyle çalışacaktır. Olay yerlerinde bulunan ipuçları ise, 15 yıl önce Mercy'nin kasabayı terk etmek zorunda kaldığı o sırrın fitilini ateşler. Romanın heyecanlı yeri işte şimdi başlıyor.

Aslında her şey, sırrın sır olmadığını öğrendiğinizde başlayacak.
Ve yaşanan her anın, o an yaşanmış olmasının bir sebebi olduğunu anlayacaksınız.
416 syf.
·10/10
Gerçekten çok beğendim. Bilen bilir ben polisiye okumayı sevmiyorum bunun içinde daha önce elime pek polisiye tarzı kitap almışlığım yoktur ama bu kitap konusuyla beni kendisine çekti ve okuyan herkeste memnun kalmıştı, bende finallerden sonraya bırakıp rahat kafayla okurum dedim ki iyi ki öyle demişim. Kitabı eline aldığımdan beri müsait olduğum her an elimden bırakmadım varın siz düşünün nasıl akıcı olduğunu ve sardığını içinde polisiye olaylarla birlikte dostluk, kardeşlik ve aşkı da barındırması benim daha da çok beğenmemi sağladı. Katili tahmin edemedim arkadaşlar gelelim konumuza FBI özel ajanı Mercy Kilpatrick hayatı boyunca doğrudan yana olmuş ve haksızlığa her zaman karşı duran bir insan olmuştur bu kendini hayatını sonsuza dek etkileyecek olsa bile. Bir gün 15 yıl önce terk ettiği kasabaya kıyamet hazırlıkçılarını öldürüp silahlarını alıp kaçan kişiyi bulmakla görevlendirilir ve Mercy bu zorlu görev için yola çıkar. Mercy o kasabaya tekrardan döndükten sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ve suçluyu bulmaya çalıştıkça geçmişindeki olaylarla yüzyüze gelecektir. Kısacası heyecanlı, merak ettirici bir kurguya sahip bu kitabı mutlaka okumalısınız hele ki polisiye seviyorsanız️ zaten kitap bir serinin ilk kitabı şuan yanlış bilmiyorsam ikinci kitabı çeviride şimdiden sabırsızlanıyorum
416 syf.
#okudumbitti Kitabı okuma sürem düşünülünce kitaba haksızlık yaptığımın farkındayımFakat kitabı okuyup profillerinde paylaşım yapan #bookstagram’lar sağolsun kitapta merak edilecek hiç bir şey bırakmadan çok detaylı yorumlar,yaptılar mı desem,kitabın özetimi desem bilemedim Keşke yapmasalar ama maalesef yorumla özeti karıştıran arkadaşlar var O yüzden ben kitap arka kapağını paylaşmayı daha uygun buldum FBI özel ajanı Mercy Kilpatrick, tüm hayatı boyunca, karşılaşacağı her felaketle başa çıkmak üzere yetiştirilmiştir. Çocukluğundan itibaren bir kıyamet hazırlıkçısı olan Mercy, Oregon’un kırsal bir bölgesi olan Eagle’s Nest’te, toplumdan uzakta, kendi gıdasını yetiştirerek yaşamıştır. Ta ki, başlarına gelen bir trajedi, ailesini parçalayana ve Mercy’nin evi terk etmesine neden olana kadar. Şimdi ise mağara adamı olarak adlandırılan bir cani, Mercy’nin kasabasında yaşayan kıyamet hazırlıkçılarını hedef almakta, onları evlerinde öldürmekte, yıllar boyunca depoladıkları silahlarını çalmaktadır. FBI, yerel bir terörizm eylemi gerçekleştirileceğinden şüphelenmektedir. Ancak olay yerlerindeki detaylar, Mercy’nin geçmişindeki, çözülememiş gizemlere tüyler ürpertici bir şekilde benzemektedir.
FBI tarafından, yerel emniyet güçlerine yardım etmek için görevlendirilen Mercy, onu dışlayan ve görünüşte yasalara uyan ailesi ile yüzleşmek üzere Eagle’s Nest’e döner. Burada, amcası, mağara adamının kurbanlarından biri olan polis şefi Truman Daly ile tanışır. Truman Daly, Mercy’nin umutsuzca saklamaya çalıştığı, hayatta kalma ve kıyamet hazırlıkçısı becerilerini fark eder. Eğer Mercy, Truman’ın, sırlarını öğrenecek kadar yaklaşmasına izin verecek olursa, hayatta kalamayabilir… Polisiye macera kitabı’nın içine aşk da girince sıkılmadan keyifle okunuyor. Okumayanlara tavsiye ederim. 🤙
416 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Yazarın bizdeki ilk kitabı ve umarım serinin devamı da tez zamanda çevrilir. Genelde yeni bir seriye başlarken korkarak başlıyor ama yine de vazgeçemiyoruz. Goodreads'ten araştırdığım kadarıyla serinin 4 kitabı çıkmış 5. de yeni çıkacak tabi biz ikincisini ne zaman okuruz bilemiyorum. Kitap ilk çıktığında konusu bana Nora Roberts'in serisini hatırlattı açıkçası o nedenle okumak istedim, tabi bir Eve Dallas ile Roarke değiller ama onları severek okuduğum gibi FBI özel ajanı Mercy Kilpatrick ile polis şefi Truman Daly de bir o kadar severek okudum.
Yorumuma geçiyorum; çocukluğundan itibaren bir kıyamet hazırlıkçısı olan Mercy, Oregon’un kırsal bir bölgesi olan Eagle’s Nest’te yaşamıştır. Ta ki, başlarına gelen bir trajedi, ailesini parçalayana ve Mercy’nin evi terk etmesine neden olana kadar. Mağara adamı olarak adlandırılan bir cani Mercy’nin kasabasında yaşayan kıyamet hazırlıkçılarını hedef almakta, onları evlerinde öldürmekte, yıllar boyunca depoladıkları silahlarını çalmaktadır. FBI tarafından, yerel emniyet güçlerine yardım etmek için görevlendirilen Mercy, onu dışlayan ve görünüşte yasalara uyan ailesi ile yüzleşmek üzere Eagle’s Nest’e döner. Burada amcası, mağara adamının kurbanlarından biri olan polis şefi Truman Daly ile tanışır. Yaşanan cinayetlerin gizemini çözmek için birlikte çalışmaları on beş yıl önce yaşanılanlar üzerindeki sır perdesini aralıyor. Ben Truman ve Mercy ikilisini sevdim. Nora Roberts, Lena Diaz'ın yazdığı polisiyeleri sevdiyseniz Kendra Elliot da seveceğinize inanıyorum. Bir şans vermenizi tavsiye ederim.
416 syf.
·Puan vermedi
Bu kitap niye bu kadar çok sevildi bilemedim. Bana göre sıradan bir kitaptı. Tamam kitap güzel ama okuyunca heyecandan ölmedim, beni germedi ve korkmadım. Bildik bir polisiye işte. Seri katil ve mağdur aileler...
Karakter derinliği yok, özgünlük yok. Yazar çok dallandırmış olayı. Sonu başından belli. Finali çok daha çarpıcı yazılabilirdi. Abartı yok ama sürpriz de yok. Aslında kitap ne çok iyi ne de kötü. Gri yani. İyi ve kötü arasında bir şey işte...
416 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Mercy Kilpatrick ile polisiye dolu bir yolculuk yapmaya hazır mısınız? Eğer hazırsanız sizi yazımın devamına alayım.


Mercy, 18 yaşında ayrıldığı kasabasına FBI'nın ona verdiği görev nedeniyle tekrardan geri döndüğünde onu bekleyen sırlardan, olaylardan habersizdir. Bu sırlar kendisinin hayatını da etkiyeceğini bildiği için ne yapacağını bilemez. Bir de açığa çıkarması gereken bir çok cinayet vardır. Ancak bu cinayetler onun geçmişindeki perdeyi de sökecektir.


İşlenen cinayetleri araştırırken geçmişte olan cinayetler ile bağlantı kurduğunda ne yapacağını bilemez hale gelmiştir. Fakat o güçlü bir kadındır ve ne yapacağını bilmektedir.


İlk başta şunu söylemem lazım bu tarz romanlarda güçlü baş karakterlerden hoşlanırım. Bu tarz kitapları okurken dikkat ettiğim bir husus bu. Bu yüzden Mercy'i anlamam daha da kolaylaşmış oldu. Güçlü karakterler okumayı seviyorsanız bu kitaba bir şans verebilirsiniz.


Ayrıca kitap, Mercy Kilpactrick serisinin ilk kitabı. İkinci kitabı daha heyecanlı olacakmış. Salon Yayınları çeviriyi yaptığını hesaplarında bildirmişti. Heyecanla bekliyorum.


Kitabı okurken katilin kim olduğunu buldum ancak sonunu tahmin edemedim. İşte yazar beni yaptığı son ile kalbimden vurdu. Sizi ters köşe edecek kitaplardan biri bana göre.


Kitapta dikkatimi çeken bir konuda kıyamet hazırlıkçığı oldu. Amerika nüfusunun %2 si kıyamet gününe hazırlanıyormuş. Bunun anlamı kıyamet olduğunda kendi yiyeceklerini ürettikleri için ve ya kendi elektriklerini sağladıkları vb. diğer yaşam için gerekli şeyleri sağlayarak daha doğrusu depolayarak yaşamlarını sürdürmeleri. Bunu da çocuklarına aşılayarak yaşıyorlarmış. İşte Mercy böyle bir ortamda büyümüş. Mercy karakterinin oluşmasında büyük bir etken oluşturmuş.


Polisiye kitaplarından hoşlanıyorsanız bu kitabı tavsiye ederim.
400 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Yazarı, Mercy Kilpatrick serisinin ilk kitabıyla tanıdım ve ondan sonra da takibime girdi.
Serinin ilk kitabında; bir FBA ajanı olan Mercy yıllar sonra terk edip gittiği kasabasına geri dönmesiyle olaylar cinayetler, filizlenen duygular başlıyor.
Şimdi ise serinin ikinci kitabıyla karşınızdayım: Mercy ile polis şefi Truman’ın bir yandan suçluları yakalamaya çalışmasını bir yandan da birbirlerine karşı hissettikleriyle baş etmelerini okurken bir solukta bitti.
Kısaca konusundan bahsedelim:
İlk başta gençlerin yaptıkları eşek şakası olarak düşünülen yangınlar, iki polis memuru cinayetinin de olaylara eklenmesiyle, ölümcül bir olay silsilesine dönüşür. Mercy, Polis Şefi Truman Daly ile birlikte, artık bir katil olan kundakçının peşine düşer.
Ailesi ve toplum üyeleri tarafından dışlanan Mercy, herhangi bir ipucu bulabilmek için kulağını dört açmak zorundadır. Bulunduğu bölgede, devlet karşıtı milis hareketlerinin oluşmaya başladığı söylentilerini duyması çok zaman almaz. Eğer kundakçı onların arasından biriyse, Mercy onu ortaya çıkarmaya kararlıydı. Yoksa araştırmalarının sonucunda şok edici bir sırla karşılaşan Mercy’nin çılgın bir adamı avlama çabaları, iç hesaplaşmaya mı dönecektir?
Altı kitaplık bir seri olan Mercy Kilpatrick serisinin devamı da umarım tez zamanda çevrilip yayınlanır.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 25 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 23 okur okuyacak.